Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon voert resultaten flink op, maar kijkt voorzichtig vooruit

Amazon voert resultaten flink op, maar kijkt voorzichtig vooruit

SEATTLE (ANP/RTR) - Webwinkel- en techconcern Amazon heeft zijn resultaten in het tweede kwartaal opnieuw flink opgevoerd. Maar de voorspellingen van het Amerikaanse bedrijf voor de huidige zomerperiode stellen teleur vergeleken met de schattingen van kenners op Wall Street. Dat kan erop wijzen dat de vraag naar zijn clouddiensten en andere producten toch enigszins tegenvalt.

De omzet steeg de voorbije periode met 10 procent tot 148 miljard dollar in vergelijking met een jaar eerder. Dat was mede te danken aan groei bij de onlineverkopen en extra advertentie-inkomsten. De opbrengsten van clouddivisie AWS zijn daarbij opgelopen tot meer dan 26 miljard dollar, wat neerkomt op een groei van 19 procent.

Amazon doet de laatste tijd grote investeringen in toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Onder de streep bleef niettemin 13,5 miljard dollar winst over. Dat betekent ruimschoots een verdubbeling ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Voor Amazon is een sterke winstverbetering echter niets vreemds. In het voorgaande kwartaal verdrievoudigde de winst nog.

Beleggers kijken vooral naar de verwachtingen. Het bedrijf rekent voor het derde kwartaal op een omzet tussen de 154 miljard en 158,5 miljard dollar. Analisten hadden gemiddeld op een sterkere prognose gerekend. Mede daarom ging het aandeel donderdag in de nabeurshandel in New York omlaag.

Meer uit Financieel

Gall & Gall sluit cao-akkoord met vakbond CNV

ZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.

13 minuten geleden
Minder campers verkocht, liefhebbers 'voelen hogere kosten'

BUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.

1 uur geleden
Groot havencontract voor Boskalis en Van Oord in Zweden

PAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad Luleå in het noorden van Zweden.

1 uur geleden
Zuivelwerkgevers en vakbonden eens over nieuwe cao na stakingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.

2 uur geleden
Grolsch neemt Limburgse bierbrouwer Gulpener over

ENSCHEDE/GULPEN (ANP) - Bierbrouwer Grolsch uit Enschede neemt zijn Limburgse branchegenoot Gulpener over. Grolsch bezat al 15 procent van Gulpener en neemt nu ook de rest van het bedrijf uit Gulpen over. Financiële details werden niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
Von der Leyen wil Armenië steunen met afschaf deel importtarieven

JEREVAN (ANP) - De Europese Commissie stelt voor de importtarieven op de meeste Armeense producten af te schaffen, meldt haar voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een bezoek aan de hoofdstad Jerevan. Het gaat om het afschaffen van tarieven voor ongeveer 80 procent van de Armeense producten.

3 uur geleden
Duitsland akkoord over 10 miljard euro aan belastingverlagingen

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse regeringscoalitie heeft een akkoord bereikt over ingrijpende hervormingen om de kwakkelende economie aan te jagen en de arbeidsmarkt te versterken. Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz donderdag tijdens een persconferentie na langdurige gesprekken tussen zijn centrumrechtse CDU-partij en de centrumlinkse coalitiepartner SPD.

3 uur geleden