Amazon eindigt flink hoger op Wall Street, Apple levert in
NEW YORK (ANP) - Techconcern Amazon is op Wall Street flink hoger geëindigd, met een plus van 8,3 procent. Beleggers waren te spreken over de prestaties van het bedrijf in het vorige kwartaal, die beter waren dan verwacht. Het tegenovergestelde gold voor Apple, dat 4,8 procent daalde.
Daarmee zakte de marktwaarde van het bedrijf uit Cupertino onder de historische grens van 3000 miljard dollar. In juni doorbrak het techconcern als eerste bedrijf ooit die historische grens. Uit de cijfers van Apple kwam naar voren dat de verkoop van iPhones, Macs en iPads in de maanden april tot en met juni zijn teruggelopen. De prestaties van Amazon vielen wel in de smaak, met name op het gebied van advertenties en cloudactiviteiten. Ook kwam Amazon met positieve verwachtingen voor het lopende kwartaal.
De aandacht ging verder uit naar het banenrapport over de staat van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten. In juli kwamen er in totaal 187.000 arbeidsplaatsen bij, minder dan economen hadden verwacht. De werkloosheid kwam uit op 3,5 procent. In juni was dat nog 3,6 procent. Het banenrapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterke arbeidsmarkt biedt de centrale bank meer ruimte om door te gaan met het verhogen van de rente tegen de hoge inflatie.
Verder snijden
Beleggers leken in eerste instantie optimistisch te reageren op het rapport, waarbij alle indexen op Wall Street stevige plussen lieten zien. Maar in de loop van de dag werden zij wat terughoudender. Zo sloot de Dow Jones-index uiteindelijk 0,4 procent lager op 35.065,62 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,5 procent tot 4478,03 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 13.909,24 punten.
De olieprijzen zetten de opmars van donderdag voort. Zo steeg de prijs van een vat Amerikaanse olie 1,3 procent tot 82,62 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 85,99 dollar. Saudi-Arabië meldde donderdag ook in september de olieproductie te verlagen met een miljoen vaten per dag. Het land gaf daarbij aan mogelijk nog verder te willen snijden in de productie om de olieprijzen te stutten.
De euro noteerde 1,1006 dollar, tegen 1,1037 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.
11 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van een dag eerder aan. Beleggers reageerden positief op een mogelijk vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens president Donald Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van SpaceX waren vrijdag bij hun debuut op techbeurs Nasdaq in New York in trek. De aandelen van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk werden ruim 18 procent meer waard vergeleken met de introductieprijs van 135 dollar per aandeel. Later steeg de koers met ruim 23 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) doet geen verder onderzoek naar mogelijk machtsmisbruik door Royal FloraHolland (RFH). De ACM ontving vorig jaar verschillende klachten van telers over de grootste bloemen- en plantenveiling ter wereld en heeft deze onderzocht, maar ziet op dit moment geen aanleiding om nog verder onderzoek te doen.
3 uur geleden