'Amazon stelt eigen koopjesfeest Prime Day uit'
SEATTLE (ANP) - Webwinkel Amazon stelt zijn koopjesfeest Prime Day uit van juli tot zeker augustus vanwege de coronapandemie. Dat schrijft persbureau Reuters dat notulen van vergaderingen bij Amazon inzag. De webwinkel en techgigant wilde het uitstel niet bevestigen.
Amazon houdt Prime Day sinds 2015 elke zomer. Het koopjesfestijn is bedoeld om de verkopen in de doorgaans rustige zomermaanden op te voeren. Leden van de betaalde Prime-dienst krijgen dan extra kortingen. Prime Day is meestal in juli, maar het bedrijf maakt de data nooit lang van tevoren bekend.
De stap kost Amazon in het slechtste geval 300 miljoen dollar omdat het apparaten die het al bestelde nu mogelijk met korting van de hand moet doen. Het bedrijf gaf in de notulen wel aan dat een verlies van 100 miljoen dollar waarschijnlijker is.
175 miljoen artikelen
Amazon maakt nooit bekend voor hoeveel er precies wordt verkocht tijdens Prime Day. Vorig jaar zei het bedrijf wel dat er 175 miljoen artikelen verkocht werden. Bedrijven die via Amazon hun artikelen verkopen zouden toen 2 miljard dollar hebben omgezet.
Sinds enkele weken heeft Amazon ook een volwaardige Nederlandse webwinkel. Eerder was er alleen een vertaling van de Duitse winkel.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
3 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
5 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
11 uur geleden