Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon plaatst grootste order voor elektrische vrachtwagens ooit

Amazon plaatst grootste order voor elektrische vrachtwagens ooit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Amerikaanse webwinkelconcern Amazon heeft een bestelling geplaatst bij het Duitse Daimler Truck voor meer dan tweehonderd grote elektrische vrachtwagens. Het is volgens Daimler Truck de grootste order voor elektrische vrachtwagens bij het bedrijf ooit. Ook voor Amazon is het de grootste opdracht op dat gebied ooit.

Het gaat om vrachtwagens van het type Mercedes-Benz eActros 600. Amazon wil die voertuigen dit jaar nog gaan inzetten voor vervoer op de Europese markt. Financiële details over de opdracht werden niet gemeld.

Meer dan 140 van die elektrische vrachtwagens zijn bedoeld voor het Verenigd Koninkrijk en de rest moet in Duitsland gaan rijden. De trucks zullen worden ingezet voor vervoer van pakketjes tussen distributiecentra en naar de aflever- en sorteercentra van Amazon. Jaarlijks gaan de vrachtwagens naar verwachting meer dan 350 miljoen pakketjes vervoeren.

Momenteel heeft Amazon een vloot van 38 grote elektrische vrachtwagens in Europa. Om klimaatneutraal te worden, investeert het bedrijf de komende jaren ongeveer 1 miljard euro in elektrificatie van zijn Europese transport- en bezorgvoertuigen.

Meer uit Financieel

Birkenstock voert omzet op dankzij populariteit dichte schoenen

LINZ AM RHEIN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse schoenenmerk Birkenstock heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt. Het bedrijf dat vooral bekendstaat om zijn sandalen profiteerde volgens topman Oliver Reichert van de toegenomen populariteit van zijn dichte schoenen en instappers.

33 minuten geleden
Huishoudens sluiten nog steeds minder vaste energiecontracten af

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens blijven minder vaste energiecontracten afsluiten en meer dynamische. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) zijn er in juni 67.000 minder vaste contracten afgesloten, een daling van bijna 1 procent vergeleken met de maand daarvoor. Tegelijk steeg het aantal afgesloten dynamische contracten, die snel reageren op de prijzen op de groothandelsmarkt, met ruim 3 procent naar 33.000.

1 uur geleden
De Bijenkorf 'werkt hard' aan herstel van webwinkel

AMSTERDAM (ANP) - Het technische team van de Bijenkorf is nog altijd "hard aan het werk" om de website weer volledig werkend te krijgen, zodat klanten weer normaal kunnen bestellen. "We zijn alternatieve logistieke processen in gang aan het zetten en proberen weer zo snel mogelijk up and running te zijn", laat een woordvoerster van de warenhuisketen weten.

1 uur geleden
Tata Steel stuurt geen staal meer over Donau door droogte

IJMUIDEN (ANP) - De lage waterstand van de Donau raakt ook Tata Steel Nederland. De staalfabrikant kan zijn staalrollen niet meer via de rivier vervoeren naar Centraal- en Oost-Europa. In plaats daarvan maakt Tata Steel gebruik van spoorvervoer, laat een woordvoerder weten.

1 uur geleden
TenneT: geen probleem voor stroomvoorziening tijdens eclips

ARNHEM (ANP) - De zonsverduistering is voor hoogspanningsnetbeheerder TenneT probleemloos verlopen. De voorziene 1300 megawatt die zou wegvallen door de eclips, is opgevangen en leidde dus niet tot stroomuitval. "We zagen alles aankomen en hebben op tijd maatregelen getroffen", aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Luchthaven Catania langer dicht om uitbarsting Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië blijft langer ontregeld door de uitbarsting van vulkaan de Etna. Alle vluchten van en naar de luchthaven bij Catania, de belangrijkste op het Italiaanse eiland, worden opgeschort tot in elk geval 02.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag. KLM brengt aankomende passagiers met bussen vanaf Palermo naar Catania, zodat zij vanaf daar hun reis kunnen voortzetten.

2 uur geleden
Belgische benzine duurder, maar nog veel goedkoper dan Nederland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs voor benzine in België is vanaf vrijdag hoger. Voor een liter Euro95 (E10) mag dan maximaal 1,936 euro worden gerekend aan de Belgische pomp. Het gaat om een stijging met 7 cent per liter.

2 uur geleden