Amazon breekt records in feestdagenperiode
SEATTLE (ANP) - Amazon heeft een sterke feestdagenperiode achter de rug, met onder meer recordverkopen tijdens de koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday. In aanloop naar de feestdagen kochten mensen afgelopen kwartaal bij elkaar meer artikelen bij het Amerikaanse webwinkelconcern dan ooit tevoren. Dit ondanks de hoge inflatie.
Van oktober tot en met december ging een totale omzet in de boeken van 170 miljard dollar. Dat was 14 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Meer dan 100 miljard dollar werd binnengehaald via de verkopen op de voor het bedrijf belangrijke Noord-Amerikaanse markt. Ook clouddivisie AWS liet verdere groei zien.
Prijsverhogingen hielpen eveneens mee bij de aanhoudende omzetgroei. Zo heeft Amazon de prijs van zijn Amazon Prime-abonnement in Nederland nog niet zo lang geleden met 2 euro verhoogd naar 5 euro per maand. Daarmee is de streamingdienst van Amazon overigens nog steeds veel goedkoper dan rivaal Netflix.
Eerder verlies
Eerder bleek al dat de hoge inflatie en hogere rente consumenten er niet van weerhielden om meer te shoppen bij Amazon. De jaaromzet kwam uiteindelijk 12 procent hoger uit dan in 2022 op bijna 575 miljard dollar.
Hiervan hield Amazon ruim 30 miljard dollar aan winst over, waar een jaar terug nog een kleine 3 miljard dollar verlies werd geleden. Destijds werd het resultaat flink gedrukt door een waardedaling van een belang van Amazon in Rivian, een maker van elektrische voertuigen.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering koopt de komende tien jaar minstens 850 gevechtsvliegtuigen van het type F-35 van Lockheed Martin. Dat staat in een principeovereenkomst tussen het ministerie van Defensie en de Amerikaanse fabrikant van militair materieel. Het zou de grootste bestelling zijn in de geschiedenis van het gevechtsvliegtuig, ook wel bekend als de Joint Strike Fighter (JSF). Op dit moment hebben de Verenigde Staten en bondgenoten als Nederland in totaal ongeveer 1375 exemplaren van de F-35 in gebruik.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse muziekstreamingdienst Spotify zag de advertentie-inkomsten afgelopen kwartaal tegenvallen. Het aantal gebruikers van de dienst en betalende abonnees trok in het derde kwartaal wel iets verder aan, werd donderdag bekend.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Het aantal vrouwelijke bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven stijgt nauwelijks. Dat volgt uit de Female Board Index 2026, die de Tilburgse hoogleraar Mijntje Lückerath voor de twintigste keer heeft opgesteld. In het rapport onderzoekt Lückerath jaarlijks de man-vrouwverhoudingen bij de ruim tachtig Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen. Het aandeel vrouwelijke commissarissen blijft gelijk.
4 uur geleden