Amazone Boonzaaijer eindigt in finale eventing als negende
VERSAILLES (ANP) - Amazone Janneke Boonzaaijer is bij het meerkamponderdeel eventing in de individuele finale als negende geëindigd. Ze bleef met haar paard Champ de Tailleur foutloos op het springparcours en noteerde een score van 31,90. Het goud ging naar de Duitser Michael Jung.
Boonzaaijer maakte de afgelopen dagen indruk in de paleistuinen van Versailles. Ze kwam zondag al foutloos binnen bij de cross en maakte ook maandag bij de eerste springproef geen fout. Daardoor plaatste ze zich als nummer 10 voor de individuele finale.
"Onbeschrijfelijk, ik ben zo gelukkig", reageerde Boonzaaijer. "Ik heb altijd bij de besten van de wereld willen horen, dat dit dan lukt met Champ is waanzinnig. Hij komt van zo ver. Ik ben in hem blijven geloven en heb het beste uit hem naar boven gehaald. Hij doet dit op zijn wil, hij wil alles voor me doen. Het is zo gaaf als je zo'n band hebt met een paard en dat we het zo konden afmaken. Heel bijzonder."
Geen plaatsing
De Nederlanders Raf Kooremans en Sanne de Jong slaagden er bij de eerste springproef niet in om zich te plaatsen voor de finale. Kooremans eindigde als 26e, één plek te laag om zich te kwalificeren voor de eindstrijd. De Jong sloot het meerkamponderdeel af als 47e. Nederland eindigde in de landenwedstrijd als tiende.
Eventing bestaat uit de onderdelen dressuur, cross en springen.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
9 uur geleden