Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon nam vorig jaar ruim 7 miljoen namaakproducten in beslag

Amazon nam vorig jaar ruim 7 miljoen namaakproducten in beslag

SEATTLE (ANP/DPA) - Webwinkelconcern Amazon heeft vorig jaar wereldwijd meer dan 7 miljoen namaakproducten in beslag genomen. Dat meldt Amazon in zijn jaarlijkse Brand Protection Report.

Het Amerikaanse bedrijf heeft sinds 2020 een speciaal onderdeel dat namaakartikelen opspoort en optreedt tegen verkopers van dat soort spullen via het platform van Amazon. Volgens het bedrijf is er sindsdien tegen meer dan 21.000 "malafide verkopers" opgetreden door middel van rechtszaken en meldingen bij autoriteiten.

Amazon verkoopt zelf spullen via de webwinkel, maar is ook een platform voor andere partijen. En via die laatste manier worden vaak namaakartikelen aangeboden.

Artificial Intelligence (AI)

Het concern zegt ook dat het meer dan 700.000 "malafide" pogingen heeft geblokkeerd om een account te openen om nepspullen te verkopen. Dat waren er in 2020 nog meer dan 6 miljoen. Het bedrijf zegt kunstmatige intelligentie in te zetten om dit aan te pakken.

In Spanje was er onlangs nog een rechtszaak waarbij Amazon samen met het Duitse autoconcern BMW optrad tegen mensen die nagemaakte BMW-onderdelen wilden verkopen. Daarbij moesten die Spaanse fraudeurs de namaakproducten vernietigen.

Meer uit Financieel

Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

23 minuten geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

1 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

2 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

5 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

5 uur geleden