Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon in verzet tegen vakbond bij New Yorkse vestiging

Amazon in verzet tegen vakbond bij New Yorkse vestiging

SEATTLE (ANP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon legt zich niet neer bij de oprichting van een vakbond door medewerkers in New York. Voorstanders van een vakbond zouden personeelsleden hebben geïntimideerd om in te stemmen met hun plannen. Een advocaat voor de beginnende vakbond, die Amazon Labor Union (ALU) heet, noemt de beschuldigingen "werkelijk absurd".

De Amerikaanse toezichthouder voor arbeidsrechten heeft Amazon tot 22 april de tijd gegeven om de beschuldigingen te onderbouwen. Het techbedrijf vraagt meer tijd om bewijzen te leveren omdat het om "substantiële" bezwaren gaat.

In de Verenigde Staten is invloed van een vakbond niet afhankelijk van of er enkele medewerkers lid zijn, maar wordt dit per bedrijf of vestiging geregeld. Daarvoor moet vaak gestemd worden door medewerkers. Op dit moment zijn er geen vakbonden actief bij vestigingen van Amazon in de Verenigde Staten, waar het door Jeff Bezos opgerichte bedrijf de op één na grootste private werkgever is.

Onlangs stemde 55 procent van het personeel bij JFK8 in New York voor de oprichting van een vakbondsafdeling van de ALU. De vakbond zegt dat medewerkers van zo'n vijftig andere vestigingen van Amazon de vakbond hebben benaderd.

Amazon zegt dat de vakbond personeel onder andere heeft proberen te beïnvloeden op het moment dat medewerkers in de rij stonden om te stemmen. Ook zou de bond met lange wachtrijen medewerkers hebben ontmoedigd om hun stem uit te brengen.

Amazon werd er bij een eerdere stemming over de oprichting van een vakbond juist zelf van beschuldigd personeel te intimideren. Bij een vestiging in de staat Alabama zouden folders die een vakbond promoten zijn weggehaald door het bedrijf. Ook zou een uitgesproken voorstander van de oprichting van een vakbond zijn ontslagen, beweerde de Amerikaanse vakbond voor groothandels en warenhuizen RWDSU.

Meer uit Financieel

Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

3 minuten geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

10 minuten geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

11 minuten geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

2 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

3 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

4 uur geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

5 uur geleden