Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon breekt records in feestdagenperiode

Amazon breekt records in feestdagenperiode

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft een sterke feestdagenperiode achter de rug, met onder meer recordverkopen tijdens de koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday. In aanloop naar de feestdagen kochten mensen afgelopen kwartaal bij elkaar meer artikelen bij het Amerikaanse webwinkelconcern dan ooit tevoren. Dit ondanks de hoge inflatie.

Van oktober tot en met december ging een totale omzet in de boeken van 170 miljard dollar. Dat was 14 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Meer dan 100 miljard dollar werd binnengehaald via de verkopen op de voor het bedrijf belangrijke Noord-Amerikaanse markt. Ook clouddivisie AWS liet verdere groei zien.

Prijsverhogingen hielpen eveneens mee bij de aanhoudende omzetgroei. Zo heeft Amazon de prijs van zijn Amazon Prime-abonnement in Nederland nog niet zo lang geleden met 2 euro verhoogd naar 5 euro per maand. Daarmee is de streamingdienst van Amazon overigens nog steeds veel goedkoper dan rivaal Netflix.

Eerder verlies

Eerder bleek al dat de hoge inflatie en hogere rente consumenten er niet van weerhielden om meer te shoppen bij Amazon. De jaaromzet kwam uiteindelijk 12 procent hoger uit dan in 2022 op bijna 575 miljard dollar.

Hiervan hield Amazon ruim 30 miljard dollar aan winst over, waar een jaar terug nog een kleine 3 miljard dollar verlies werd geleden. Destijds werd het resultaat flink gedrukt door een waardedaling van een belang van Amazon in Rivian, een maker van elektrische voertuigen.

Meer uit Financieel

Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

1 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

3 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

24 uur geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

1 dag geleden
Senator VS kondigt uitzonderingen aan op Canadese importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.

1 dag geleden