
Alves hoeft niet te rekenen op financiële steun familie Neymar
BARCELONA (ANP/dpa) - De veroordeelde oud-voetballer Dani Alves hoeft niet meer te rekenen op financiële steun van de familie Neymar. De familie wil niet langer geassocieerd worden met de zaak. Ook zullen ze de borgtocht van een miljoen euro niet betalen.
"Het is nu voorbij", schrijft de vader van Neymar in een statement op Instagram. "Zoals iedereen weet hebben we Dani Alves altijd gesteund, zonder enige link met de rechtszaak. Na zijn veroordeling linken Spaanse media mijn naam en de naam van mijn zoon nog altijd aan de strafzaak. Daar hebben wij niets mee te maken en dat willen wij niet meer. Voor ons, voor mijn familie, is de zaak afgehandeld", voegde hij eraan toe.
Eerder was dat anders. Alves ontving begin januari volgens Spaanse media namelijk nog zo'n 150.000 euro van vader Neymar voor de verdediging in de strafzaak.
4,5 jaar celstraf
Alves werd vorige maand in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4,5 jaar voor verkrachting van een vrouw in een nachtclub in Barcelona op oudjaarsdag 2022. Ook heeft hij een contactverbod van 9,5 jaar met het slachtoffer opgelegd gekregen. De veertigjarige oud-verdediger heeft de beschuldigingen altijd ontkend.
De oud-voetballer zit momenteel nog in voorlopige hechtenis. De rechter in Barcelona heeft eerder deze week bepaald dat de Alves 1 miljoen euro borg moet betalen voor zijn voorlopige invrijheidstelling. De 40-jarige Braziliaan had in afwachting van de behandeling van het hoger beroep om de invrijheidstelling gevraagd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.
8 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de Franse international Adrien Rabiot op de transferlijst geplaatst. De middenvelder is niet meer gewenst in de Franse havenstad na een ruzie in de kleedkamer met zijn Engelse ploeggenoot Jonathan Rowe. Die vond plaats vrijdag na de eerste competitiewedstrijd van Marseille, die met 1-0 werd verloren van Rennes. Ook Rowe mag vertrekken.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Dirk Proper langer aan de club gebonden. De 23-jarige middenvelder heeft zijn handtekening onder een nieuw contract gezet en ligt vast tot de zomer van 2027.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Robin Pröpper heeft zijn excuses aangeboden aan Alassane Pléa van PSV. De verdediger van FC Twente kwam afgelopen zondag in aanraking met de spits van de Eindhovenaren, die zich daarbij zwaar blesseerde aan zijn knie. Pléa komt dit jaar niet meer in actie.
16 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Onno Hoes stopt als voorzitter van de raad van commissarissen van MVV Maastricht. Hij gaat zich volledig richten op zijn nieuwe functie als waarnemend burgemeester van Tilburg.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden geen beroep doen op aanvaller Alassane Pléa. De Franse aanwinst heeft een ernstige knieblessure opgelopen in de met 2-0 gewonnen uitwedstrijd tegen FC Twente op zondag, meldt de landskampioen uit Eindhoven.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het contract van keepster Nicky Evrard met twee jaar verlengd. De Belgische international heeft nu een verbintenis tot medio 2028 bij het vrouwenteam uit Eindhoven.
1 dag geleden