Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon plaatst grootste order voor elektrische vrachtwagens ooit

Amazon plaatst grootste order voor elektrische vrachtwagens ooit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Amerikaanse webwinkelconcern Amazon heeft een bestelling geplaatst bij het Duitse Daimler Truck voor meer dan tweehonderd grote elektrische vrachtwagens. Het is volgens Daimler Truck de grootste order voor elektrische vrachtwagens bij het bedrijf ooit. Ook voor Amazon is het de grootste opdracht op dat gebied ooit.

Het gaat om vrachtwagens van het type Mercedes-Benz eActros 600. Amazon wil die voertuigen dit jaar nog gaan inzetten voor vervoer op de Europese markt. Financiële details over de opdracht werden niet gemeld.

Meer dan 140 van die elektrische vrachtwagens zijn bedoeld voor het Verenigd Koninkrijk en de rest moet in Duitsland gaan rijden. De trucks zullen worden ingezet voor vervoer van pakketjes tussen distributiecentra en naar de aflever- en sorteercentra van Amazon. Jaarlijks gaan de vrachtwagens naar verwachting meer dan 350 miljoen pakketjes vervoeren.

Momenteel heeft Amazon een vloot van 38 grote elektrische vrachtwagens in Europa. Om klimaatneutraal te worden, investeert het bedrijf de komende jaren ongeveer 1 miljard euro in elektrificatie van zijn Europese transport- en bezorgvoertuigen.

Meer uit Financieel

Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

4 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

4 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

5 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

6 uur geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

8 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

11 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

13 uur geleden