
Amazon en Samsung investeren in Amerikaanse robotstart-up
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Robotstart-up Standard Bots heeft via een reeks deals 63 miljoen dollar opgehaald. De Amerikaanse maker van robotarmen die gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI), heeft onder meer financiële injecties gekregen van Amazon en Samsung.
De grote techconcerns namen deel aan een financieringsronde die 39 miljoen dollar opleverde. Hun investeringen gingen via het Amazon Industrial Innovation Fund en Samsung Next, een investeringstak van Samsung. Hoeveel geld de ondernemingen precies in Standard Bots hebben gestoken is niet bekend.
Amazon heeft de afgelopen jaren al in verschillende robotstart-ups geïnvesteerd, waaronder Agility Robotics in 2022. Het webwinkelbedrijf kocht in 2012 ook Kiva Systems en heeft vervolgens een deel van de technologie van dat bedrijf in zijn eigen magazijnen verwerkt.
Standard Bots maakt robotarmen die bedoeld zijn om taken zoals complexe assemblage, voedselbereiding of afwassen te automatiseren. Het nieuwe geld wil het bedrijf onder meer steken in verder onderzoek. Om de robots te trainen werkt Standard Bots aan een speciaal AI-model. De robots moeten kunnen afkijken hoe mensen bepaalde taken uitvoeren, om deze vervolgens zelf te kunnen doen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten, met wederom nieuwe recordstanden voor de brede S&P 500-index en technologiegraadmeter Nasdaq. Beleggers op Wall Street bleven alert op de handelsontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Bij de bedrijven moest chipconcern Intel het ontgelden na tegenvallende kwartaalcijfers.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, voert gesprekken over een verkoop van modemerk Marc Jacobs. Dat meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Daarmee zou een bedrag van ongeveer 1 miljard dollar gemoeid kunnen zijn.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie brengt zondag een bezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump in Schotland, waar hij gaat golfen. Dat meldde Von der Leyen op socialemediaplatform X.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van certificaten van aandelen ABN AMRO door de Nederlandse overheid van de afgelopen tijd heeft de Staat bijna 1,6 miljard euro opgeleverd. Dat meldt de Stichting administratiekantoor beheer financiële instellingen (NLFI). De overheid bezit nu nog 30,5 procent van ABN AMRO.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers bleven in afwachting van een handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie voordat de deadline op 1 augustus afloopt. De Amerikaanse president Donald Trump zei vrijdag dat de kans op een handelsdeal met de EU 50-50 is.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans op een handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie voor het verstrijken van de deadline van 1 augustus is 50-50. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel behoorde vrijdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De chipproducent dook afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers. Ook verwacht het bedrijf in het huidige kwartaal meer verlies te lijden dan kenners hadden voorzien. De fabrikant ziet daarnaast af van plannen voor nieuwe fabrieken in Duitsland en Polen. Intel stelde de bouw van beide fabrieken vorig jaar al uit voor ongeveer twee jaar, in afwachting van marktontwikkelingen. Het aandeel werd 8 procent lager gezet.
10 uur geleden