Amazon Prime schrapt geen banen meer, zegt Prime-topman
AMSTERDAM (ANP) - Bij Amazon Prime worden voorlopig geen banen meer geschrapt, meldt Prime-topman Jamil Ghani in gesprek met het ANP. Amazon schrapte afgelopen maand en vorig jaar honderden banen bij onder meer streamingdiensten Prime Video en Twitch. "Ik heb geen plannen om het Prime-team aan te passen", zegt Ghani tijdens zijn bezoek aan Nederland voor een intern congres.
Amazon schrapte vorige maand honderden banen bij onder meer Prime Video om kosten te besparen. Bij Twitch verdween 35 procent van de banen, wat neerkwam op ongeveer vijfhonderd werknemers. De streamingsite draaiende houden is duur en Twitch zou negen jaar na de overname door Amazon nog steeds niet winstgevend zijn. Ghani stelt dat Amazon Prime wel winstgevend is. Hoe winstgevend de tak is, kan hij echter niet zeggen. Vorig jaar kondigde het concern twee grote ontslagrondes over heel Amazon aan van 18.000 banen in januari en nog eens 9000 in maart.
Het laten verdwijnen van banen is volgens de topman van Prime niet iets waar het concern lichtzinnig over doet. "Alle teamleden over de wereld hebben ruimhartige steun gekregen en veel mensen in het Prime-team zijn teruggekeerd naar Amazon in andere functies. Het team is daarin heel behulpzaam geweest, inclusief ikzelf", zegt hij verder.
Geen Nederlandse banen weg
Amazon had in het laatste kwartaal van vorig jaar ruim 1,5 miljoen werknemers in dienst volgens de meest recente kwartaalresultaten. Dat is 1 procent minder medewerkers dan in de laatste drie maanden van 2022. In Nederland had het concern naar eigen zeggen zo'n 1250 medewerkers in augustus, onder meer op het Nederlandse hoofdkantoor in Amsterdam. Amazon meldt dat bij Prime in Nederland geen banen verdwenen.
Overigens is Amazon niet het enige grote concern dat onlangs veel banen schrapte om kosten te besparen. Techgigant Microsoft bijvoorbeeld ontsloeg 1900 mensen binnen de videogametak van het bedrijf. Internetbedrijf eBay liet ongeveer 9 procent van de banen verdwijnen, wat neerkwam op zo'n duizend medewerkers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winst geëindigd, aan het begin van een verkorte beursweek. Vooral techaandelen waren gewild bij beleggers.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de verkorte handelsweek. De Amerikaanse financiële markten zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. De handelsvolumes op de beurzen zullen naar verwachting relatief beperkt blijven.
9 uur geleden