Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon neemt Globalstar over en jaagt concurrentie met SpaceX aan

Amazon neemt Globalstar over en jaagt concurrentie met SpaceX aan

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Amazon neemt satellietcommunicatiebedrijf Globalstar over voor ongeveer 11,6 miljard dollar, omgerekend 10 miljard euro. Daarmee versterkt het bedrijf zijn plannen voor een eigen satellietnetwerk en zet het de concurrentie met SpaceX van Elon Musk verder op scherp.

Amazon biedt aandeelhouders van Globalstar 90 dollar per aandeel, ofwel een overnamepremie van 23,5 procent ten opzichte van de slotkoers van het bedrijf op maandag. Amazon bouwt aan zijn eigen satellietnetwerk in een lage baan om de aarde om te concurreren met het commerciële ruimtevaartbedrijf van Musk. De snelgroeiende Starlink-divisie van SpaceX heeft inmiddels meer dan 10 miljoen actieve klanten en circa 10.000 satellieten in een baan om de aarde. Naar verwachting boekt het bedrijf van Musk dit jaar een omzet van 9 miljard dollar.

Satellietbreedband groeit de laatste jaren hard, vooral in moeilijk bereikbare gebieden.

Meer uit Financieel

Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

2 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

7 uur geleden
Trump dreigt Europa met heffingen om belasting digitale diensten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

10 uur geleden
Nieuwe raad van toezicht bij vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een nieuwe raad van toezicht. De Bondsraad van FNV heeft vrijdag ingestemd met die nieuwe raad, die daardoor direct van start kan gaan. Met die stap neemt ook de huidige raad van toezicht, onder wie de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts, rond 1 juli afscheid.

10 uur geleden
AEX-index sluit met verlies, chipbedrijven bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden bij de dalers op het Damrak. Ook Shell was een verliezer door een daling van de olieprijzen.

11 uur geleden
Zorgen over techsector drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag overwegend met verlies aan de handelsdag begonnen. Een uitverkoop van techaandelen zorgde voor minnen op Wall Street. Techbeurs Nasdaq is daarmee mogelijk op weg naar de vijfde dag met verlies op rij. Beleggers lijken bezorgd over aangekondigde prijsstijgingen van Apple en Microsoft. Ook drukt het nieuws dat OpenAI zijn beursgang mogelijk uitstelt tot volgend jaar het sentiment.

13 uur geleden
Topman ASN Bank nieuwe voorzitter Duits-Nederlandse Handelskamer

DEN HAAG (ANP) - Topman Roland Boekhout van ASN Bank is de nieuwe voorzitter van de Duits-Nederlandse Handelskamer (DNHK). Hij volgt Eva van Pelt op, die het voorzitterschap na haar termijn van drie jaar overdraagt en vicevoorzitter wordt. DNHK ondersteunt de Nederlands-Duitse zakelijke betrekkingen. Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.

14 uur geleden