
Amazon verliest zaak over veiligheid personeel in Frankrijk
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Internethandelaar Amazon heeft een beroepszaak verloren bij een Franse rechtbank over veiligheid van werknemers tegen het coronavirus. Amazon zou namelijk onvoldoende doen om personeel te beschermen tegen de ziekte. Het bedrijf heeft daarop zijn leveringen in Frankrijk stilgelegd.
Vorige week oordeelde een Franse rechtbank dat Amazon enkel nog essentieel geachte producten als voedsel en schoonmaakmiddelen mag verkopen. Ook moet het Amerikaanse bedrijf meer doen voor veiligheid voor personeel. Voor elke dag vertraging bij veiligheid kan Amazon een boete van 1 miljoen euro krijgen. Als een levering niet aan de eisen voldoet kan Amazon voor elk geval een boete van 100.000 euro krijgen.
In een reactie op het vonnis van vorige week zette Amazon de activiteiten in Frankrijk helemaal stil. Amazon heeft zes distributiecentra in het land. Het bedrijf zegt veiligheidsmaatregelen voor werknemers te hebben getroffen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten maandag weinig beweging zien, na de sterke koerswinsten op vrijdag. Beleggers letten vooral op de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China in Londen. De Chinese vicepremier He Lifeng praat in de Britse hoofdstad met de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent, handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer en handelsminister Howard Lutnick.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse media- en entertainmentconcern Warner Bros. Discovery heeft aangekondigd zich op te splitsen in twee beursgenoteerde ondernemingen. De streaming- en filmstudio-activiteiten zullen worden gescheiden van de tv-netwerkactiviteiten, een proces dat medio volgend jaar moet zijn afgerond. Door de verandering vallen bijvoorbeeld streamingdienst HBO Max en nieuwszender CNN straks niet meer onder hetzelfde bedrijf.
3 uur geledenCLICHY (ANP/BLOOMBERG) - De Franse cosmeticagroep L'Oréal neemt het Britse huidverzorgingsmerk Medik8 over. Met de stap wil L'Oréal haar positie in de snelgroeiende huidverzorgingsmarkt versterken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sunnova Energy International, een van de grootste Amerikaanse bedrijven in zonnepanelen voor op daken, heeft in Texas het faillissement aangevraagd na aanhoudende problemen. Eind vorige maand werd al bekend dat de regering-Trump een gedeeltelijke leninggarantie voor het bedrijf van bijna 3 miljard dollar had ingetrokken.
6 uur geledenREDMOND (ANP/AFP) - Microsoft heeft zondag tijdens een online-evenement een eerste draagbare Xbox-console gepresenteerd. De zogenoemde ROG Xbox Ally moet later dit jaar verschijnen. Daarmee kunnen gamers Xbox-spellen ook spelen terwijl ze bijvoorbeeld in de trein zitten en niet voor hun televisie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China. De twee economische grootmachten overleggen in Londen opnieuw over de handelstarieven. Vorige maand besloten de twee landen hun onderlinge importheffingen voor een periode van negentig dagen fors te verlagen zodat er meer tijd is om een oplossing te zoeken voor het handelsconflict.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft gesprekken gevoerd met het Franse ministerie van Defensie over het produceren van drones in Oekraïne. Een woordvoerder van de Franse autofabrikant bevestigde dat het bedrijf is benaderd door de Franse overheid. Er hebben gesprekken plaatsgevonden, maar er is in dit stadium nog geen beslissing genomen. Het bedrijf wacht op nadere details van het ministerie.
8 uur geleden