Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amalia is bijna 18, maar hoopt nog even geen koningin te worden

Amalia is bijna 18, maar hoopt nog even geen koningin te worden

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia wordt dinsdag achttien jaar en mag daarmee officieel haar vader koning Willem-Alexander opvolgen. Als het aan haar ligt, duurt dat voorlopig nog even, zo zei ze in haar biografie geschreven door Claudia de Breij. Als haar vader nu iets zou overkomen, vraagt ze haar moeder de rol van staatshoofd een paar jaar over te nemen. "Maar ik heb vooral tegen mijn vader gezegd: blijf jij maar gewoon lekker gezond eten en veel sporten."

Eerst neemt de prinses een tussenjaar, nadat ze in juni slaagde voor haar gymnasium. Wat de invulling van het jaar voorafgaand aan haar studententijd is, is nog niet duidelijk. "Ze is heel veel aan het leren en is ook aan zichzelf aan het werken", zei haar moeder koningin Máxima vorige maand tijdens een staatsbezoek aan Noorwegen. Ze kan nu ook dingen doen die later misschien niet mogelijk zijn. Amalia zou het "heel fijn" hebben in haar tussenjaar, maar bereidt zich ook voor op haar toekomstige studententijd en haar taken als troonopvolgster. "Ik wil me wel inzetten, maar vooral aandacht hebben voor mijn studie", zegt de prinses in het boek.

De prinses moet de dag na haar achttiende verjaardag wel direct aan de bak. Dan wordt ze namelijk binnengeleid in de Raad van State en moet ze daar ook een toespraak houden. "Dat vond ik destijds ook spannend en ik zal haar zo goed mogelijk begeleiden", aldus haar vader. De prinses vindt het volgens haar vader "heel spannend".

In juni liet Amalia aan demissionair premier Mark Rutte weten dat ze geen uitkering wil wanneer ze achttien wordt. "Ik vind dat ongemakkelijk zolang ik daar weinig als tegenprestatie tegenover kan stellen en andere studenten het zo moeilijk hebben, zeker in deze onzekere coronatijd", schreef ze in een brief aan de demissionair premier. Ze gaat het inkomen tot aan het eind van haar studie terugstorten. Amalia zou rond de 1,5 miljoen euro per jaar krijgen. Een deel van het bedrag is bedoeld als inkomsten en een deel als onkostenvergoeding. Ze wil nog geen belastinggeld ontvangen, omdat "ik in mijn functie als Prinses van Oranje geen hoge kosten hoef te maken".

Meer uit Binnenland

Seinstoring verholpen, treinverkeer langzaam weer op gang

UTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.

9 minuten geleden
Halsema noemt bekladding monument "ongelooflijk laffe daad"

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".

23 minuten geleden
Kamer en kabinet boos over bekladding Nationaal Monument

DEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.

46 minuten geleden
BuZa: nog geen hulpverzoeken vanaf cruiseschip bij Kaapverdië

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.

1 uur geleden
Bekladding Nationaal Monument op de Dam schoongespoten

AMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen, bevestigt de politie. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.

1 uur geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door seinstoring

UTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.

2 uur geleden
Code geel om dichte mist in groot deel van het land

DE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt maandagochtend code geel om plaatselijk dichte mist. Met uitzondering van het noorden en noordoosten kan het zicht plaatselijk minder dan 200 meter zijn. Het KNMI heeft de weerwaarschuwing daarom afgegeven voor alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drenthe.

2 uur geleden