Amazone Boonzaaijer eindigt in finale eventing als negende
VERSAILLES (ANP) - Amazone Janneke Boonzaaijer is bij het meerkamponderdeel eventing in de individuele finale als negende geëindigd. Ze bleef met haar paard Champ de Tailleur foutloos op het springparcours en noteerde een score van 31,90. Het goud ging naar de Duitser Michael Jung.
Boonzaaijer maakte de afgelopen dagen indruk in de paleistuinen van Versailles. Ze kwam zondag al foutloos binnen bij de cross en maakte ook maandag bij de eerste springproef geen fout. Daardoor plaatste ze zich als nummer 10 voor de individuele finale.
"Onbeschrijfelijk, ik ben zo gelukkig", reageerde Boonzaaijer. "Ik heb altijd bij de besten van de wereld willen horen, dat dit dan lukt met Champ is waanzinnig. Hij komt van zo ver. Ik ben in hem blijven geloven en heb het beste uit hem naar boven gehaald. Hij doet dit op zijn wil, hij wil alles voor me doen. Het is zo gaaf als je zo'n band hebt met een paard en dat we het zo konden afmaken. Heel bijzonder."
Geen plaatsing
De Nederlanders Raf Kooremans en Sanne de Jong slaagden er bij de eerste springproef niet in om zich te plaatsen voor de finale. Kooremans eindigde als 26e, één plek te laag om zich te kwalificeren voor de eindstrijd. De Jong sloot het meerkamponderdeel af als 47e. Nederland eindigde in de landenwedstrijd als tiende.
Eventing bestaat uit de onderdelen dressuur, cross en springen.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
5 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
7 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
7 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
7 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden