Amateurclubs zien winterstop al in de herfst beginnen
KATWIJK (ANP) - Kort voor de aftrap van de bekerwedstrijd tegen Roda '46 hoorde voorzitter Bart van Kruistum van Quick Boys dat het amateurvoetbal voorlopig weer wordt stilgelegd. "Stel dat we de volgende ronde halen, hoe moet het dan? Ik verwacht niet dat we dit jaar nog gaan voetballen", zei Van Kruistum in de rust, bij een voorsprong van 2-0.
Zijn collega Ad Westerhof van AFC, de koploper in de Tweede Divisie, denkt dat de KNVB nu beter kan besluiten om de winterstop naar voren te halen. "Stel dat we over een maand weer mogen voetballen, dan moet je ook eerst een week of twee trainen voordat je wedstrijden gaat spelen. Dan zitten we al in december. Mijn advies: stop ermee voor 2020 en begin opnieuw in januari of februari. Maak er desnoods een halve competitie van."
De financiële gevolgen voor de amateurclubs zijn groot. "De bedrijven zitten in de hoek waar de klappen vallen en een voetbalclub is ook een bedrijf", zegt voorzitter Ton van Marrewijk van Westlandia. "We krijgen klap op klap. Als je die tikken niet meer kan opvangen, moet je concessies doen en bijvoorbeeld doelen bijstellen. Want het gaat om de vereniging, die moet altijd blijven voortbestaan."
Katwijk
Quick Boys speelde vorige week in Katwijk voor lege tribunes tegen IJsselmeervogels. "Normaal gesproken komen daar 4000 à 5000 mensen op af. Dat is een giga-omzet", aldus Van Kruistum. "Gelukkig hebben wij best wat vlees op de botten." Dat geldt ook voor AFC. "Maar dit kan niet zo eindeloos doorgaan", aldus Westerhof. De amateurclubs gaan deze week met de KNVB overleggen, onder meer over wat er moet gebeuren met de bekercompetitie.
De jeugd tot en met 18 jaar kan wel blijven trainen en onderlinge wedstrijden spelen. "Van onze 2200 leden spelen er 1300 bij de jeugd. Daar kan je best wel wat onderlinge wedstrijden mee spelen", aldus Westerhof. De Amsterdamse club betrekt binnenkort een nieuw clubgebouw. "We wilden op grootse wijze afscheid nemen van ons oude gebouw en het nieuwe openen. Maar dat moeten we nu maar virtueel doen", aldus de AFC-voorzitter. "Deze hele situatie is heel vervelend. Want voor heel veel mensen is de club meer dan alleen een potje voetballen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de thuiswedstrijd tegen Feyenoord met 2-0 gewonnen. Davy Klaassen opende in de dertiende minuut de score in de Johan Cruijff ArenA, waar de Zuid-tribune leeg bleef vanwege een grote vuurwerkactie tijdens een duel met FC Groningen. Jorthy Mokio bepaalde in blessuretijd de eindstand.
3 uur geleden