Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon verhoogt prijzen Prime in Europa, maar niet in Nederland

Amazon verhoogt prijzen Prime in Europa, maar niet in Nederland

SEATTLE (ANP/RTR) - Het Amerikaanse webwinkelconcern Amazon gaat de prijzen voor zijn bezorg- en streamingdienst Prime in Europa verhogen. In Nederland waar Amazon voet aan de grond probeert te krijgen, blijft de prijs voor een Prime-lidmaatschap echter onveranderd, verklaarde een woordvoerster desgevraagd. Amazon biedt in Nederland een Prime-abonnement aan voor 2,99 euro per maand na een gratis proefmaand.

In een verklaring noemde Amazon de "hoge inflatie en bedrijfskosten", evenals snellere leveringen en meer inhoud om te streamen als oorzaken voor de prijsstijgingen. In sommige landen is het de eerste prijsverhoging sinds 2018.

In Duitsland, de op een na grootste markt van Amazon na de Verenigde Staten, stijgen de kosten voor een jaarlijks Prime-lidmaatschap met 30 procent tot 89,90 euro. Dit betekent ook dat Nederlanders met een Duits abonnement op Amazon Prime meer moeten betalen. Alleen de kosten voor een Nederlands Prime-lidmaatschap blijven ongewijzigd. Voordat Amazon een aparte Nederlandse webwinkel had, werd ons land bediend vanuit de Duitse webwinkel.

15 september

In het Verenigd Koninkrijk, de op twee na grootste markt, wordt het lidmaatschap 20 procent duurder. In Spanje, Italië en Frankrijk gaan Prime-leden jaarlijks tussen de 39 en 43 procent meer betalen. De wijzigingen worden van kracht vanaf 15 september wanneer mensen voor het eerst lid worden of wanneer ze hun abonnement verlengen.

In februari dit jaar schroefde het bedrijf al de prijzen voor Amazon Prime in de Verenigde Staten op om de hogere personeelskosten en de impact van de hoge inflatie op te vangen.

Meer uit Financieel

Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

5 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

10 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

12 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

16 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

1 dag geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden