Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon klaagt Nokia aan om patentinbreuk cloudtechnologie

Amazon klaagt Nokia aan om patentinbreuk cloudtechnologie

WILMINGTON (ANP) - Amazon klaagt Nokia aan in de Amerikaanse staat Delaware, omdat de Finse maker van netwerkapparatuur inbreuk zou hebben gemaakt op een tiental patenten. De techgigant zegt dat het gaat om patenten die te maken hebben met cloudtechnologie, meldt persbureau Reuters.

Volgens Amazon heeft Nokia bepaalde technologie van Amazon misbruikt, met betrekking tot cloudinfrastructuur, beveiliging en prestaties om zijn eigen cloudaanbod te versterken. Nokia en Amazon gaven niet direct commentaar aan persbureau Reuters over de zaak.

Vorig jaar klaagde Nokia juist Amazon aan in verband met patenten. Toen beschuldigde Nokia onder meer Amazon ervan dat het bedrijf inbreuk maakte op verschillende patenten van het Finse concern met betrekking tot videostreaming.

Meer uit Financieel

Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

22 minuten geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

1 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

3 uur geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

4 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

5 uur geleden