Amazon stelt terugkeer naar kantoor voor personeel in VS uit
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Techbedrijf Amazon stelt de terugkeer van zijn Amerikaanse personeel naar het kantoor uit tot begin januari. Dat doet de onderneming vanwege de opkomst van de Delta-variant van het coronavirus in de Verenigde Staten. Eerder ging het bedrijf achter de bekende webwinkel er nog vanuit dat zijn medewerkers vanaf 7 september weer grotendeels op kantoor zouden komen werken.
Amazon heeft ruim 75.000 werknemers in Seattle waar het bedrijf zijn hoofdkantoor heeft. Ook heeft Amazon vestigingen in de omgeving van San Francisco, in New York, Boston en Los Angeles.
Eerder deze week stelde Microsoft zijn plannen voor de terugkeer van zijn werknemers naar het kantoor uit naar oktober. Tegelijkertijd kondigde dat techbedrijf ook aan bewijs van vaccinatie te verlangen van zijn personeel. Ook andere grote ondernemingen als Google, Facebook, winkelketen Walmart en vleesverwerkingsbedrijf Tyson Foods willen dat hun werknemers zich laten inenten tegen het coronavirus.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
5 uur geleden