Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon stijgt, Apple daalt op Wall Street na resultaten

Amazon stijgt, Apple daalt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het tech- en webwinkelconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Vooral de clouddivisie presteerde opnieuw sterk. Door de wedloop om steeds geavanceerdere toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) te lanceren, neemt de vraag naar clouddiensten flink toe. Ook de verwachtingen voor het huidige kwartaal, waarin de voor de webwinkel belangrijke feestdagenperiode valt, waren sterk. Het aandeel werd 6,6 procent hoger gezet.

Apple daalde daarentegen 1,4 procent. De iPhone-maker boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. De verkopen op de voor Apple belangrijke Chinese markt en de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief, na de forse verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,8 procent hoger op 42.087 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,7 procent op 5744 punten. De Nasdaq won 0,9 procent tot 18.248 punten. De techgraadmeter verloor een dag eerder 2,8 procent, na tegenvallende kwartaalberichten van Microsoft en Meta Platforms.

Intel

Beleggers reageerden daarnaast op het Amerikaanse banenrapport. Daaruit bleek dat er in oktober slechts 12.000 banen zijn bij gekomen. Dat is de laagste groei in bijna vier jaar. De lage banengroei volgde op een zeer sterke groei in september. Economen waarschuwden vooraf al dat de banengroei mogelijk vertekend zou zijn door orkanen en stakingen in de VS. De werkloosheid bleef in oktober wel stabiel op 4,1 procent. Het was het laatste banenrapport voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen en het rentebesluit van de Federal Reserve van volgende week.

Intel steeg bijna 6 procent. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. De resultaten voeden de hoop dat het herstelplan van Intel werkt.

Boeing

De olie- en gasproducenten ExxonMobil en Chevron wonnen 0,9 en 4,3 procent. Beide concerns boekten afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, ondanks de lagere energieprijzen, en voerden de productie op.

Boeing steeg 2 procent. De vliegtuigbouwer heeft met vakbonden opnieuw een voorlopig akkoord bereikt over een forse loonsverhoging, die mogelijk een definitief einde zal maken aan de wekenlange staking van tienduizenden medewerkers. De medewerkers stemmen maandag over het verhoogde loonbod.

De euro bleef onveranderd op 1,0858 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 71,08 dollar door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 74,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

15 minuten geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

1 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

3 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

3 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

5 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

6 uur geleden
Chipbedrijf Marvell fors hoger op negatief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.

6 uur geleden