Amazone Scholtens tevreden over rentree in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Dressuuramazone Emmelie Scholtens heeft donderdag bij de FEI Nations Cup op het CHIO van Rotterdam haar rentree gemaakt in de wedstrijdring. Vier maanden na haar knie-operatie werd ze met de hengst Indian Rock derde op de eerste dag van de landenwedstrijd. Haar score was 72,478 procent.
Scholtens was daar blij mee: "Ik ben zo’n drie à vier weken geleden weer begonnen met rijden. Alleen op Indian Rock, dus ik heb nog niet veel uren in het zadel gemaakt. Ik wilde heel graag in Rotterdam rijden, maar het was niet zeker of het zou lukken. Het is een lastige blessure die nog heel veel tijd gaat vergen om volledig te herstellen. Maar ik dacht wel: als ik thuis kan rijden, kan ik dat ook op een wedstrijd. Het was nog niet perfect, maar ik ben blij om terug in de ring te zijn."
De Nederlandse equipe, die verder bestaat uit Hans Peter Minderhoud, Diederik van Silfhout en Marlies van Baalen, eindigde op de zesde plaats. De resultaten waren niet voldoende voor Nederland om zich als land voor de volgende ronde van de Nations Cup te plaatsen. Dat is volgens bondscoach Alex van Silfhout ronduit teleurstellend. "Het zat allemaal niet mee. Emmelie heeft natuurlijk goed gereden en met de 69,565 procent van Diederik kunnen we leven. Marlies en Go Legend zijn altijd stabiel, haar resultaat van vandaag is voor iedereen teleurstellend. Hans Peter was met Invictus vooraf een klein risico. Dit paard heeft nog wel eens last van spanning, maar de laatste wedstrijden ging dit steeds beter en de warming-up verliep ook heel goed. In de test ging het helaas mis."
Het reglement schrijft voor dat een combinatie minimaal 65 procent moet rijden in de Grand Prix, het eerste onderdeel van de Nations Cup, om in de Grand Prix Special of Kür te mogen starten. De scores van Minderhoud en Van Baalen voldeden niet aan die eis, waardoor zij niet meer aan het volgende onderdeel van de landenwedstrijd mogen deelnemen. Scholtens en Van Silfhout komen individueel nog wel aan de start op zaterdag.
Meer uit Sport
MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
2 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
5 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
22 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
23 uur geleden