Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Amazon probeerde regels in India te ontduiken'

'Amazon probeerde regels in India te ontduiken'

NEW DELHI (ANP) - Amazon heeft een aantal grote Indiase verkopers op zijn platform jarenlang voorgetrokken. Die bedrijven gebruikte de webwinkel bovendien om steeds strengere regels over buitenlandse investeringen in het Aziatische land te omzeilen, meldt Reuters op basis van interne documenten van Amazon die het persbureau inzag.

De documenten die tussen 2012 en 2019 werden opgesteld geven een goed beeld van het kat-en-muisspel tussen de Indiase overheid en Amazon. Telkens als de wetgeving in India werd aangepast om kleine handelaren te beschermen, veranderde Amazon zijn bedrijfsstructuur.

Het uitlekken van die strategie komt op een moment dat de Indiase toezichthouders hun pijlen steeds nadrukkelijker op Amazon richten. Indiase handelaren beschuldigen Amazon er al langer van grote partijen te bevoordelen en door zijn prijzen laag te houden kleinere verkopers uit de markt te drukken. Die kleinere ondernemers zijn een belangrijk onderdeel van premier Narendra Modi's achterban.

Aan regels voldoen

Amazon geeft in een geschreven verklaring aan "zich altijd aan de Indiase wet te hebben gehouden". De veranderingen in de bedrijfsstructuur en het beleid de afgelopen jaren zijn volgens het bedrijf juist gedaan om "te allen tijde aan de regels te voldoen".

Het techbedrijf ontkent ook dat sommige verkopers worden voorgetrokken. Amazon zegt "alle verkopers op een eerlijke, transparante en niet-onderscheidende manier te behandelen". Daarbij zijn verkopers volgens Amazon volledig vrij om hun eigen prijzen te bepalen.

Meer uit Financieel

Fed-voorzitter Warsh: inflatie in VS al veel te lang te hoog

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.

19 minuten geleden
Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

1 uur geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

2 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

3 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

5 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

6 uur geleden
Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

6 uur geleden