Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amateurclubs zien winterstop al in de herfst beginnen

Amateurclubs zien winterstop al in de herfst beginnen

KATWIJK (ANP) - Kort voor de aftrap van de bekerwedstrijd tegen Roda '46 hoorde voorzitter Bart van Kruistum van Quick Boys dat het amateurvoetbal voorlopig weer wordt stilgelegd. "Stel dat we de volgende ronde halen, hoe moet het dan? Ik verwacht niet dat we dit jaar nog gaan voetballen", zei Van Kruistum in de rust, bij een voorsprong van 2-0.

Zijn collega Ad Westerhof van AFC, de koploper in de Tweede Divisie, denkt dat de KNVB nu beter kan besluiten om de winterstop naar voren te halen. "Stel dat we over een maand weer mogen voetballen, dan moet je ook eerst een week of twee trainen voordat je wedstrijden gaat spelen. Dan zitten we al in december. Mijn advies: stop ermee voor 2020 en begin opnieuw in januari of februari. Maak er desnoods een halve competitie van."

De financiële gevolgen voor de amateurclubs zijn groot. "De bedrijven zitten in de hoek waar de klappen vallen en een voetbalclub is ook een bedrijf", zegt voorzitter Ton van Marrewijk van Westlandia. "We krijgen klap op klap. Als je die tikken niet meer kan opvangen, moet je concessies doen en bijvoorbeeld doelen bijstellen. Want het gaat om de vereniging, die moet altijd blijven voortbestaan."

Katwijk

Quick Boys speelde vorige week in Katwijk voor lege tribunes tegen IJsselmeervogels. "Normaal gesproken komen daar 4000 à 5000 mensen op af. Dat is een giga-omzet", aldus Van Kruistum. "Gelukkig hebben wij best wat vlees op de botten." Dat geldt ook voor AFC. "Maar dit kan niet zo eindeloos doorgaan", aldus Westerhof. De amateurclubs gaan deze week met de KNVB overleggen, onder meer over wat er moet gebeuren met de bekercompetitie.

De jeugd tot en met 18 jaar kan wel blijven trainen en onderlinge wedstrijden spelen. "Van onze 2200 leden spelen er 1300 bij de jeugd. Daar kan je best wel wat onderlinge wedstrijden mee spelen", aldus Westerhof. De Amsterdamse club betrekt binnenkort een nieuw clubgebouw. "We wilden op grootse wijze afscheid nemen van ons oude gebouw en het nieuwe openen. Maar dat moeten we nu maar virtueel doen", aldus de AFC-voorzitter. "Deze hele situatie is heel vervelend. Want voor heel veel mensen is de club meer dan alleen een potje voetballen."

Meer uit Voetbal

Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

50 minuten geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

1 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

4 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

4 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

4 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

5 uur geleden
Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

5 uur geleden