Amazon klaagt Nokia aan om patentinbreuk cloudtechnologie
WILMINGTON (ANP) - Amazon klaagt Nokia aan in de Amerikaanse staat Delaware, omdat de Finse maker van netwerkapparatuur inbreuk zou hebben gemaakt op een tiental patenten. De techgigant zegt dat het gaat om patenten die te maken hebben met cloudtechnologie, meldt persbureau Reuters.
Volgens Amazon heeft Nokia bepaalde technologie van Amazon misbruikt, met betrekking tot cloudinfrastructuur, beveiliging en prestaties om zijn eigen cloudaanbod te versterken. Nokia en Amazon gaven niet direct commentaar aan persbureau Reuters over de zaak.
Vorig jaar klaagde Nokia juist Amazon aan in verband met patenten. Toen beschuldigde Nokia onder meer Amazon ervan dat het bedrijf inbreuk maakte op verschillende patenten van het Finse concern met betrekking tot videostreaming.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. Dat is een veel groter aantal dan zondag bleek. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.
33 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.
2 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
14 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
15 uur geleden