Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon vecht mislopen contract Pentagon aan

Amazon vecht mislopen contract Pentagon aan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Techreus Amazon vecht de beslissing van het Pentagon aan om een omvangrijke opdracht te gunnen aan concurrent Microsoft. Volgens Amazon heeft het bedrijf door politieke spelletjes nooit een eerlijke kans gehad het JEDI-contract (Joint Enterprise Defense Infrastructure) met een waarde tot wel 10 miljard dollar binnen te hengelen. Daarom stapt Amazon nu naar de rechter.

Juridische experts en analisten hielden al rekening met deze stap van Amazon, toen het ministerie van Defensie de opdracht vorige maand aan Microsoft gunde. Bekend is dat de Amerikaanse president Donald Trump geen fan is van Amazon-baas Jeff Bezos. Trump had het Amazon-bod voor de opdracht eerder openlijk bespot en de gunning uitgesteld. De president zei klachten te hebben gekregen van andere bedrijven.

Voor kenners gold de poging van Amazon om het JEDI-contract, waarbij het Pentagon wordt onderworpen aan een digitaal moderniseringsproces, juist als bijzonder kansrijk. Vooral omdat Amazon Web Services ook al geclassificeerde servers voor de CIA levert.

Meer uit Financieel

Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

2 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

3 uur geleden
Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

5 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

7 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

7 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

8 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

8 uur geleden