Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon verliest na openen boeken 170 miljard aan beurswaarde

Amazon verliest na openen boeken 170 miljard aan beurswaarde

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon is vrijdag flink onderuit gegaan op de beurs in New York, waardoor circa 170 miljard dollar aan beurswaarde verloren is gegaan. Beleggers schrokken van een tegenvallend kwartaalbericht van het webwinkelconcern. De stemming op Wall Street was over de gehele linie wat terughoudend na de sterke opmars een dag eerder. Ook iPhone-fabrikant Apple is met cijfers gekomen.

Amazon raakte bijna 13 procent aan waarde kwijt. De webwinkel had afgelopen kwartaal duidelijk last van stijgende kosten voor personeel en brandstof. Het bedrijf boekte een iets hogere omzet, maar leed een nettoverlies van 3,8 miljard dollar. Ook moest het bedrijf een forse afschrijving doen op zijn belang in de fabrikant van elektrische auto's Rivian. Amazon verwacht daarnaast dat de hoge personeelskosten en investeringen de komende maanden een hap blijven nemen uit de winst.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent lager op 33.891 punten en de brede S&P 500 daalde 0,5 procent tot 4267 punten. De Nasdaq verloor 0,2 procent tot 12.844 punten, na de koerssprong van ruim 3 procent een dag eerder. De techgraadmeter koerst af op een maandverlies van 9,5 procent. Dat is het grootste verlies sinds maart 2020, toen de markten werden opgeschrikt door de coronapandemie.

Apple

Apple noteerde licht hoger. Het concern verkocht weer meer telefoons en computers. Lockdowns in China leiden in het lopende kwartaal mogelijk tot meer tegenwind voor Apple. Verschillende fabrieken van toeleveranciers lagen of liggen stil vanwege de bestrijding van de coronapandemie in Shenzhen en Shanghai. Ook transport in China is inmiddels lastig. Dit zou de verkopen dit kwartaal kunnen drukken.

Intel verloor op zijn beurt meer dan 5 procent. De chipproducent Intel deed afgelopen kwartaal goede zaken met chips voor datacenters. De verwachtingen voor het lopende kwartaal vielen echter tegen.

Olie

ExxonMobil zakte bijna 1 procent. Het olieconcern schrijft miljarden af op zijn Russische activiteiten vanwege het vertrek uit dat land, maar boekte desondanks flink meer winst dankzij de hogere energieprijzen. Ook concurrent Chevron, die vrijwel geen activiteiten heeft in Rusland, boekt fors meer winst. Dat aandeel leverde dik 1 procent in.

Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 106,44 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 106,37 dollar per vat. De euro was 1,0531 dollar waard, tegen 1,0551 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciƫle" redenen niet meer naar de Israƫlische stad te vliegen.

33 minuten geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

3 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

3 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

4 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

4 uur geleden
Nieuw bod Paramount zet Warner Bros. niet hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.

5 uur geleden
China bestelt 120 vliegtuigen van Airbus, zegt Merz

BEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.

5 uur geleden