Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazone Van Baalen bleef dromen van terugkeer naar Spelen

Amazone Van Baalen bleef dromen van terugkeer naar Spelen

TOKIO (ANP) - Marlies van Baalen sloot dinsdag in Tokio met TeamNL de olympische landenwedstrijd dressuur af als vijfde. Voor de amazone uit Brakel was het een terugkeer naar de Spelen 17 jaar na haar debuut in Athene. "Een heel andere tijd, ik kwam toen net over uit de jeugd. Ik heb er nu echt van genoten", vertelde ze.

Van Baalen kwam in de finale met Go Legend in de eerste startgroep tot een score van 71,201. Na haar olympische debuut in Athene 2004 moest ze lang wachten op een vervolg. "Het is mega om dit nog eens mee te maken. Ik ben er nooit uit geweest, heb wereldbekers gereden maar wel een keer mijn rug gebroken en een dochtertje gebaard."

Nooit gaf ze de moed op. "En nu stond ik hier, met een jong eigen paard ook nog. Dat maakt het ook anders. Ik houd er een heel goed gevoel aan over. We hebben een sterk team, een fijne teamsfeer en een paard dat gewoon met ons mee naar huis gaat. Het zijn voor Go Legend zijn eerste Spelen en pas zijn vierde internationale wedstrijd. Het is ook een stuk ontwikkeling; van het paard en van ons als combinatie."

Administratieve fout

Van Baalen dankte haar plaats in het team mede aan een administratieve fout. Bij de internationale bond FEI stond Hermès, het toppaard van amazone Dinja van Liere, met de Duitse nationaliteit ingeschreven. Dat stond deelname voor Nederland aan de Spelen in de weg. Een procedure bij sporttribunaal CAS was niet meer haalbaar. Van Liere reisde als reserve met Haute Couture mee maar hoefde niet in actie te komen.

De voorbereiding van Van Baalen was heftig geweest. Begin juni overleed haar vader Arie, de man van oud-olympisch amazone Coby van Baalen. "Er is veel gebeurd, al was ik hier vandaag even alleen met rijden bezig. Ik ben dankbaar dat het gelukt is om hier te zijn."

Met ook de scores van Hans Peter Minderhoud met de 13-jarige hengst Dream Boy (76,353) en Edward Gal met US Total (79,894) werd Nederland vijfde. Gal had op meer gehoopt. "We horen ergens tussen de plaatsen drie en vijf. Valt alles goed dan kun je hier brons pakken", meende hij. Zijn paard, de pas 9-jarige nakomeling van de legendarische Totilas, had hem een goed gevoel bezorgd. "Het wordt alleen maar beter, maar hij heeft tijd nodig." Voor US Total was het zijn eerste Grand Prix Special op een groot kampioenschap. "Voor hem was het fijn dat er geen publiek was. Dat was het enige goede nieuws dat corona ons heeft gebracht."

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

2 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

6 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

16 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden