Amazon moet techbedrijf half miljard betalen in patentzaak
SEATTLE (ANP/RTR) - Amazon moet meer dan een 525 miljoen dollar (489 miljoen euro) betalen omdat zijn clouddivisie beschermde technologie van een ander bedrijf heeft gebruikt. Tot dat oordeel kwam de jury in een Amerikaanse rechtszaak rond patenten die techonderneming Kove had aangespannen tegen het webwinkelconcern.
Amazons clouddivisie AWS gebruikt volgens Kove zonder toestemming zijn gepatenteerde technologie voor het opslaan en ophalen van grote hoeveelheden data. Die technologie zou uiteindelijk "essentieel" zijn geworden voor het goede functioneren van AWS, betoogde Kove.
Het conflict rond patenten speelt sinds 2018. De jury oordeelde dat AWS inbreuk heeft gemaakt op drie patenten, zoals Kove beweerde. Maar juryleden geloofden niet dat AWS dit opzettelijk heeft gedaan.
AWS ontkende de aantijgingen eerder. Ook beweerde de Amazon-dochter dat patenten van Kove ongeldig waren.
Meer uit Financieel
MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).
5 uur geleden