Amazon aangeklaagd voor in gevaar brengen personeel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse e-commercebedrijf Amazon.com heeft de coronaregels die voor een veilige werkplek moeten zorgen aan de laars gelapt en medewerkers gestraft die hun zorgen uitten over de werkomstandigheden in de pakhuizen, stelt de openbaar aanklager van de staat New York. Die heeft een strafzaak aangespannen tegen het bedrijf.
"Amazons flagrante veronachtzamen van gezondheids- en veiligheidseisen heeft een dreiging van ernstige ziekte en letsel voor duizenden medewerkers veroorzaakt op deze werkplekken en blijft een aanzienlijk en specifiek gevaar voor de volksgezondheid", stelt aanklager Letitia James in de gerechtelijke stukken.
Het miljardenbedrijf klaagde vorige week juist James aan omdat het bedrijf vond dat zij haar boekje te buiten was gegaan door eisen te stellen met betrekking tot het veiligheidsbeleid op de werkvloer bij Amazon. Volgens het bedrijf deed het op vrijwillige basis al meer dan wettelijk verplicht is.
In de zaak die dinsdag tegen Amazon is aangespannen stelt de aanklager dat het bedrijf heeft nagelaten om voor genoeg schoonmaak- en desinfectiemiddelen te zorgen. Ook stelde het bedrijf werknemers die in contact waren geweest met een andere besmette werknemer niet op de hoogte, aldus James. Bovendien stelde ze dat medewerkers door de hoge werkdruk en de regels op de werkvloer geen gelegenheid hadden voor hygiëne en afstand houden. het bedrijf had geen commentaar op de beschuldigingen.
In de zaak stelt de aanklager dat het bedrijf een medewerker ontsloeg omdat die zorgen uitte over het gebrek aan veiligheidsmaatregelen. Een ander zou een geschreven waarschuwing hebben gekregen.
James benadrukte dat Amazon meer dan 130 miljard dollar (ongeveer 108 miljard euro) winst heeft gemaakt met onlineverkoop, waarmee het 35 procent meer verdiende dan voor de pandemie. Daarnaast groeide het 10 procent sneller dan in voorgaande jaren, stelt de aanklager. Die winst is volgens haar ten koste gegaan van de werknemers, die volgens James aan aanzienlijke risico's zijn blootgesteld.
Meer uit Financieel
DRIEBERGEN (ANP) - Ook Triodos Bank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 1 juli nog maximaal 30 procent van de waarde van hun woning aflossingsvrij financieren met een nieuwe hypotheek waarbij ze tussentijds alleen de rente betalen. Dat geldt ook bij het verhogen van een bestaande lening.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft overeenstemming bereikt over strengere maatregelen om de prijzen in haar nieuwe koolstofmarkt te beheersen. Dat meldt het Europees Parlement donderdag. De aanpassingen volgen op zorgen van onder meer Frankrijk dat het nieuwe emissiehandelssysteem zou kunnen leiden tot hogere brandstofkosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met winst begonnen, onder aanvoering van de chipbedrijven. ASMI, Besi en ASML wonnen tot ruim 4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Canada verbiedt sociale media voor kinderen onder de 16 jaar als de platforms niet voldoen aan nieuwe veiligheidsstandaarden. Zo moeten onder meer Facebook, Instagram en X meer gaan doen om schadelijke content tegen te gaan en vermelden wanneer beelden kunstmatig gegenereerd zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeringsplatform Akka is nu ook beschikbaar in Nederland. Het in 2024 in Frankrijk opgerichte platform is naar eigen zeggen de eerste mobiele app in Europa voor investeringen in startups en wil de private markten toegankelijk maken voor kleinere beleggers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adviesbureau KPMG start "zeer spoedig" met een intern onderzoek naar de mogelijke angstcultuur bij uitkeringsinstantie UWV. Dat bevestigt een woordvoerder van de overheidsdienst na berichtgeving van EenVandaag. Het onderzoek moet dit najaar zijn afgerond.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een Nederlandse stichting eist een schadevergoeding van het bedrijf achter Steam, omdat spelers onterecht extra hoge prijzen zouden hebben betaald voor de spellen die ze via dat populaire gameplatform kochten. Nederlandse gamers hebben daardoor samen ruim 220 miljoen euro te veel betaald, stelt de Stichting Consumenten Competition Claims
3 uur geleden