Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon stelt lancering satellieten Project Kuiper uit

Amazon stelt lancering satellieten Project Kuiper uit

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon stelt de lancering van satellieten voor zijn Project Kuiper uit tot het vierde kwartaal van dit jaar. Eerder was het de bedoeling dat de satellieten al in de eerste helft van dit jaar de ruimte in zouden gaan.

Het webwinkel- en techbedrijf wil een netwerk van duizenden satellieten opzetten om internetdiensten aan te bieden op aarde. Daarmee gaat het bedrijf de concurrentie aan met Starlink van Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX.

Amazon lanceerde in oktober wel al twee prototypes die slechts tijdelijk worden gebruikt. Ook dat was later dan gepland. Het is nu de bedoeling om in de loop van volgend jaar te beginnen met de eerste commerciële internetdiensten. Dat kan pas als er honderden satellieten in de ruimte zijn.

Gerard Kuiper

De naam Project Kuiper verwijst naar de Kuipergordel. Dat is een gordel van miljarden rots- en ijsblokken die voorbij de planeet Neptunus in een baan rond de zon draaien. Die gordel is vernoemd naar de Nederlandse sterrenkundige Gerard Kuiper, die in 1951 beschreef dat de gordel zou moeten bestaan. Zijn gelijk kon begin jaren negentig worden aangetoond.

Meerdere bedrijven maken werk van het opzetten van satellietnetwerken die vooral in afgelegen of dunbevolkte gebieden internet moeten verzorgen. In Europa is bijvoorbeeld Eutelsat OneWeb het antwoord op de initiatieven van Amazon en SpaceX. Het Frans-Britse fusiebedrijf werkt aan een netwerk van honderden satellieten om internet aan te kunnen bieden.

Meer uit Financieel

Situatie Midden-Oosten blijft stemming op Wall Street drukken

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.

42 minuten geleden
Advocaat: Meta probeerde iets te doen aan negatieve invloed

OAKLAND (ANP/AFP) - Meta wist dat sommige gebruikers negatief werden beïnvloed door Facebook en Instagram, maar heeft geprobeerd de risico's te verminderen. Dat zei de advocaat van het bedrijf in de Californische rechtbank bij het begin van een proces aangespannen door tientallen Amerikaanse staten.

43 minuten geleden
OpenAI vertraagt het trainen van AI-modellen na hack

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI gaat het tempo van de ontwikkeling van zijn AI-modellen vertragen. De maker van ChatGPT kijkt ook opnieuw naar zijn onderzoeks- en trainingssystemen, nadat een AI-agent van het bedrijf vorige maand tijdens een test wist in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face.

1 uur geleden
Franse regering gaat AI inzetten om cyberaanvallen op te sporen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat aanbieders van kunstmatige intelligentie (AI) inhuren om cyberaanvallen te identificeren. Dat zegt de Franse minister David Amiel naar aanleiding van de hack bij de Franse belastingdienst die vorige week werd bekendgemaakt.

2 uur geleden
Alfen boekt weer meer omzet, verkoop oplaadsystemen daalt opnieuw

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt. Het bedrijf groeide in het eerste kwartaal ook al. Wel blijven de verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's, net als in de vorige periode, verder omlaaggaan.

2 uur geleden
Rechtszaak tegen Meta van start om schade voor jonge gebruikers

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amerikaanse staten zijn in de rechtbank in het Californische Oakland begonnen met het uiteenzetten van hun zaak tegen Meta. Een groep staten heeft het grote techbedrijf aangeklaagd, omdat de socialemediaplatforms Facebook en Instagram zo zouden zijn ontworpen dat ze de geestelijke gezondheid van jonge gebruikers schaden.

3 uur geleden
Canadese premier Carney en Trump spreken over naderende heffingen

OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft met de Amerikaanse president Donald Trump gesproken in aanloop naar nieuwe Amerikaanse importheffingen van 50 procent die woensdag dreigen in te gaan. Canada probeert op het laatste moment om een akkoord te sluiten om nieuwe heffingen te voorkomen.

4 uur geleden