Amazon-oprichter Jeff Bezos koopt huis voor 150 miljoen euro
BEVERLY HILLS (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van webwinkel Amazon, Jeff Bezos, betaalt 165 miljoen dollar (ruim 150 miljoen euro) voor een huis in Beverly Hills, vlakbij Los Angeles. Dat meldden verschillende media. Nog nooit werd er zoveel geld betaald voor een woning in die regio. De villa staat op een landgoed dat ongeveer zo groot is als zeven voetbalvelden.
Het huis werd in de jaren dertig ontworpen voor filmproducent Jack Warner. Bezos koopt het onroerend goed van vriend en mediamagnaat David Geffen, die er in 1990 omgerekend zo'n 44 miljoen euro voor betaalde. Op het landgoed staan verder gastverblijven en ligt ook een tennisbaan en golfbaan met negen holes.
Volgens de Bloomberg Billionaires Index heeft Jeff Bezos inmiddels een vermogen van circa 121 miljard euro.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australiƫ geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.
1 uur geledenMANILA (ANP/AFP/RTR) - Ook de Filipijnen blokkeren de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI. Grok is al dagen in opspraak, omdat er seksueel getinte en naaktafbeeldingen van mensen mee gemaakt kunnen worden, ook van minderjarigen. De Filipijnen vinden dat dit de veiligheid van kinderen in gevaar brengt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.
3 uur geleden