Amazon mag filmstudio MGM overnemen van Europese Commissie
BRUSSEL (ANP) - Techconcern Amazon heeft groen licht gekregen van de Europese Commissie voor de overname van filmstudio MGM, bekend van bijvoorbeeld de James Bond-films. De mededingingswaakhond bepaalde dat er door de overname geen gevaar voor minder concurrentie op de Europese markt is.
Eind mei vorig jaar maakte Amazon bekend MGM te kopen voor 8,5 miljard dollar. Volgens het techconcern kan het bijna honderd jaar oude MGM een belangrijke rol spelen bij de grote vraag naar streamingcontent. Het webwinkelconcern heeft met Prime Video al een eigen videostreamingdienst.
In de Verenigde Staten heeft Amazon nog geen goedkeuring gekregen. De Federal Trade Commission (FTC) moet deze maand een beslissing nemen over de overname. Er is veel aandacht voor de overnames van kleinere bedrijven door grote techconcerns, met name als ze daardoor potentiƫle concurrentie uitschakelen of zich op nieuwe markten begeven. De afgelopen jaren is er namelijk veel te doen geweest om de macht die bedrijven als Amazon, Google-moeder Alphabet, Apple en Meta Platforms hebben. Die laatste onderneming is het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het maaltijdbezorgbedrijf zag het totale aantal bestellingen in het vierde kwartaal met bijna een derde stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De omzet steeg met 38 procent. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel werd daarop 4,6 procent hoger gezet.
4 uur geleden