Amateurclub Spakenburg geschokt na bedreigingen door eigen fans
SPAKENBURG (ANP) - Amateurvoetbalclub Spakenburg zegt "opnieuw geschokt" te zijn door bedreigingen en geweld richting vrijwilligers en een speler van de club. Speler Vince Gino Dekker werd zaterdag na een oefenwedstrijd tegen Quick Boys in Katwijk aangevallen door de eigen achterban. Vrijwilligers van Spakenburg worden volgens de club al langer bedreigd. Een bestuurslid kreeg onlangs een ijzeren staaf door het raam van zijn huis gegooid.
"Wij zullen nooit zwichten voor terreur", meldt de club uit de tweede divisie in een statement op de website. Volgens Spakenburg is het wangedrag afkomstig van personen gelieerd aan een groep met de naam Harde Kern Spakenburg (HKS). Aanhangers van die groepering kregen in september een verbod het sportpark te betreden vanwege intimiderend gedrag.
Bij de aanval van Dekker zaterdag in Katwijk waren volgens Spakenburg personen betrokken die al "enige tijd een verbod hebben" het sportpark op te gaan. Pas na de inzet van "een grote politiemacht" kon de bedreigende situatie bij Quick Boys worden beëindigd. Dekker wordt volgens Spakenburg al langer geïntimideerd en bedreigd. De club was niet bereikbaar voor verdere vragen.
Bedreigingen
"Intimiderende telefoontjes, vrijwilligers opzoeken op hun werk en bedreigingen in de persoonlijke leefomgeving", zo somt Spakenburg eerdere incidenten op. "Nee, we hebben het niet over een goedkope maffiafilm, maar helaas over praktijken waarmee vrijwilligers van SV Spakenburg worden geconfronteerd."
Afgelopen week is de club opnieuw naar de politie en gemeente Bunschoten gegaan vanwege de onrust, waarop "het justitieel onderzoek geïntensiveerd wordt". Onder meer camerabeelden en tips zullen verder worden onderzocht. "Burgemeester Melis van de Groep heeft alle ondersteuning aangeboden om deze onaanvaardbare uitwassen rond het sportcomplex en binnen de gemeentegrenzen een halt toe te roepen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
12 uur geleden