Ambassade in Kiev werkt om veiligheidsredenen vanuit Lviv
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassade in de Oekraïense hoofdstad Kiev heeft "om veiligheidsredenen" besloten haar werkzaamheden tijdelijk te verplaatsen naar de westelijke stad Lviv. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken via Twitter.
Voor heel Oekraïne geldt een negatief reisadvies (code rood) in verband met de hoog opgelopen spanningen met Rusland, dat een grote troepenmacht heeft samengebracht langs de grens. Nederlanders die zich nog in het land bevinden worden opgeroepen "zo snel mogelijk" te vertrekken.
Wat de directe aanleiding is geweest om van standplaats te veranderen, kan een woordvoerder van het ministerie niet zeggen. Nederland volgt de situatie van uur tot uur en heeft daar op basis van "een eigen afweging" toe besloten. Eerder werd al bekend dat de NAVO is begonnen personeel weg te halen uit Kiev.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
4 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
16 uur geleden