Alves hoeft niet te rekenen op financiële steun familie Neymar
BARCELONA (ANP/dpa) - De veroordeelde oud-voetballer Dani Alves hoeft niet meer te rekenen op financiële steun van de familie Neymar. De familie wil niet langer geassocieerd worden met de zaak. Ook zullen ze de borgtocht van een miljoen euro niet betalen.
"Het is nu voorbij", schrijft de vader van Neymar in een statement op Instagram. "Zoals iedereen weet hebben we Dani Alves altijd gesteund, zonder enige link met de rechtszaak. Na zijn veroordeling linken Spaanse media mijn naam en de naam van mijn zoon nog altijd aan de strafzaak. Daar hebben wij niets mee te maken en dat willen wij niet meer. Voor ons, voor mijn familie, is de zaak afgehandeld", voegde hij eraan toe.
Eerder was dat anders. Alves ontving begin januari volgens Spaanse media namelijk nog zo'n 150.000 euro van vader Neymar voor de verdediging in de strafzaak.
4,5 jaar celstraf
Alves werd vorige maand in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4,5 jaar voor verkrachting van een vrouw in een nachtclub in Barcelona op oudjaarsdag 2022. Ook heeft hij een contactverbod van 9,5 jaar met het slachtoffer opgelegd gekregen. De veertigjarige oud-verdediger heeft de beschuldigingen altijd ontkend.
De oud-voetballer zit momenteel nog in voorlopige hechtenis. De rechter in Barcelona heeft eerder deze week bepaald dat de Alves 1 miljoen euro borg moet betalen voor zijn voorlopige invrijheidstelling. De 40-jarige Braziliaan had in afwachting van de behandeling van het hoger beroep om de invrijheidstelling gevraagd.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
11 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
18 minuten geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
17 uur geleden