Amazon kondigt nieuwe projecten aan voor opwekken schone energie
SEATTLE (ANP/DPA) - Techconcern Amazon heeft tientallen nieuwe projecten voor het opwekken van schone energie aangekondigd. Het gaat voornamelijk om de aanleg van zonneparken en de installatie van zonnepanelen op daken in verschillende landen. Met de projecten jaagt het bedrijf zijn doel na om in 2025 volledig op duurzame energie te opereren.
Met de in totaal 71 projecten wil Amazon zijn capaciteit uitbreiden met 2,7 gigawatt aan schone energie. Het bedrijf start voor het eerst projecten in Frankrijk en Oostenrijk waar het zonnepanelen op daken gaat installeren. Ook komt er een zonnepark in Polen. De grootste uitbreiding vindt plaats in de Verenigde Staten, waar Amazon de energiecapaciteit uitbreidt met 1 gigawatt schone energie.
Amazon heeft al 379 projecten lopen in 21 landen. Die zijn samen goed voor 18,5 gigawatt duurzame energie en omvatten 154 wind- en zonneparken en 225 zonne-energieprojecten op daken. Na de uitbreiding verwacht Amazon 50.000 gigawattuur aan hernieuwbare energie te kunnen opwekken, genoeg om jaarlijks 4,6 miljoen Amerikaanse huishoudens van stroom te voorzien.
Meer uit Financieel
KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
3 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
6 uur geleden