Amazon Prime schrapt geen banen meer, zegt Prime-topman
AMSTERDAM (ANP) - Bij Amazon Prime worden voorlopig geen banen meer geschrapt, meldt Prime-topman Jamil Ghani in gesprek met het ANP. Amazon schrapte afgelopen maand en vorig jaar honderden banen bij onder meer streamingdiensten Prime Video en Twitch. "Ik heb geen plannen om het Prime-team aan te passen", zegt Ghani tijdens zijn bezoek aan Nederland voor een intern congres.
Amazon schrapte vorige maand honderden banen bij onder meer Prime Video om kosten te besparen. Bij Twitch verdween 35 procent van de banen, wat neerkwam op ongeveer vijfhonderd werknemers. De streamingsite draaiende houden is duur en Twitch zou negen jaar na de overname door Amazon nog steeds niet winstgevend zijn. Ghani stelt dat Amazon Prime wel winstgevend is. Hoe winstgevend de tak is, kan hij echter niet zeggen. Vorig jaar kondigde het concern twee grote ontslagrondes over heel Amazon aan van 18.000 banen in januari en nog eens 9000 in maart.
Het laten verdwijnen van banen is volgens de topman van Prime niet iets waar het concern lichtzinnig over doet. "Alle teamleden over de wereld hebben ruimhartige steun gekregen en veel mensen in het Prime-team zijn teruggekeerd naar Amazon in andere functies. Het team is daarin heel behulpzaam geweest, inclusief ikzelf", zegt hij verder.
Geen Nederlandse banen weg
Amazon had in het laatste kwartaal van vorig jaar ruim 1,5 miljoen werknemers in dienst volgens de meest recente kwartaalresultaten. Dat is 1 procent minder medewerkers dan in de laatste drie maanden van 2022. In Nederland had het concern naar eigen zeggen zo'n 1250 medewerkers in augustus, onder meer op het Nederlandse hoofdkantoor in Amsterdam. Amazon meldt dat bij Prime in Nederland geen banen verdwenen.
Overigens is Amazon niet het enige grote concern dat onlangs veel banen schrapte om kosten te besparen. Techgigant Microsoft bijvoorbeeld ontsloeg 1900 mensen binnen de videogametak van het bedrijf. Internetbedrijf eBay liet ongeveer 9 procent van de banen verdwijnen, wat neerkwam op zo'n duizend medewerkers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
1 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
6 uur geleden