Amateurclub Spakenburg geschokt na bedreigingen door eigen fans
SPAKENBURG (ANP) - Amateurvoetbalclub Spakenburg zegt "opnieuw geschokt" te zijn door bedreigingen en geweld richting vrijwilligers en een speler van de club. Speler Vince Gino Dekker werd zaterdag na een oefenwedstrijd tegen Quick Boys in Katwijk aangevallen door de eigen achterban. Vrijwilligers van Spakenburg worden volgens de club al langer bedreigd. Een bestuurslid kreeg onlangs een ijzeren staaf door het raam van zijn huis gegooid.
"Wij zullen nooit zwichten voor terreur", meldt de club uit de tweede divisie in een statement op de website. Volgens Spakenburg is het wangedrag afkomstig van personen gelieerd aan een groep met de naam Harde Kern Spakenburg (HKS). Aanhangers van die groepering kregen in september een verbod het sportpark te betreden vanwege intimiderend gedrag.
Bij de aanval van Dekker zaterdag in Katwijk waren volgens Spakenburg personen betrokken die al "enige tijd een verbod hebben" het sportpark op te gaan. Pas na de inzet van "een grote politiemacht" kon de bedreigende situatie bij Quick Boys worden beëindigd. Dekker wordt volgens Spakenburg al langer geïntimideerd en bedreigd. De club was niet bereikbaar voor verdere vragen.
Bedreigingen
"Intimiderende telefoontjes, vrijwilligers opzoeken op hun werk en bedreigingen in de persoonlijke leefomgeving", zo somt Spakenburg eerdere incidenten op. "Nee, we hebben het niet over een goedkope maffiafilm, maar helaas over praktijken waarmee vrijwilligers van SV Spakenburg worden geconfronteerd."
Afgelopen week is de club opnieuw naar de politie en gemeente Bunschoten gegaan vanwege de onrust, waarop "het justitieel onderzoek geïntensiveerd wordt". Onder meer camerabeelden en tips zullen verder worden onderzocht. "Burgemeester Melis van de Groep heeft alle ondersteuning aangeboden om deze onaanvaardbare uitwassen rond het sportcomplex en binnen de gemeentegrenzen een halt toe te roepen."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
17 uur geleden