Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon stijgt, Apple daalt op Wall Street na resultaten

Amazon stijgt, Apple daalt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het tech- en webwinkelconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Vooral de clouddivisie presteerde opnieuw sterk. Door de wedloop om steeds geavanceerdere toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) te lanceren, neemt de vraag naar clouddiensten flink toe. Ook de verwachtingen voor het huidige kwartaal, waarin de voor de webwinkel belangrijke feestdagenperiode valt, waren sterk. Het aandeel werd 6,6 procent hoger gezet.

Apple daalde daarentegen 1,4 procent. De iPhone-maker boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. De verkopen op de voor Apple belangrijke Chinese markt en de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief, na de forse verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,8 procent hoger op 42.087 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,7 procent op 5744 punten. De Nasdaq won 0,9 procent tot 18.248 punten. De techgraadmeter verloor een dag eerder 2,8 procent, na tegenvallende kwartaalberichten van Microsoft en Meta Platforms.

Intel

Beleggers reageerden daarnaast op het Amerikaanse banenrapport. Daaruit bleek dat er in oktober slechts 12.000 banen zijn bij gekomen. Dat is de laagste groei in bijna vier jaar. De lage banengroei volgde op een zeer sterke groei in september. Economen waarschuwden vooraf al dat de banengroei mogelijk vertekend zou zijn door orkanen en stakingen in de VS. De werkloosheid bleef in oktober wel stabiel op 4,1 procent. Het was het laatste banenrapport voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen en het rentebesluit van de Federal Reserve van volgende week.

Intel steeg bijna 6 procent. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. De resultaten voeden de hoop dat het herstelplan van Intel werkt.

Boeing

De olie- en gasproducenten ExxonMobil en Chevron wonnen 0,9 en 4,3 procent. Beide concerns boekten afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, ondanks de lagere energieprijzen, en voerden de productie op.

Boeing steeg 2 procent. De vliegtuigbouwer heeft met vakbonden opnieuw een voorlopig akkoord bereikt over een forse loonsverhoging, die mogelijk een definitief einde zal maken aan de wekenlange staking van tienduizenden medewerkers. De medewerkers stemmen maandag over het verhoogde loonbod.

De euro bleef onveranderd op 1,0858 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 71,08 dollar door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 74,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

1 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

2 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

3 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

3 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

4 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

4 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

6 uur geleden