Amazone Boonzaaijer eindigt in finale eventing als negende
VERSAILLES (ANP) - Amazone Janneke Boonzaaijer is bij het meerkamponderdeel eventing in de individuele finale als negende geëindigd. Ze bleef met haar paard Champ de Tailleur foutloos op het springparcours en noteerde een score van 31,90. Het goud ging naar de Duitser Michael Jung.
Boonzaaijer maakte de afgelopen dagen indruk in de paleistuinen van Versailles. Ze kwam zondag al foutloos binnen bij de cross en maakte ook maandag bij de eerste springproef geen fout. Daardoor plaatste ze zich als nummer 10 voor de individuele finale.
"Onbeschrijfelijk, ik ben zo gelukkig", reageerde Boonzaaijer. "Ik heb altijd bij de besten van de wereld willen horen, dat dit dan lukt met Champ is waanzinnig. Hij komt van zo ver. Ik ben in hem blijven geloven en heb het beste uit hem naar boven gehaald. Hij doet dit op zijn wil, hij wil alles voor me doen. Het is zo gaaf als je zo'n band hebt met een paard en dat we het zo konden afmaken. Heel bijzonder."
Geen plaatsing
De Nederlanders Raf Kooremans en Sanne de Jong slaagden er bij de eerste springproef niet in om zich te plaatsen voor de finale. Kooremans eindigde als 26e, één plek te laag om zich te kwalificeren voor de eindstrijd. De Jong sloot het meerkamponderdeel af als 47e. Nederland eindigde in de landenwedstrijd als tiende.
Eventing bestaat uit de onderdelen dressuur, cross en springen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
33 minuten geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
34 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
2 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
3 uur geleden