
Amazon daalt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten
NEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het webwinkel- en technologieconcern wist de winst in het afgelopen kwartaal bijna te verdubbelen, dankzij sterke verkopen tijdens de feestdagen en het koopjesfestijn Black Friday. Topman Andy Jassy sprak van het beste feestdagenseizoen ooit voor het bedrijf. Ook bij de belangrijke cloudtak Amazon Web Services (AWS) stegen de inkomsten. De omzet- en winstverwachtingen voor het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd ruim 2 procent lager gezet.
Amazon waarschuwde ook voor mogelijke groeiproblemen bij zijn clouddivisie, ondanks plannen om dit jaar zo'n 100 miljard dollar te investeren. Zo hintte topman Jassy op vertragingen bij het verkrijgen van bijvoorbeeld stroomaansluitingen voor datacenters en nieuwe chips. Concurrent Microsoft (plus 0,3 procent) meldde vorige week al dat de groei van zijn cloudtak werd belemmerd omdat het niet genoeg datacenters had om aan de vraag naar zijn AI-producten te voldoen.
De algehele stemming op Wall Street was positief, na de gemengde slotstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 44.795 punten. De brede S&P 500-index klom 0,2 procent tot 6093 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 19.840 punten.
Importtarieven
De drie graadmeters koersen allemaal af op bescheiden weekwinsten, na de onrust rond de importtarieven van president Trump. Hij voerde deze week importheffingen in op goederen uit China, dat meteen met vergeldingsmaatregelen kwam. De president kondigde ook heffingen aan voor Mexico en Canada, maar die werden op het laatste moment met een maand uitgesteld. Ook dreigde hij opnieuw met heffingen voor de Europese Unie.
Beleggers verwerkten daarnaast het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport kwam naar voren dat er in januari 143.000 banen zijn bijgekomen in de grootste economie van de wereld. Dat was minder dan verwacht. De werkloosheid in de VS kwam vorige maand uit op 4 procent, tegen 4,1 procent een maand eerder. De banengroei speelt naast de inflatie een grote rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
Pinterest werd 19 procent meer waard, na een sterke omzetverwachting van het socialemediabedrijf voor het huidige kwartaal.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
1 dag geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
1 dag geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
1 dag geleden