Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Amazon probeerde regels in India te ontduiken'

'Amazon probeerde regels in India te ontduiken'

NEW DELHI (ANP) - Amazon heeft een aantal grote Indiase verkopers op zijn platform jarenlang voorgetrokken. Die bedrijven gebruikte de webwinkel bovendien om steeds strengere regels over buitenlandse investeringen in het Aziatische land te omzeilen, meldt Reuters op basis van interne documenten van Amazon die het persbureau inzag.

De documenten die tussen 2012 en 2019 werden opgesteld geven een goed beeld van het kat-en-muisspel tussen de Indiase overheid en Amazon. Telkens als de wetgeving in India werd aangepast om kleine handelaren te beschermen, veranderde Amazon zijn bedrijfsstructuur.

Het uitlekken van die strategie komt op een moment dat de Indiase toezichthouders hun pijlen steeds nadrukkelijker op Amazon richten. Indiase handelaren beschuldigen Amazon er al langer van grote partijen te bevoordelen en door zijn prijzen laag te houden kleinere verkopers uit de markt te drukken. Die kleinere ondernemers zijn een belangrijk onderdeel van premier Narendra Modi's achterban.

Aan regels voldoen

Amazon geeft in een geschreven verklaring aan "zich altijd aan de Indiase wet te hebben gehouden". De veranderingen in de bedrijfsstructuur en het beleid de afgelopen jaren zijn volgens het bedrijf juist gedaan om "te allen tijde aan de regels te voldoen".

Het techbedrijf ontkent ook dat sommige verkopers worden voorgetrokken. Amazon zegt "alle verkopers op een eerlijke, transparante en niet-onderscheidende manier te behandelen". Daarbij zijn verkopers volgens Amazon volledig vrij om hun eigen prijzen te bepalen.

Meer uit Financieel

Hackers benaderen klanten en medewerkers van flitsbezorger Flink

DEN HAAG (ANP) - Cybercriminelen benaderen momenteel klanten en medewerkers van Flink met betalingsverzoeken. Dat gebeurt nadat de flitsbezorger is getroffen door een datalek, bevestigt Flink na berichtgeving door de NOS.

34 minuten geleden
Wall Street begint licht hoger door optimisme over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten begonnen. Vooral de AI-aandelen waren in trek bij beleggers door het aanhoudende enthousiasme over kunstmatige intelligentie (AI). De zorgen over de hoge olieprijzen, die de inflatie dreigen aan te jagen, en de stijgende rentes op staatsobligaties, die de leenkosten voor overheden, bedrijven en consumenten opdrijven, werden daardoor weer even aan de kant geschoven.

1 uur geleden
Heinen komt niet met eigen alternatief voor tuchtrecht banken

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën komt niet met een onafhankelijk alternatief voor de Stichting Tuchtrecht Banken (STB). Na de ministerraad zei minister Eelco Heinen het te betreuren dat de stichting stopt. De sector komt met een nieuw initiatief en "dat vind ik heel belangrijk". De VVD-bewindsman wil dat eerst een kans geven.

2 uur geleden
Banken kunnen tuchtrecht zelf ontwikkelen, vindt NVB

AMSTERDAM (ANP) - Banken kunnen zelf het tuchtrecht ontwikkelen waaraan bankmedewerkers zich moeten houden, zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De brancheorganisatie reageert op het nieuws dat de stichting die het tuchtrecht toepast volgend jaar stopt uit onvrede over de opstelling van banken. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) is het een vergissing geweest om de organisatie van het tuchtrecht aan banken zelf over te laten.

2 uur geleden
FT: chemieconcern BASF heeft overnamevoorstel Evonik gedaan

LONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.

3 uur geleden
VW en Audi roepen 2,9 miljoen auto's terug om stuurprobleem

FLENSBURG (ANP) - Wereldwijd moeten bijna 2,9 miljoen auto's van Volkswagen en Audi terug naar de garage vanwege het risico op een defect aan het stuur. In honderdduizenden wagens zit een schroef die door corrosie kan afbreken, wat gevaarlijke problemen met de besturing van de auto kan veroorzaken. Vooralsnog zijn er geen ongelukken bekend door het probleem.

4 uur geleden
Stichting achter tuchtrecht voor banken stopt

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).

5 uur geleden