Amazon nam vorig jaar ruim 7 miljoen namaakproducten in beslag
SEATTLE (ANP/DPA) - Webwinkelconcern Amazon heeft vorig jaar wereldwijd meer dan 7 miljoen namaakproducten in beslag genomen. Dat meldt Amazon in zijn jaarlijkse Brand Protection Report.
Het Amerikaanse bedrijf heeft sinds 2020 een speciaal onderdeel dat namaakartikelen opspoort en optreedt tegen verkopers van dat soort spullen via het platform van Amazon. Volgens het bedrijf is er sindsdien tegen meer dan 21.000 "malafide verkopers" opgetreden door middel van rechtszaken en meldingen bij autoriteiten.
Amazon verkoopt zelf spullen via de webwinkel, maar is ook een platform voor andere partijen. En via die laatste manier worden vaak namaakartikelen aangeboden.
Artificial Intelligence (AI)
Het concern zegt ook dat het meer dan 700.000 "malafide" pogingen heeft geblokkeerd om een account te openen om nepspullen te verkopen. Dat waren er in 2020 nog meer dan 6 miljoen. Het bedrijf zegt kunstmatige intelligentie in te zetten om dit aan te pakken.
In Spanje was er onlangs nog een rechtszaak waarbij Amazon samen met het Duitse autoconcern BMW optrad tegen mensen die nagemaakte BMW-onderdelen wilden verkopen. Daarbij moesten die Spaanse fraudeurs de namaakproducten vernietigen.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
17 uur geleden