Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon nam vorig jaar ruim 7 miljoen namaakproducten in beslag

Amazon nam vorig jaar ruim 7 miljoen namaakproducten in beslag

SEATTLE (ANP/DPA) - Webwinkelconcern Amazon heeft vorig jaar wereldwijd meer dan 7 miljoen namaakproducten in beslag genomen. Dat meldt Amazon in zijn jaarlijkse Brand Protection Report.

Het Amerikaanse bedrijf heeft sinds 2020 een speciaal onderdeel dat namaakartikelen opspoort en optreedt tegen verkopers van dat soort spullen via het platform van Amazon. Volgens het bedrijf is er sindsdien tegen meer dan 21.000 "malafide verkopers" opgetreden door middel van rechtszaken en meldingen bij autoriteiten.

Amazon verkoopt zelf spullen via de webwinkel, maar is ook een platform voor andere partijen. En via die laatste manier worden vaak namaakartikelen aangeboden.

Artificial Intelligence (AI)

Het concern zegt ook dat het meer dan 700.000 "malafide" pogingen heeft geblokkeerd om een account te openen om nepspullen te verkopen. Dat waren er in 2020 nog meer dan 6 miljoen. Het bedrijf zegt kunstmatige intelligentie in te zetten om dit aan te pakken.

In Spanje was er onlangs nog een rechtszaak waarbij Amazon samen met het Duitse autoconcern BMW optrad tegen mensen die nagemaakte BMW-onderdelen wilden verkopen. Daarbij moesten die Spaanse fraudeurs de namaakproducten vernietigen.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

5 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

6 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

6 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

7 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

9 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

16 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

19 uur geleden