Alves hoeft niet te rekenen op financiële steun familie Neymar
BARCELONA (ANP/dpa) - De veroordeelde oud-voetballer Dani Alves hoeft niet meer te rekenen op financiële steun van de familie Neymar. De familie wil niet langer geassocieerd worden met de zaak. Ook zullen ze de borgtocht van een miljoen euro niet betalen.
"Het is nu voorbij", schrijft de vader van Neymar in een statement op Instagram. "Zoals iedereen weet hebben we Dani Alves altijd gesteund, zonder enige link met de rechtszaak. Na zijn veroordeling linken Spaanse media mijn naam en de naam van mijn zoon nog altijd aan de strafzaak. Daar hebben wij niets mee te maken en dat willen wij niet meer. Voor ons, voor mijn familie, is de zaak afgehandeld", voegde hij eraan toe.
Eerder was dat anders. Alves ontving begin januari volgens Spaanse media namelijk nog zo'n 150.000 euro van vader Neymar voor de verdediging in de strafzaak.
4,5 jaar celstraf
Alves werd vorige maand in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4,5 jaar voor verkrachting van een vrouw in een nachtclub in Barcelona op oudjaarsdag 2022. Ook heeft hij een contactverbod van 9,5 jaar met het slachtoffer opgelegd gekregen. De veertigjarige oud-verdediger heeft de beschuldigingen altijd ontkend.
De oud-voetballer zit momenteel nog in voorlopige hechtenis. De rechter in Barcelona heeft eerder deze week bepaald dat de Alves 1 miljoen euro borg moet betalen voor zijn voorlopige invrijheidstelling. De 40-jarige Braziliaan had in afwachting van de behandeling van het hoger beroep om de invrijheidstelling gevraagd.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
13 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
17 uur geleden