Amazon eindigt flink hoger op Wall Street, Apple levert in
NEW YORK (ANP) - Techconcern Amazon is op Wall Street flink hoger geëindigd, met een plus van 8,3 procent. Beleggers waren te spreken over de prestaties van het bedrijf in het vorige kwartaal, die beter waren dan verwacht. Het tegenovergestelde gold voor Apple, dat 4,8 procent daalde.
Daarmee zakte de marktwaarde van het bedrijf uit Cupertino onder de historische grens van 3000 miljard dollar. In juni doorbrak het techconcern als eerste bedrijf ooit die historische grens. Uit de cijfers van Apple kwam naar voren dat de verkoop van iPhones, Macs en iPads in de maanden april tot en met juni zijn teruggelopen. De prestaties van Amazon vielen wel in de smaak, met name op het gebied van advertenties en cloudactiviteiten. Ook kwam Amazon met positieve verwachtingen voor het lopende kwartaal.
De aandacht ging verder uit naar het banenrapport over de staat van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten. In juli kwamen er in totaal 187.000 arbeidsplaatsen bij, minder dan economen hadden verwacht. De werkloosheid kwam uit op 3,5 procent. In juni was dat nog 3,6 procent. Het banenrapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterke arbeidsmarkt biedt de centrale bank meer ruimte om door te gaan met het verhogen van de rente tegen de hoge inflatie.
Verder snijden
Beleggers leken in eerste instantie optimistisch te reageren op het rapport, waarbij alle indexen op Wall Street stevige plussen lieten zien. Maar in de loop van de dag werden zij wat terughoudender. Zo sloot de Dow Jones-index uiteindelijk 0,4 procent lager op 35.065,62 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,5 procent tot 4478,03 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 13.909,24 punten.
De olieprijzen zetten de opmars van donderdag voort. Zo steeg de prijs van een vat Amerikaanse olie 1,3 procent tot 82,62 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 85,99 dollar. Saudi-Arabië meldde donderdag ook in september de olieproductie te verlagen met een miljoen vaten per dag. Het land gaf daarbij aan mogelijk nog verder te willen snijden in de productie om de olieprijzen te stutten.
De euro noteerde 1,1006 dollar, tegen 1,1037 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
13 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.
16 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.
17 uur geleden