Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Amazon laat Sinterklaas en Kerstman extra vroeg inkopen doen'

'Amazon laat Sinterklaas en Kerstman extra vroeg inkopen doen'

AMSTERDAM (ANP) - De strijd om de sinterklaas- en kerstverkopen begint dit jaar extra vroeg. Amazon houdt met zijn Prime Day-actie volgende week een gigantische uitverkoop via zijn Nederlandse webwinkel. Deskundigen rekenen erop dat concurrenten als Bol.com en Coolblue niet blijven stilzitten en uiteindelijk ook vroeger met kortingen zullen stunten.

"Als een nieuwe actie succesvol is, volgen andere bedrijven. Misschien nog niet dit jaar, maar er is geen twijfel over mogelijk dat concurrenten hier aan mee gaan doen", zegt hoogleraar marketing en retail Kitty Koelemeijer. Ook retail- en merkendeskundige Paul Moers denkt dat Prime Day reacties gaat opleveren bij andere bedrijven. "Iedereen is bang om marktaandeel kwijt te raken, en gaat op een gegeven moment meedoen met het naar beneden jassen van de prijzen."

Normaal gesproken valt het internationale evenement van de Amerikaanse webwinkelgigant in juli, maar door de uitbraak van het coronavirus moest Amazon Prime Day uitstellen naar 13 en 14 oktober. "Het is de perfecte maand om vooruit te lopen op andere uitverkoop-evenementen in november, zoals Black Friday en Singles Day", geeft Koelemeijer aan. "Het budget van de consument is natuurlijk niet oneindig, dus bedrijven willen als eerste zijn met het aanbieden van koopjes."

Succesvol

Moers vraagt zich vanwege de coronacrisis wel af of grote kortingsacties dit jaar net zo succesvol zullen zijn als voorheen. "Het aantal faillissementen neemt nu toe en het consumentenvertrouwen juist enorm af", zegt hij. "Veel mensen zetten nu geld opzij. Ook weten we nog niet of we de feestdagen in gezelschap kunnen doorbrengen, en als dat niet zo is, worden er ook minder cadeautjes gekocht."

Amazon begon in 2015 met Prime Day in de Verenigde Staten. Het evenement is niet onomstreden. Sinds 2018 protesteren Amazon-werknemers elk jaar op de kortingsdag tegen slechte werkomstandigheden van het bedrijf, zoals lage lonen en alsmaar stijgende werkdruk. Het retailconcern heeft pas sinds maart dit jaar een uitgebreid webfiliaal in Nederland. De distributie van goederen voor Nederland wordt gerund vanuit een distributiecentrum in Mönchengladbach, vlak over de Duitse grens.

Bol.com zegt in een reactie de afgelopen maanden al duizenden artikelen in prijs te hebben verlaagd en dat er daarnaast regelmatig acties zijn, ook de komende weken. "Dat heeft niet zozeer met Prime Day te maken", geeft de webwinkel aan. Coolblue laat weten geen specifieke actieperiode te hebben in oktober. "Wel zijn we bezig met de voorbereidingen voor Black Friday in november en natuurlijk kerst in december."

Meer uit Financieel

Adviesprijs benzine 10 cent lager dan recent recordniveau

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gezakt en staat nu zo'n 10 cent onder het recordniveau dat recent werd aangetikt. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor Euro95 nu 2,638 euro per liter, 2 cent minder dan op maandag. Het record van 10 oktober staat op 2,732 euro.

52 minuten geleden
AEX-index begint met verlies door AI-zorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de winstgevendheid van de sterk in waarde gestegen AI-gerelateerde bedrijven. Op de markten wordt dan ook in spanning uitgekeken naar de kwartaalresultaten van de grote techbedrijven, die deze week op het programma staan.

58 minuten geleden
ACM akkoord met overname Viaplay Nederland door Videoland

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft toestemming voor de overname van Viaplay Nederland door Videoland, onderdeel van DPG Media. De concurrentietoezichthouder verwacht geen nadelige gevolgen van de overname voor de kijker, de inkoop van sportrechten en de verkoop van advertentieruimte. Na de overname lijkt er voldoende concurrentie over te blijven.

1 uur geleden
Amerikaanse websites Ahold Delhaize stapsgewijs weer online

ZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse websites van de merken van Albert Heijn-moederbedrijf Ahold Delhaize komen langzaam weer online na alle problemen van afgelopen week door een cyberincident. Onder meer Food Lion en Giant Food zijn weer werkend. Hannaford en Stop & Shop staan momenteel nog wel offline.

1 uur geleden
Bedrijf achter Buienalarm verhuist data naar Europese cloud

HOUTEN (ANP) - Infoplaza, het weerbedrijf achter onder meer Buienalarm en Weeronline, gaat de verwerking van weersverwachtingen en modeldata stap voor stap van een Amerikaanse naar een Europese cloud verplaatsen. Het bedrijf voegt zich daarmee in een trend waarbij steeds meer overheden en bedrijven hun diensten op Europese servers laten draaien.

1 uur geleden
Unilever verkoopt Amerikaans pleistermerk Welly

LONDEN (ANP/RTR) - Unilever heeft pleistermerk Welly Health verkocht aan investeerder Forward Consumer Partners. Daarmee doet het Britse consumentenproductenconcern opnieuw een merk van de hand.

1 uur geleden
Politie bestudeert aangifte cyberincident Ahold Delhaize

DEN HAAG (ANP) - De politie bestudeert de aangifte van een cyberveiligheidsincident door winkelconcern Ahold Delhaize. Volgens een woordvoerder houdt de politie ook goed contact met het moederbedrijf van ketens als Albert Heijn, Etos en Gall & Gall over het incident. Het bedrijf haalde vanwege het cyberincident uit voorzorg systemen offline, waardoor veel webshops onbereikbaar waren en de bevoorrading van winkels in de problemen kwam.

1 uur geleden