'Amazon probeerde regels in India te ontduiken'
NEW DELHI (ANP) - Amazon heeft een aantal grote Indiase verkopers op zijn platform jarenlang voorgetrokken. Die bedrijven gebruikte de webwinkel bovendien om steeds strengere regels over buitenlandse investeringen in het Aziatische land te omzeilen, meldt Reuters op basis van interne documenten van Amazon die het persbureau inzag.
De documenten die tussen 2012 en 2019 werden opgesteld geven een goed beeld van het kat-en-muisspel tussen de Indiase overheid en Amazon. Telkens als de wetgeving in India werd aangepast om kleine handelaren te beschermen, veranderde Amazon zijn bedrijfsstructuur.
Het uitlekken van die strategie komt op een moment dat de Indiase toezichthouders hun pijlen steeds nadrukkelijker op Amazon richten. Indiase handelaren beschuldigen Amazon er al langer van grote partijen te bevoordelen en door zijn prijzen laag te houden kleinere verkopers uit de markt te drukken. Die kleinere ondernemers zijn een belangrijk onderdeel van premier Narendra Modi's achterban.
Aan regels voldoen
Amazon geeft in een geschreven verklaring aan "zich altijd aan de Indiase wet te hebben gehouden". De veranderingen in de bedrijfsstructuur en het beleid de afgelopen jaren zijn volgens het bedrijf juist gedaan om "te allen tijde aan de regels te voldoen".
Het techbedrijf ontkent ook dat sommige verkopers worden voorgetrokken. Amazon zegt "alle verkopers op een eerlijke, transparante en niet-onderscheidende manier te behandelen". Daarbij zijn verkopers volgens Amazon volledig vrij om hun eigen prijzen te bepalen.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.
48 minuten geledenARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.
4 uur geleden