Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon in verzet tegen vakbond bij New Yorkse vestiging

Amazon in verzet tegen vakbond bij New Yorkse vestiging

SEATTLE (ANP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon legt zich niet neer bij de oprichting van een vakbond door medewerkers in New York. Voorstanders van een vakbond zouden personeelsleden hebben geïntimideerd om in te stemmen met hun plannen. Een advocaat voor de beginnende vakbond, die Amazon Labor Union (ALU) heet, noemt de beschuldigingen "werkelijk absurd".

De Amerikaanse toezichthouder voor arbeidsrechten heeft Amazon tot 22 april de tijd gegeven om de beschuldigingen te onderbouwen. Het techbedrijf vraagt meer tijd om bewijzen te leveren omdat het om "substantiële" bezwaren gaat.

In de Verenigde Staten is invloed van een vakbond niet afhankelijk van of er enkele medewerkers lid zijn, maar wordt dit per bedrijf of vestiging geregeld. Daarvoor moet vaak gestemd worden door medewerkers. Op dit moment zijn er geen vakbonden actief bij vestigingen van Amazon in de Verenigde Staten, waar het door Jeff Bezos opgerichte bedrijf de op één na grootste private werkgever is.

Onlangs stemde 55 procent van het personeel bij JFK8 in New York voor de oprichting van een vakbondsafdeling van de ALU. De vakbond zegt dat medewerkers van zo'n vijftig andere vestigingen van Amazon de vakbond hebben benaderd.

Amazon zegt dat de vakbond personeel onder andere heeft proberen te beïnvloeden op het moment dat medewerkers in de rij stonden om te stemmen. Ook zou de bond met lange wachtrijen medewerkers hebben ontmoedigd om hun stem uit te brengen.

Amazon werd er bij een eerdere stemming over de oprichting van een vakbond juist zelf van beschuldigd personeel te intimideren. Bij een vestiging in de staat Alabama zouden folders die een vakbond promoten zijn weggehaald door het bedrijf. Ook zou een uitgesproken voorstander van de oprichting van een vakbond zijn ontslagen, beweerde de Amerikaanse vakbond voor groothandels en warenhuizen RWDSU.

Meer uit Financieel

AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

39 minuten geleden
India komt met belastingwijzigingen om gestegen brandstofprijzen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).

40 minuten geleden
RAI Vereniging: voor miljoenen fraude bij import motoren

AMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".

54 minuten geleden
Biotechnologiebedrijf Galapagos wil van naam veranderen

MECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.

1 uur geleden
Consumentenclub blij met stap tegen onveilige Chinese pakketjes

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.

1 uur geleden
Olieprijs daalt licht na uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.

1 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic mogelijk in oktober naar de beurs

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.

2 uur geleden