Amazon beschuldigd van bedreigen mogelijke vakbond in New York
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse onafhankelijke overheidsagentschap National Labor Relations Board (NLRB), dat toeziet op naleving van het arbeidsrecht, heeft e-commercebedrijf Amazon aangeklaagd omdat het bedrijf werknemers die een vakbond in New York willen oprichten zou hebben bedreigd en gesurveilleerd.
Werknemers in een pakhuis van Amazon in het New Yorkse stadsdeel Staten Island willen in de komende maanden een stemming organiseren over het al dan niet vormen van een vakbond. De NLRB zegt dat er genoeg animo is voor het organiseren van een stemming en is van plan op 16 februari in een vergadering verdere stappen aan te kondigen.
In de aanklacht van de NLRB is te lezen dat het bedrijf "herhaaldelijk de wet heeft overtreden door arbeiders in het pakhuis in Staten Island die campagne voerden voor het vormen van een vakbond te bedreigen, surveilleren en ondervragen". Amazon ontkent de beschuldiging. Op 5 april vindt een hoorzitting plaats over de aanklacht.
Vorig jaar werd er in een pakhuis in de staat Alabama gestemd over het vormen van een vakbond. Toen werden er niet genoeg stemmen voor een vakbond geteld, maar de organisatoren van de stemming zeiden dat Amazon zich niet aan de regels had gehouden. Daarom wordt er de komende maanden opnieuw gestemd in Alabama. De stembiljetten worden begin februari verstuurd, op 28 maart worden de stemmen in Alabama geteld.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
15 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
17 uur geleden