Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazone Van Baalen bleef dromen van terugkeer naar Spelen

Amazone Van Baalen bleef dromen van terugkeer naar Spelen

TOKIO (ANP) - Marlies van Baalen sloot dinsdag in Tokio met TeamNL de olympische landenwedstrijd dressuur af als vijfde. Voor de amazone uit Brakel was het een terugkeer naar de Spelen 17 jaar na haar debuut in Athene. "Een heel andere tijd, ik kwam toen net over uit de jeugd. Ik heb er nu echt van genoten", vertelde ze.

Van Baalen kwam in de finale met Go Legend in de eerste startgroep tot een score van 71,201. Na haar olympische debuut in Athene 2004 moest ze lang wachten op een vervolg. "Het is mega om dit nog eens mee te maken. Ik ben er nooit uit geweest, heb wereldbekers gereden maar wel een keer mijn rug gebroken en een dochtertje gebaard."

Nooit gaf ze de moed op. "En nu stond ik hier, met een jong eigen paard ook nog. Dat maakt het ook anders. Ik houd er een heel goed gevoel aan over. We hebben een sterk team, een fijne teamsfeer en een paard dat gewoon met ons mee naar huis gaat. Het zijn voor Go Legend zijn eerste Spelen en pas zijn vierde internationale wedstrijd. Het is ook een stuk ontwikkeling; van het paard en van ons als combinatie."

Administratieve fout

Van Baalen dankte haar plaats in het team mede aan een administratieve fout. Bij de internationale bond FEI stond Hermès, het toppaard van amazone Dinja van Liere, met de Duitse nationaliteit ingeschreven. Dat stond deelname voor Nederland aan de Spelen in de weg. Een procedure bij sporttribunaal CAS was niet meer haalbaar. Van Liere reisde als reserve met Haute Couture mee maar hoefde niet in actie te komen.

De voorbereiding van Van Baalen was heftig geweest. Begin juni overleed haar vader Arie, de man van oud-olympisch amazone Coby van Baalen. "Er is veel gebeurd, al was ik hier vandaag even alleen met rijden bezig. Ik ben dankbaar dat het gelukt is om hier te zijn."

Met ook de scores van Hans Peter Minderhoud met de 13-jarige hengst Dream Boy (76,353) en Edward Gal met US Total (79,894) werd Nederland vijfde. Gal had op meer gehoopt. "We horen ergens tussen de plaatsen drie en vijf. Valt alles goed dan kun je hier brons pakken", meende hij. Zijn paard, de pas 9-jarige nakomeling van de legendarische Totilas, had hem een goed gevoel bezorgd. "Het wordt alleen maar beter, maar hij heeft tijd nodig." Voor US Total was het zijn eerste Grand Prix Special op een groot kampioenschap. "Voor hem was het fijn dat er geen publiek was. Dat was het enige goede nieuws dat corona ons heeft gebracht."

Meer uit Sport

Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

5 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

5 uur geleden
Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

14 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

16 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

19 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

21 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

21 uur geleden