Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon stijgt, Apple daalt op Wall Street na resultaten

Amazon stijgt, Apple daalt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het tech- en webwinkelconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Vooral de clouddivisie presteerde opnieuw sterk. Door de wedloop om steeds geavanceerdere toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) te lanceren, neemt de vraag naar clouddiensten flink toe. Ook de verwachtingen voor het huidige kwartaal, waarin de voor de webwinkel belangrijke feestdagenperiode valt, waren sterk. Het aandeel werd 6,6 procent hoger gezet.

Apple daalde daarentegen 1,4 procent. De iPhone-maker boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. De verkopen op de voor Apple belangrijke Chinese markt en de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief, na de forse verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,8 procent hoger op 42.087 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,7 procent op 5744 punten. De Nasdaq won 0,9 procent tot 18.248 punten. De techgraadmeter verloor een dag eerder 2,8 procent, na tegenvallende kwartaalberichten van Microsoft en Meta Platforms.

Intel

Beleggers reageerden daarnaast op het Amerikaanse banenrapport. Daaruit bleek dat er in oktober slechts 12.000 banen zijn bij gekomen. Dat is de laagste groei in bijna vier jaar. De lage banengroei volgde op een zeer sterke groei in september. Economen waarschuwden vooraf al dat de banengroei mogelijk vertekend zou zijn door orkanen en stakingen in de VS. De werkloosheid bleef in oktober wel stabiel op 4,1 procent. Het was het laatste banenrapport voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen en het rentebesluit van de Federal Reserve van volgende week.

Intel steeg bijna 6 procent. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. De resultaten voeden de hoop dat het herstelplan van Intel werkt.

Boeing

De olie- en gasproducenten ExxonMobil en Chevron wonnen 0,9 en 4,3 procent. Beide concerns boekten afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, ondanks de lagere energieprijzen, en voerden de productie op.

Boeing steeg 2 procent. De vliegtuigbouwer heeft met vakbonden opnieuw een voorlopig akkoord bereikt over een forse loonsverhoging, die mogelijk een definitief einde zal maken aan de wekenlange staking van tienduizenden medewerkers. De medewerkers stemmen maandag over het verhoogde loonbod.

De euro bleef onveranderd op 1,0858 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 71,08 dollar door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 74,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Slovenen mogen nog maar 50 liter per dag tanken

LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Sloveniƫ mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Sloveniƫ om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.

2 uur geleden
Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

5 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

8 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

10 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

11 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 dag geleden