Amazon wil Trump verhoren vanwege mislopen contract
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse webwinkelreus Amazon wil graag president Donald Trump aan de tand voelen over het mislopen van een lucratief cloudcontract van de Amerikaanse overheid. Het bedrijf van miljardair Jeff Bezos heeft daarvoor een verzoek ingediend bij het Amerikaanse gerechtshof.
Het Pentagon, het Amerikaanse ministerie van Defensie, zocht een partij die superbeveiligde systemen in de cloud kan leveren. Met het JEDI-contract, dat uiteindelijk aan Microsoft werd gegund, zijn miljarden dollars gemoeid.
Naast Trump zou Amazon ook voormalig minister van Defensie James Mattis, de huidige Defensieminister Mark Esper en Dana Deasy, hoofd IT van het Pentagon willen horen.
Amazon spande in november een rechtszaak aan omdat het ministerie van Defensie in de ogen van techreus zijn bod op het JEDI-contract niet eerlijk zou hebben beoordeeld. Daarbij wees het bedrijf op opmerkingen van Trump die Bezos beschouwde als zijn 'politieke vijand'. Volgens Amazon zijn de verhoren nodig om "concreet bewijs" te verzamelen van "vooringenomenheid en kwade trouw" rondom het bod.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
38 minuten geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
8 uur geleden