Amazon steekt miljarden in datacenters in Spanje
MADRID (ANP/RTR) - Amazon Web Services steekt komende jaren bijna 16 miljard euro in datacenters in Spanje. De investeringen gaan specifiek naar de noordoostelijk regio Aragon, heeft de cloudtak van het webwinkelconcern aangekondigd.
Volgens Amazon vervangt het investeringsplan een eerder plan dat in 2021 naar buiten werd gebracht. Toen reserveerde het concern nog 2,5 miljard euro voor investeringen in Spanje.
Door de Spaanse overheid is enthousiast gereageerd. "De beslissing van Amazon Web Services om voor Spanje te kiezen plaatst ons in de voorhoede van technologische innovatie en kunstmatige intelligentie in Europa", zei minister van Digitale Transformatie Jose Luis Escriva.
Het is de bedoeling dat de datacenters in Spanje volledig zullen draaien op hernieuwbare energie.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.
1 uur geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.
3 uur geledenBEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.
11 uur geleden