Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazone Boonzaaijer eindigt in finale eventing als negende

Amazone Boonzaaijer eindigt in finale eventing als negende

VERSAILLES (ANP) - Amazone Janneke Boonzaaijer is bij het meerkamponderdeel eventing in de individuele finale als negende geëindigd. Ze bleef met haar paard Champ de Tailleur foutloos op het springparcours en noteerde een score van 31,90. Het goud ging naar de Duitser Michael Jung.

Boonzaaijer maakte de afgelopen dagen indruk in de paleistuinen van Versailles. Ze kwam zondag al foutloos binnen bij de cross en maakte ook maandag bij de eerste springproef geen fout. Daardoor plaatste ze zich als nummer 10 voor de individuele finale.

"Onbeschrijfelijk, ik ben zo gelukkig", reageerde Boonzaaijer. "Ik heb altijd bij de besten van de wereld willen horen, dat dit dan lukt met Champ is waanzinnig. Hij komt van zo ver. Ik ben in hem blijven geloven en heb het beste uit hem naar boven gehaald. Hij doet dit op zijn wil, hij wil alles voor me doen. Het is zo gaaf als je zo'n band hebt met een paard en dat we het zo konden afmaken. Heel bijzonder."

Geen plaatsing

De Nederlanders Raf Kooremans en Sanne de Jong slaagden er bij de eerste springproef niet in om zich te plaatsen voor de finale. Kooremans eindigde als 26e, één plek te laag om zich te kwalificeren voor de eindstrijd. De Jong sloot het meerkamponderdeel af als 47e. Nederland eindigde in de landenwedstrijd als tiende.

Eventing bestaat uit de onderdelen dressuur, cross en springen.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

3 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

4 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

4 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

5 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

5 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

5 uur geleden