Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Amazon gaat 1000 magazijnen in steden VS openen'

'Amazon gaat 1000 magazijnen in steden VS openen'

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon is volgens ingewijden van plan zo'n duizend nieuwe magazijnen in steden en voorsteden in de Verenigde Staten te openen. Volgens de bronnen wil de webwinkel er zo voor zorgen dat onlineproducten zo snel mogelijk bij mensen thuis worden bezorgd.

Eerder dit jaar lukt het Amazon niet om zijn belofte van een maximale bezorgtijd van twee dagen na te komen, omdat het bedrijf tijdens de corona-lockdown overspoeld werd met bestellingen. Topman Jeff Bezos zou nu miljarden investeren in de nieuwe magazijnen.

Amazon bezorgde niet eerder producten vanaf locaties die dichtbij consumenten te vinden zijn. Grote Amerikaanse concurrenten zoals Walmart en Target doen dat wel, en kunnen vaak al bezorgen op dezelfde dag dat de bestelling is geplaatst.

Het bedrijf van Bezos werkt dit jaar ook aan een flinke uitbreiding van het personeelsbestand, mede om zo aan de sterk stijgende onlineverkopen vanwege de coronacrisis te kunnen voldoen. Zo wil het 10.000 extra werknemers aannemen in de omgeving van de Amerikaanse stad Seattle en 7000 extra vaste werknemers in Groot-Brittannië.

Meer uit Financieel

AI-bazen beloven VN-Veiligheidsraad voorzichtigheid met AI

NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".

23 minuten geleden
Tot vier jaar cel geëist tegen Drentenaren voor oplichten Amazon

ASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.

57 minuten geleden
Wall Street in de min door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.

1 uur geleden
Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

2 uur geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

3 uur geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

5 uur geleden
Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

7 uur geleden