Amazon stelt lancering satellieten Project Kuiper uit
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon stelt de lancering van satellieten voor zijn Project Kuiper uit tot het vierde kwartaal van dit jaar. Eerder was het de bedoeling dat de satellieten al in de eerste helft van dit jaar de ruimte in zouden gaan.
Het webwinkel- en techbedrijf wil een netwerk van duizenden satellieten opzetten om internetdiensten aan te bieden op aarde. Daarmee gaat het bedrijf de concurrentie aan met Starlink van Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX.
Amazon lanceerde in oktober wel al twee prototypes die slechts tijdelijk worden gebruikt. Ook dat was later dan gepland. Het is nu de bedoeling om in de loop van volgend jaar te beginnen met de eerste commerciële internetdiensten. Dat kan pas als er honderden satellieten in de ruimte zijn.
Gerard Kuiper
De naam Project Kuiper verwijst naar de Kuipergordel. Dat is een gordel van miljarden rots- en ijsblokken die voorbij de planeet Neptunus in een baan rond de zon draaien. Die gordel is vernoemd naar de Nederlandse sterrenkundige Gerard Kuiper, die in 1951 beschreef dat de gordel zou moeten bestaan. Zijn gelijk kon begin jaren negentig worden aangetoond.
Meerdere bedrijven maken werk van het opzetten van satellietnetwerken die vooral in afgelegen of dunbevolkte gebieden internet moeten verzorgen. In Europa is bijvoorbeeld Eutelsat OneWeb het antwoord op de initiatieven van Amazon en SpaceX. Het Frans-Britse fusiebedrijf werkt aan een netwerk van honderden satellieten om internet aan te kunnen bieden.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Afvalverwerker Renewi schrapt ook in Nederland tientallen banen. Dat bevestigt een woordvoerder na vragen van het ANP. Eerder meldden vakbonden in België dat 91 mensen hun baan bij het bedrijf daar verliezen.
38 minuten geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Eurowings gaat vanaf 25 oktober weer vliegen naar Dubai. Eurowings was gestopt met vliegen naar Dubai na de uitbraak van de oorlog in het Midden-Oosten.
41 minuten geledenLOMMEL (ANP/BELGA) - Bij afvalverwerker Renewi dreigen in België 91 mensen hun baan te verliezen. Dat melden de Belgische vakbonden. De directie bevestigt de ontslagronde.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Beveiligers op Schiphol gaan komende tijd korte werkonderbrekingen houden en stiptheidsacties uitvoeren, heeft vakbond CNV aangekondigd. Ook FNV doet mee. Volgens CNV-onderhandelaar André Quist kunnen de korte werkonderbrekingen zorgen voor iets langere wachtrijen aan het einde van de drukke zomerperiode.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Honderden Chinese robotfabrikanten pakken woensdag in Beijing uit met hun nieuwste robots, om investeerders en consumenten ervan te overtuigen dat de robotrevolutie nu echt doorbreekt. De conferentie 'World Robot Conference' komt op een moment dat robots steeds meer een nieuw strijdtoneel worden in de concurrentie tussen de VS en China. Tegelijkertijd worden investeerders steeds enthousiaster over de sector.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Europa mag niet achterblijven in de AI-revolutie en de economische veranderingen door kunstmatige intelligentie. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toespraak op het hoofdkantoor van het World Economic Forum in het Zwitserse Genève.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Het Braziliaanse staatsolieconcern Petrobras heeft olie gevonden bij de monding van de Amazone-rivier in Brazilië. De olievondst is door de Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva een "paspoort voor de toekomst van het land" genoemd. Daarbij legt hij internationale kritiek op het winnen van fossiele brandstoffen bij de rivier naast zich neer.
4 uur geleden