Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

Vertegenwoordigers van de amateurclubs noemen de houding van het betaald voetbal in een persbericht star, wrang en respectloos richting de clubs die spelers opleiden. "Door het mislukken van de onderhandelingen blijft de huidige, volgens de amateurclubs onrechtvaardige, systematiek gehandhaafd", stellen Brian Speelman (voorzitter AFC), Cor Verbree-Geerman (voorzitter Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen BAV), Paul Kools (voorzitter Centraal Orgaan 4e Divisieverenigingen) en Peter van Diermen (voorzitter Coöperatieve Vereniging Tweede en Derde Divisie).

De amateurclubs vinden dat ze te weinig worden beloond voor het opleiden van spelers en drongen daarom aan op aanpassing van de regels. Alleen wanneer een speler de volledige tien jaar binnen een amateuropleiding doorloopt, zou er voor de amateurclubs een kleine financiële verbetering zijn. In alle andere situaties zouden amateurclubs minder ontvangen dan binnen de huidige systematiek. Een compromisvoorstel van de amateurafvaardiging, waarbij meer vergoeding zou worden gegeven voor de eerste vijf opleidingsjaren en minder voor de daaropvolgende jaren, werd afgewezen, stellen de amateurclubs.

"Wij hebben aan tafel gezeten met de intentie om er gezamenlijk uit te komen, in het belang van het Nederlandse voetbal. De bereidheid om amateurclubs eerlijk te waarderen voor hun opleidingswerk ontbrak volledig. Dit heeft het vertrouwen in het betaald voetbal als overlegpartner ernstig beschadigd", aldus de amateurclubs.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

10 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

10 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

12 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

12 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

13 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

13 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

14 uur geleden