Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon eindigt flink hoger op Wall Street, Apple levert in

Amazon eindigt flink hoger op Wall Street, Apple levert in

NEW YORK (ANP) - Techconcern Amazon is op Wall Street flink hoger geëindigd, met een plus van 8,3 procent. Beleggers waren te spreken over de prestaties van het bedrijf in het vorige kwartaal, die beter waren dan verwacht. Het tegenovergestelde gold voor Apple, dat 4,8 procent daalde.

Daarmee zakte de marktwaarde van het bedrijf uit Cupertino onder de historische grens van 3000 miljard dollar. In juni doorbrak het techconcern als eerste bedrijf ooit die historische grens. Uit de cijfers van Apple kwam naar voren dat de verkoop van iPhones, Macs en iPads in de maanden april tot en met juni zijn teruggelopen. De prestaties van Amazon vielen wel in de smaak, met name op het gebied van advertenties en cloudactiviteiten. Ook kwam Amazon met positieve verwachtingen voor het lopende kwartaal.

De aandacht ging verder uit naar het banenrapport over de staat van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten. In juli kwamen er in totaal 187.000 arbeidsplaatsen bij, minder dan economen hadden verwacht. De werkloosheid kwam uit op 3,5 procent. In juni was dat nog 3,6 procent. Het banenrapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterke arbeidsmarkt biedt de centrale bank meer ruimte om door te gaan met het verhogen van de rente tegen de hoge inflatie.

Verder snijden

Beleggers leken in eerste instantie optimistisch te reageren op het rapport, waarbij alle indexen op Wall Street stevige plussen lieten zien. Maar in de loop van de dag werden zij wat terughoudender. Zo sloot de Dow Jones-index uiteindelijk 0,4 procent lager op 35.065,62 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,5 procent tot 4478,03 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 13.909,24 punten.

De olieprijzen zetten de opmars van donderdag voort. Zo steeg de prijs van een vat Amerikaanse olie 1,3 procent tot 82,62 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 85,99 dollar. Saudi-Arabië meldde donderdag ook in september de olieproductie te verlagen met een miljoen vaten per dag. Het land gaf daarbij aan mogelijk nog verder te willen snijden in de productie om de olieprijzen te stutten.

De euro noteerde 1,1006 dollar, tegen 1,1037 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.

Meer uit Financieel

VS schrappen buitenlandse beperkingen op AI-modellen Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering heeft de buitenlandse beperkingen voor de krachtigste AI-modellen van Anthropic geschrapt. Dat meldt het AI-bedrijf in de nacht van dinsdag op woensdag. De regering van president Donald Trump had het gebruik van de applicaties voor buitenlandse gebruikers eerder verboden, omdat dat de nationale veiligheid in gevaar zou brengen.

35 minuten geleden
Trump meldt zeker 1,2 miljard dollar inkomsten uit crypto in 2025

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in 2025 naar eigen zeggen minstens 1,2 miljard dollar (1,05 miljard euro) verdiend met activiteiten rond crypto en memecoins. Dit blijkt uit zijn recentste jaarlijkse opgave van financiële belangen.

38 minuten geleden
Nike presteert beter dan verwacht ondanks zwakte in China

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft in het afgelopen kwartaal een hogere winst en omzet geboekt dan analisten hadden verwacht, ondanks opnieuw tegenvallende verkopen op de belangrijke Chinese markt. Dit wijst erop dat het herstelplan van topman Elliott Hill voorzichtig vruchten begint af te werpen.

7 uur geleden
Wall Street rondt eerste halfjaar af met stevige winst

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog, na de stevige winsten een dag eerder. De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde opnieuw op een recordniveau. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Farmers Defence Force peilt draagvlak voor mogelijke actie

DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force gaat bij boeren peilen of er draagvlak is voor actie en hoeveel mensen willen meedoen, zegt Mark van den Oever, voorman van de boerenactiegroep. Daarna wordt bepaald hoe en wanneer de actie eruitziet, zei hij dinsdag in een vlog.

8 uur geleden
Anthropic automatiseert wetenschappelijk onderzoek met AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic heeft nieuwe software gelanceerd die wetenschappers moet helpen onderzoek te automatiseren. Dat moet een deel van de tijdrovende werkzaamheden uit handen nemen.

10 uur geleden
AEX sluit tweede kwartaal af met winst van bijna 13 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs sloot dinsdag aanzienlijk hoger en rondde daarmee het tweede kwartaal positief af. Vooral de chipbedrijven met een groot gewicht in de index zorgden voor de winst. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten deze week weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

12 uur geleden