Amazon verliest na openen boeken 170 miljard aan beurswaarde
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon is vrijdag flink onderuit gegaan op de beurs in New York, waardoor circa 170 miljard dollar aan beurswaarde verloren is gegaan. Beleggers schrokken van een tegenvallend kwartaalbericht van het webwinkelconcern. De stemming op Wall Street was over de gehele linie wat terughoudend na de sterke opmars een dag eerder. Ook iPhone-fabrikant Apple is met cijfers gekomen.
Amazon raakte bijna 13 procent aan waarde kwijt. De webwinkel had afgelopen kwartaal duidelijk last van stijgende kosten voor personeel en brandstof. Het bedrijf boekte een iets hogere omzet, maar leed een nettoverlies van 3,8 miljard dollar. Ook moest het bedrijf een forse afschrijving doen op zijn belang in de fabrikant van elektrische auto's Rivian. Amazon verwacht daarnaast dat de hoge personeelskosten en investeringen de komende maanden een hap blijven nemen uit de winst.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent lager op 33.891 punten en de brede S&P 500 daalde 0,5 procent tot 4267 punten. De Nasdaq verloor 0,2 procent tot 12.844 punten, na de koerssprong van ruim 3 procent een dag eerder. De techgraadmeter koerst af op een maandverlies van 9,5 procent. Dat is het grootste verlies sinds maart 2020, toen de markten werden opgeschrikt door de coronapandemie.
Apple
Apple noteerde licht hoger. Het concern verkocht weer meer telefoons en computers. Lockdowns in China leiden in het lopende kwartaal mogelijk tot meer tegenwind voor Apple. Verschillende fabrieken van toeleveranciers lagen of liggen stil vanwege de bestrijding van de coronapandemie in Shenzhen en Shanghai. Ook transport in China is inmiddels lastig. Dit zou de verkopen dit kwartaal kunnen drukken.
Intel verloor op zijn beurt meer dan 5 procent. De chipproducent Intel deed afgelopen kwartaal goede zaken met chips voor datacenters. De verwachtingen voor het lopende kwartaal vielen echter tegen.
Olie
ExxonMobil zakte bijna 1 procent. Het olieconcern schrijft miljarden af op zijn Russische activiteiten vanwege het vertrek uit dat land, maar boekte desondanks flink meer winst dankzij de hogere energieprijzen. Ook concurrent Chevron, die vrijwel geen activiteiten heeft in Rusland, boekt fors meer winst. Dat aandeel leverde dik 1 procent in.
Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 106,44 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 106,37 dollar per vat. De euro was 1,0531 dollar waard, tegen 1,0551 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan, hebben ze laten weten in een persverklaring. Ondertussen zoeken ze naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.
22 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
4 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern BASF verhoogt de prijzen voor ingrediënten voor schoonmaakproducten. Het gaat om "aanzienlijke" prijsverhogingen tot 30 procent als reactie op gestegen kosten voor belangrijke grondstoffen, vervoer en verpakkingen nu de oorlog in het Midden-Oosten de toevoer verstoort. De stap laat zien dat de Iranoorlog niet alleen tot hogere prijzen voor benzine, diesel of gas kan leiden, maar ook voor andere producten.
6 uur geleden