
Alves hoeft niet te rekenen op financiële steun familie Neymar
BARCELONA (ANP/dpa) - De veroordeelde oud-voetballer Dani Alves hoeft niet meer te rekenen op financiële steun van de familie Neymar. De familie wil niet langer geassocieerd worden met de zaak. Ook zullen ze de borgtocht van een miljoen euro niet betalen.
"Het is nu voorbij", schrijft de vader van Neymar in een statement op Instagram. "Zoals iedereen weet hebben we Dani Alves altijd gesteund, zonder enige link met de rechtszaak. Na zijn veroordeling linken Spaanse media mijn naam en de naam van mijn zoon nog altijd aan de strafzaak. Daar hebben wij niets mee te maken en dat willen wij niet meer. Voor ons, voor mijn familie, is de zaak afgehandeld", voegde hij eraan toe.
Eerder was dat anders. Alves ontving begin januari volgens Spaanse media namelijk nog zo'n 150.000 euro van vader Neymar voor de verdediging in de strafzaak.
4,5 jaar celstraf
Alves werd vorige maand in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4,5 jaar voor verkrachting van een vrouw in een nachtclub in Barcelona op oudjaarsdag 2022. Ook heeft hij een contactverbod van 9,5 jaar met het slachtoffer opgelegd gekregen. De veertigjarige oud-verdediger heeft de beschuldigingen altijd ontkend.
De oud-voetballer zit momenteel nog in voorlopige hechtenis. De rechter in Barcelona heeft eerder deze week bepaald dat de Alves 1 miljoen euro borg moet betalen voor zijn voorlopige invrijheidstelling. De 40-jarige Braziliaan had in afwachting van de behandeling van het hoger beroep om de invrijheidstelling gevraagd.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
21 uur geleden