Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon investeert komende jaren 1,4 miljard euro in Nederland

Amazon investeert komende jaren 1,4 miljard euro in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Amazon investeert tot en met 2027 ruim 1,4 miljard euro in Nederland om het aanbod van de webwinkel en de bezorging te verbeteren. Dit gebeurt onder meer door de plaatsing van meer pakketkluizen. Ook naar AWS, de cloudservice van het Amerikaanse concern, gaat meer geld.

Manager Eva Faict van Amazon Nederland noemt ons land een "belangrijke groeimarkt" voor het bedrijf. "Met deze investeringen kunnen we onze klanten nog beter bedienen, onze diensten verbeteren en Nederlandse ondernemers verder ondersteunen met onze technologie en expertise", stelt Faict in een persbericht.

Amazon zegt niet of de investeringen extra banen opleveren. Momenteel heeft het concern meer dan duizend mensen in dienst in Nederland, die werken in de kantoren in Amsterdam en Den Haag en logistieke centra in Rozenburg en Almelo. Het bedrijf is sinds 2020 in ons land actief met Amazon.nl. Daarvoor was het al mogelijk om bij buitenlandse versies van de webwinkel te bestellen.

Met AWS heeft Amazon een derde van de wereldwijde cloudmarkt in handen. Daarmee is het de grootste, voor Microsoft en Google. Deze tak wordt steeds belangrijker door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI).

Meer uit Financieel

AEX-index begint met nieuw record aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een nieuw record begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke week met onder meer rentebesluiten in de Verenigde Staten, de eurozone en Japan. In Amsterdam openen deze week de AEX-bedrijven ASMI, Adyen, ING en Shell de boeken. Daarnaast komen grote Amerikaanse techbedrijven als Google-eigenaar Alphabet, Microsoft, Facebook-moederbedrijf Meta en iPhone-maker Apple met cijfers.

1 uur geleden
Problemen in luchtvaart door shutdown Amerikaanse overheid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De shutdown van de Amerikaanse overheid veroorzaakt steeds grotere maatschappelijke ontwrichting in de Verenigde Staten, nu de impasse tussen de Republikeinen en Democraten over een overheidsbegroting al bijna een maand duurt. Zo voorzien autoriteiten ook toenemende problemen in de luchtvaart. Verder raakt de shutdown de voedselhulp.

1 uur geleden
Onderzoek: Nederland heeft veel meer arbeidsmigranten dan gedacht

ROTTERDAM (ANP) - De omvang van arbeidsmigratie in Nederland is veel groter dan gedacht. Waar de overheid spreekt over 220.000 tot 700.000 arbeidsmigranten, telt de Nederlandse arbeidsmarkt in werkelijkheid rond de 1,7 miljoen buitenlandse werknemers. Dat meldt onderzoeksbureau Intelligence Group naar aanleiding van nieuw onderzoek naar arbeidsmigratie in Nederland.

2 uur geleden
Bunq zet stap in uitbreiding naar Verenigde Staten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft in de Verenigde Staten een zogenoemde broker-dealervergunning gekregen. Dat maakt het mogelijk dat gebruikers in dat land via bunq kunnen investeren in onder meer Amerikaanse aandelen en beleggingsfondsen. Volgens de Nederlandse bank gaat het om een stap in zijn uitbreiding naar de VS.

2 uur geleden
Fitnessketen Basic-Fit neemt branchegenoot Clever Fit over

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit neemt branchegenoot Clever Fit over. Met die overname wordt Basic-Fit naar eigen zeggen de grootste uitbater van sportscholen in Europa en ook marktleider in Duitsland. Daarnaast breidt Basic-Fit met de overname uit naar twaalf Europese landen. Nu is het bedrijf nog aanwezig in zes Europese landen.

2 uur geleden
Eerste vlucht tussen India en China in 5 jaar landt in Guangzhou

GUANGZHOU (ANP/AFP) - De eerste directe commerciële vlucht tussen het Chinese vasteland en India in meer dan vijf jaar is geland in Guangzhou, zo blijkt uit luchthaveninformatie. Het vliegtuig van het door de Nederlander Pieter Elbers geleide IndiGo was opgestegen in Calcutta.

12 uur geleden
China koopt meer soja van VS en stelt exportbeperkingen uit

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - China gaat de komende jaren naar verwachting weer "aanzienlijke hoeveelheden" Amerikaanse soja kopen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zondag na twee dagen van handelsbesprekingen in Maleisië. Bovendien voorziet hij dat China de exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen met een jaar zal uitstellen.

19 uur geleden