Amateurclubs zien winterstop al in de herfst beginnen
KATWIJK (ANP) - Kort voor de aftrap van de bekerwedstrijd tegen Roda '46 hoorde voorzitter Bart van Kruistum van Quick Boys dat het amateurvoetbal voorlopig weer wordt stilgelegd. "Stel dat we de volgende ronde halen, hoe moet het dan? Ik verwacht niet dat we dit jaar nog gaan voetballen", zei Van Kruistum in de rust, bij een voorsprong van 2-0.
Zijn collega Ad Westerhof van AFC, de koploper in de Tweede Divisie, denkt dat de KNVB nu beter kan besluiten om de winterstop naar voren te halen. "Stel dat we over een maand weer mogen voetballen, dan moet je ook eerst een week of twee trainen voordat je wedstrijden gaat spelen. Dan zitten we al in december. Mijn advies: stop ermee voor 2020 en begin opnieuw in januari of februari. Maak er desnoods een halve competitie van."
De financiële gevolgen voor de amateurclubs zijn groot. "De bedrijven zitten in de hoek waar de klappen vallen en een voetbalclub is ook een bedrijf", zegt voorzitter Ton van Marrewijk van Westlandia. "We krijgen klap op klap. Als je die tikken niet meer kan opvangen, moet je concessies doen en bijvoorbeeld doelen bijstellen. Want het gaat om de vereniging, die moet altijd blijven voortbestaan."
Katwijk
Quick Boys speelde vorige week in Katwijk voor lege tribunes tegen IJsselmeervogels. "Normaal gesproken komen daar 4000 à 5000 mensen op af. Dat is een giga-omzet", aldus Van Kruistum. "Gelukkig hebben wij best wat vlees op de botten." Dat geldt ook voor AFC. "Maar dit kan niet zo eindeloos doorgaan", aldus Westerhof. De amateurclubs gaan deze week met de KNVB overleggen, onder meer over wat er moet gebeuren met de bekercompetitie.
De jeugd tot en met 18 jaar kan wel blijven trainen en onderlinge wedstrijden spelen. "Van onze 2200 leden spelen er 1300 bij de jeugd. Daar kan je best wel wat onderlinge wedstrijden mee spelen", aldus Westerhof. De Amsterdamse club betrekt binnenkort een nieuw clubgebouw. "We wilden op grootse wijze afscheid nemen van ons oude gebouw en het nieuwe openen. Maar dat moeten we nu maar virtueel doen", aldus de AFC-voorzitter. "Deze hele situatie is heel vervelend. Want voor heel veel mensen is de club meer dan alleen een potje voetballen."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
7 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
7 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
7 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
7 uur geleden