Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Amazon probeerde regels in India te ontduiken'

'Amazon probeerde regels in India te ontduiken'

NEW DELHI (ANP) - Amazon heeft een aantal grote Indiase verkopers op zijn platform jarenlang voorgetrokken. Die bedrijven gebruikte de webwinkel bovendien om steeds strengere regels over buitenlandse investeringen in het Aziatische land te omzeilen, meldt Reuters op basis van interne documenten van Amazon die het persbureau inzag.

De documenten die tussen 2012 en 2019 werden opgesteld geven een goed beeld van het kat-en-muisspel tussen de Indiase overheid en Amazon. Telkens als de wetgeving in India werd aangepast om kleine handelaren te beschermen, veranderde Amazon zijn bedrijfsstructuur.

Het uitlekken van die strategie komt op een moment dat de Indiase toezichthouders hun pijlen steeds nadrukkelijker op Amazon richten. Indiase handelaren beschuldigen Amazon er al langer van grote partijen te bevoordelen en door zijn prijzen laag te houden kleinere verkopers uit de markt te drukken. Die kleinere ondernemers zijn een belangrijk onderdeel van premier Narendra Modi's achterban.

Aan regels voldoen

Amazon geeft in een geschreven verklaring aan "zich altijd aan de Indiase wet te hebben gehouden". De veranderingen in de bedrijfsstructuur en het beleid de afgelopen jaren zijn volgens het bedrijf juist gedaan om "te allen tijde aan de regels te voldoen".

Het techbedrijf ontkent ook dat sommige verkopers worden voorgetrokken. Amazon zegt "alle verkopers op een eerlijke, transparante en niet-onderscheidende manier te behandelen". Daarbij zijn verkopers volgens Amazon volledig vrij om hun eigen prijzen te bepalen.

Meer uit Financieel

Apple klaagt OpenAI aan om diefstal bedrijfsgegevens

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen ChatGPT-moeder OpenAI en twee voormalige werknemers van het AI-bedrijf, omdat zij vertrouwelijke bedrijfsgegevens van Apple zouden hebben gestolen. De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in het noorden van Californië.

6 uur geleden
Wall Street sluit met winst, succesvol beursdebuut SK Hynix

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koerswinsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de beursgang van het grote Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix in New York. Dat debuut verliep succesvol, want SK Hynix sloot bijna 13 procent hoger op 168 dollar per aandeel.

8 uur geleden
Polen neemt eerste windmolenpark in Oostzee in gebruik

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft vrijdag zijn eerste windmolenpark in de Oostzee in gebruik genomen met de levering van de eerste stroom aan het elektriciteitsnetwerk. De Poolse premier Donald Tusk noemt het project een cruciaal element van de energiezekerheid van zijn land.

10 uur geleden
Chipbedrijf SK Hynix 14 procent hoger bij debuut op Wall Street

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix steeg vrijdag bij zijn beursgang in New York met 14 procent tot 170 dollar per aandeel. De introductiekoers lag op 149 dollar per aandeel. Met de beursgang haalde SK Hynix 26,5 miljard dollar op bij beleggers op Wall Street.

11 uur geleden
AEX sluit iets hoger, easyJet uitblinker in Londen na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een kleine plus gesloten, waarmee werd voortgeborduurd op de winst van een dag eerder. De chipbedrijven op het Damrak gingen overwegend omlaag na de stijgingen op donderdag. In Londen was luchtvaartmaatschappij easyJet een uitblinker dankzij een rivaliserend overnamebod op het bedrijf.

12 uur geleden
Supermarktketen Lidl waarschuwt klanten na datalek

HUIZEN (ANP) - Onbekenden hebben toegang gekregen tot klantgegevens bij supermarktketen Lidl. Dat meldt het Duitse bedrijf aan getroffen klanten per e-mail. De supermarktketen wil niet zeggen hoeveel klanten er getroffen zijn. Wel meldt de discounter dat het de Autoriteit Persoonsgegevens op de hoogte heeft gesteld.

13 uur geleden
Spoorlijn tussen Keulen en Düsseldorf dicht na brand

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De spoorlijn tussen Düsseldorf en Keulen in Duitsland blijft tot ten minste zaterdagmiddag gesloten. Dat meldt een woordvoerder van Deutsche Bahn aan het Duitse persbureau DPA. Het traject tussen Düsseldorf en Keulen wordt vanuit Nederland onder meer gereden door de nightjet naar Basel en Zürich.

13 uur geleden