Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon plaatst grootste order voor elektrische vrachtwagens ooit

Amazon plaatst grootste order voor elektrische vrachtwagens ooit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Amerikaanse webwinkelconcern Amazon heeft een bestelling geplaatst bij het Duitse Daimler Truck voor meer dan tweehonderd grote elektrische vrachtwagens. Het is volgens Daimler Truck de grootste order voor elektrische vrachtwagens bij het bedrijf ooit. Ook voor Amazon is het de grootste opdracht op dat gebied ooit.

Het gaat om vrachtwagens van het type Mercedes-Benz eActros 600. Amazon wil die voertuigen dit jaar nog gaan inzetten voor vervoer op de Europese markt. Financiële details over de opdracht werden niet gemeld.

Meer dan 140 van die elektrische vrachtwagens zijn bedoeld voor het Verenigd Koninkrijk en de rest moet in Duitsland gaan rijden. De trucks zullen worden ingezet voor vervoer van pakketjes tussen distributiecentra en naar de aflever- en sorteercentra van Amazon. Jaarlijks gaan de vrachtwagens naar verwachting meer dan 350 miljoen pakketjes vervoeren.

Momenteel heeft Amazon een vloot van 38 grote elektrische vrachtwagens in Europa. Om klimaatneutraal te worden, investeert het bedrijf de komende jaren ongeveer 1 miljard euro in elektrificatie van zijn Europese transport- en bezorgvoertuigen.

Meer uit Financieel

Topvrouw AH, Etos en Gall & Gall wordt baas Ahold Delhaize Europa

ZAANDAM (ANP) - Margaret Versteden-Van Duijn, de topvrouw van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall, wordt de nieuwe baas van de divisie Ahold Delhaize Europa & Indonesië. De raad van commissarissen van moederconcern Ahold Delhaize heeft haar voorgedragen om die functie per 1 oktober de functie op zich te nemen.

30 minuten geleden
ILT dreigt easyJet met dwangsom om gebruik hulpmotor Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft easyJet gedreigd een dwangsom op te leggen, omdat de luchtvaartmaatschappij op Schiphol opnieuw ongeoorloofd gebruik heeft gemaakt van de vervuilende hulpmotor. De hulpmotor draait op kerosine en zorgt voor geluidsoverlast en uitstoot van schadelijke stoffen, terwijl er volgens de ILT schonere alternatieven beschikbaar waren.

32 minuten geleden
Diesel bijna 4 cent goedkoper aan de pomp door dalende olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De dalende olieprijzen zijn donderdag duidelijk merkbaar aan de Nederlandse pomp. Vooral diesel werd een stuk goedkoper, met bijna 4 cent.

1 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na sterke resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden donderdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van Nvidia, de grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI), zorgden voor opluchting in de chipsector.

1 uur geleden
Advies aan kabinet: pas handelsbeleid aan voor concurrentie China

DEN HAAG (ANP) - Nederland en Europa zouden hun handelsbeleid moeten veranderen nu landen als de Verenigde Staten en China hun economische macht steeds vaker inzetten als geopolitiek wapen. Dat vindt de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR). In een rapport aan het kabinet adviseert de WRR donderdag dat Nederland en Europa bijvoorbeeld veel strengere voorwaarden aan China zouden moeten stellen voor handel met de EU en Chinese bedrijven dezelfde eisen en verboden moeten opleggen die dat land oplegt aan Europese bedrijven.

2 uur geleden
Qantas boekt laagste winst in 4 jaar door hoge brandstofprijzen

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas heeft de winst in het afgelopen boekjaar zien dalen tot het laagste niveau in vier jaar. De winstdaling werd veroorzaakt door hogere brandstofkosten door de sterke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Nvidia verwacht omzetgroei van 70 procent volgend jaar

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, blijft rekenen op een sterke groei. Het concern verwacht voor volgend boekjaar een omzetstijging met ongeveer 70 procent, zei financieel directeur Colette Kress in een toelichting op de kwartaalcijfers. Volgens haar zal de vraag van klanten verdubbelen, maar zijn er wel beperkingen bij productiemogelijkheden.

3 uur geleden