Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Álvarez op tijd hersteld voor thuisduel Ajax met Benfica

Álvarez op tijd hersteld voor thuisduel Ajax met Benfica

AMSTERDAM (ANP) - Edson Álvarez kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica in de Champions League uitkomen. De middenvelder is weer helemaal fit, vertelde trainer Erik ten Hag op een afsluitende persconferentie voor het tweede duel in de achtste finales. De Mexicaan miste vrijdag het uitduel met SC Cambuur omdat hij ziek was.

Het snelle herstel van Álvarez is een meevaller voor Ajax. Met hem vlak voor beide centrale verdedigers, incasseert de club uit Amsterdam niet veel doelpunten. De middenvelder heeft veel duelkracht en weet vaak te voorkomen dat de tegenstander met een snelle counter de aanvallende speelwijze van de Amsterdammers afstraft.

Ajax beschikt verder over een nagenoeg fitte selectie. Jurriën Timber en Noussair Mazraoui waren de afgelopen weken niet helemaal fit maar zijn klaar voor een basisplaats. Brian Brobbey vierde vrijdag in het uitduel met SC Cambuur zijn rentree als invaller. Hij raakte eind januari geblesseerd in het uitduel met PSV.

Basisformatie

Trainer Erik ten Hag hoeft waarschijnlijk niet lang te puzzelen op zijn basisformatie voor het duel met Benfica. Op het middenveld moet hij een keuze maken tussen Ryan Gravenberch en Davy Klaassen. Gravenberch had afgelopen vrijdag met zijn winnende treffer en twee assists een groot aandeel in de uitzege op Cambuur.

Przemysław Tytoń, de nieuwe tweede doelman, maakt ook deel uit van de selectie. Ajax heeft met succes dispensatie voor hem bij de UEFA aangevraagd.

Kwartfinales Champions League

Ajax heeft een overwinning op Benfica nodig om de kwartfinales van de Champions League te bereiken, na het gelijkspel van drie weken geleden in Lissabon (2-2). Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Ajax en Benfica spelen dinsdagavond een verlenging als er na reguliere speeltijd geen winnaar is. Daarna volgt mogelijk een strafschoppenserie.

Vermoedelijke opstelling Ajax: Onana; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.

Meer uit Voetbal

NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

3 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

4 uur geleden
Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

4 uur geleden
Dortmund houdt druk op Bayern dankzij late zege op Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.

4 uur geleden
Bij Feyenoord vertrokken Larin debuteert sterk voor Southampton

SOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).

5 uur geleden
United slaat toe na zesde rode kaart Romero bij Spurs

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.

6 uur geleden
Barcelona trekt zich terug uit Super League

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.

9 uur geleden