Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon ziet definitief af van grote overname iRobot na zorgen EU

Amazon ziet definitief af van grote overname iRobot na zorgen EU

SEATTLE (ANP/RTR) - Amazon ziet definitief af van de eerder geplande overname van robotstofzuigermaker iRobot. Volgens de Amerikaanse technologiereus is er door de blokkade van de Europese mededingsautoriteiten geen mogelijkheid om de deal goedgekeurd te krijgen. De EU was bang voor oneerlijke concurrentie binnen de markt van robotstofzuigers door de overname.

Met de deal zou omgerekend 1,3 miljard euro gemoeid zijn geweest. Amazon wilde iRobot graag overnemen om zijn aanbod op het gebied van slimme diensten voor in huis te vergroten. Het bedrijf, onder meer bekend van de webwinkel, heeft hier ook na het afblazen van de overname nog voldoende alternatieven voor.

Voor iRobot zijn de gevolgen groter. Sinds het hoogtepunt van 2021 tijdens de coronapandemie zijn de verkopen bijna met de helft gedaald. Ook is de beurswaarde de afgelopen twee weken gehalveerd naar aanleiding van nieuwe speculaties over een definitieve blokkade van de overname.

Reorganisatieplan

Na het afketsen van de overname maakte iRobot een fors reorganisatieplan bekend, met onder meer het schrappen van 31 procent van de banen. Dat komt erop neer dat 350 mensen moeten uitkijken naar ander werk. Ook kondigde oprichter Colin Angle zijn vertrek als topman aan. Het bedrijf rekent voor het afgelopen jaar op een verlies tot omgerekend 264 miljoen euro, op een omzet van 824 miljoen euro.

De Europese Commissie meldt dat de overname niet mocht doorgaan, omdat Amazon anders een te machtige positie zou krijgen binnen de onlineverkoop van robotstofzuigers. Zeker in Frankrijk, Duitsland, Italië en Spanje is het concern nu al de dominante speler op dit gebied. Met het aanschaffen van iRobot had Amazon stofzuigers zoals de Roomba kunnen voortrekken, was het bezwaar.

Amazon laat weten teleurgesteld te zijn. "We geloven in de toekomst van robots in huis en zijn altijd fan geweest van de producten van iRobot", reageert juridisch adviseur David Zapolsky. Het bedrijf, dat iRobot nu omgerekend 87 miljoen euro aan compensatie moet betalen, heeft met slimme speaker Alexa en videodeurbel Ring al andere apparaten in zijn aanbod om huizen 'slimmer' te maken.

Meer uit Financieel

Vattenfall profiteert van hoge elektriciteitsprijs in Scandinavië

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.

13 minuten geleden
Spaanse inflatie loopt verder op door hogere energieprijzen

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

15 minuten geleden
Iranoorlog drukt op boekingscijfers bij Booking.com

NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.

1 uur geleden
Adidas verdient meer aan verkoop sportkleding

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.

1 uur geleden
Brussel dringt aan op gebruik leeftijds-app voor eind dit jaar

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.

1 uur geleden
Indiase maatschappijen vrezen vluchtuitval door dure brandstof

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.

1 uur geleden
KPN zakt op afwachtend Damrak na cijfers, focus op Fed-besluit

AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.

2 uur geleden