Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alves hoeft niet te rekenen op financiële steun familie Neymar

Alves hoeft niet te rekenen op financiële steun familie Neymar

BARCELONA (ANP/dpa) - De veroordeelde oud-voetballer Dani Alves hoeft niet meer te rekenen op financiële steun van de familie Neymar. De familie wil niet langer geassocieerd worden met de zaak. Ook zullen ze de borgtocht van een miljoen euro niet betalen.

"Het is nu voorbij", schrijft de vader van Neymar in een statement op Instagram. "Zoals iedereen weet hebben we Dani Alves altijd gesteund, zonder enige link met de rechtszaak. Na zijn veroordeling linken Spaanse media mijn naam en de naam van mijn zoon nog altijd aan de strafzaak. Daar hebben wij niets mee te maken en dat willen wij niet meer. Voor ons, voor mijn familie, is de zaak afgehandeld", voegde hij eraan toe.

Eerder was dat anders. Alves ontving begin januari volgens Spaanse media namelijk nog zo'n 150.000 euro van vader Neymar voor de verdediging in de strafzaak.

4,5 jaar celstraf

Alves werd vorige maand in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4,5 jaar voor verkrachting van een vrouw in een nachtclub in Barcelona op oudjaarsdag 2022. Ook heeft hij een contactverbod van 9,5 jaar met het slachtoffer opgelegd gekregen. De veertigjarige oud-verdediger heeft de beschuldigingen altijd ontkend.

De oud-voetballer zit momenteel nog in voorlopige hechtenis. De rechter in Barcelona heeft eerder deze week bepaald dat de Alves 1 miljoen euro borg moet betalen voor zijn voorlopige invrijheidstelling. De 40-jarige Braziliaan had in afwachting van de behandeling van het hoger beroep om de invrijheidstelling gevraagd.

Meer uit Voetbal

Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

30 minuten geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

2 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

2 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

4 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

5 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

7 uur geleden
Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

23 uur geleden