Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon daalt op Wall Street na aankondiging massaontslag

Amazon daalt op Wall Street na aankondiging massaontslag

NEW YORK (ANP) - Amazon behoorde donderdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse webwinkelconcern kondigde aan meer dan 18.000 banen te schrappen. Het gaat om de grootste ontslagronde in de geschiedenis van het bedrijf, dat zijn personeelsbestand tijdens de coronapandemie nog hard zag groeien. In de Amerikaanse techsector zijn de laatste maanden al verschillende grote ontslagrondes aangekondigd. De ontslagronde komt niet als een verrassing, want topman Andy Jassy had al in november laten weten dat die zou komen. Alleen het aantal getroffen banen was nog onduidelijk.

Het aandeel Amazon daalde 0,5 procent. Volgens Jassy zijn de ontslagen noodzakelijk vanwege "de onzekere economie" en omdat het concern "snel personeel had aangenomen" tijdens de pandemie. Consumenten bestelden tijdens de coronapandemie massaal producten bij de webwinkel en om aan die explosieve vraag te voldoen verdubbelde het personeelsbestand tussen 2020 en 2022. Maar nu verwacht Amazon dus mindere tijden door de gedaalde koopkracht en mogelijke economische recessie.

Beleggers verwerkten daarnaast nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt, die voorbeurs bekend werden gemaakt. Zo meldde loonstrookverwerker ADP dat er in december 235.000 banen zijn bijgekomen in de Amerikaanse private sector. Daarnaast bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen weer af was genomen.

Rentebeleid

De situatie op de arbeidsmarkt is belangrijk voor het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterkere arbeidsmarkt geeft de Amerikaanse centrale bank meer ruimte om de rente stevig te blijven verhogen. Vrijdag komt de Amerikaanse overheid nog met het officiële banenrapport over december naar buiten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 1,2 procent in de min op 32.872 punten. De brede S&P 500 daalde ook 1,2 procent tot 3806 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 1,4 procent tot 10.311 punten.

Coinbase

Coinbase verloor haast 12 procent. Analisten van de investeringsbank Cowen verlaagden het advies voor de cryptobeurs. De kenners verwachten dat de sector verder onder het vergrootglas komt te liggen door de problemen rond de failliete cryptobeurs FTX.

Silvergate Capital zakte zo'n 43 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft de cryptobank bezittingen met verlies verkocht om de kapitaaluitstroom van meer dan 8 miljard dollar op te vangen die volgde op het faillissement van FTX.

De euro was 1,0550 dollar waard, tegen 1,0603 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden op na de forse daling in de afgelopen dagen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 72,71 dollar per vat. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 77,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

23 minuten geleden
Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

3 uur geleden
Kappers werken steeds vaker als zelfstandig ondernemer

DEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.

4 uur geleden
OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

20 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

22 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

23 uur geleden