Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Álvarez op tijd hersteld voor thuisduel Ajax met Benfica

Álvarez op tijd hersteld voor thuisduel Ajax met Benfica

AMSTERDAM (ANP) - Edson Álvarez kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica in de Champions League uitkomen. De middenvelder is weer helemaal fit, vertelde trainer Erik ten Hag op een afsluitende persconferentie voor het tweede duel in de achtste finales. De Mexicaan miste vrijdag het uitduel met SC Cambuur omdat hij ziek was.

Het snelle herstel van Álvarez is een meevaller voor Ajax. Met hem vlak voor beide centrale verdedigers, incasseert de club uit Amsterdam niet veel doelpunten. De middenvelder heeft veel duelkracht en weet vaak te voorkomen dat de tegenstander met een snelle counter de aanvallende speelwijze van de Amsterdammers afstraft.

Ajax beschikt verder over een nagenoeg fitte selectie. Jurriën Timber en Noussair Mazraoui waren de afgelopen weken niet helemaal fit maar zijn klaar voor een basisplaats. Brian Brobbey vierde vrijdag in het uitduel met SC Cambuur zijn rentree als invaller. Hij raakte eind januari geblesseerd in het uitduel met PSV.

Basisformatie

Trainer Erik ten Hag hoeft waarschijnlijk niet lang te puzzelen op zijn basisformatie voor het duel met Benfica. Op het middenveld moet hij een keuze maken tussen Ryan Gravenberch en Davy Klaassen. Gravenberch had afgelopen vrijdag met zijn winnende treffer en twee assists een groot aandeel in de uitzege op Cambuur.

Przemysław Tytoń, de nieuwe tweede doelman, maakt ook deel uit van de selectie. Ajax heeft met succes dispensatie voor hem bij de UEFA aangevraagd.

Kwartfinales Champions League

Ajax heeft een overwinning op Benfica nodig om de kwartfinales van de Champions League te bereiken, na het gelijkspel van drie weken geleden in Lissabon (2-2). Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Ajax en Benfica spelen dinsdagavond een verlenging als er na reguliere speeltijd geen winnaar is. Daarna volgt mogelijk een strafschoppenserie.

Vermoedelijke opstelling Ajax: Onana; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink blij met optredens Leuchter en Peddemors

BRAGA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink is over het algemeen tevreden met het spel van zijn sterk gewijzigde formatie in het gewonnen oefenduel met Portugal (1-2). Onder anderen Romée Leuchter en Ella Peddemors, die voor het eerst in de basis stond bij de voetbalsters van Oranje, maakten een goede indruk op hem.

29 minuten geleden
Duitsland en Spanje gelijk in eerste finaleduel Nations League

KAISERSLAUTERN (ANP) - Het eerste finaleduel van de Nations League tussen de voetbalsters van Duitsland en Spanje is in 0-0 geëindigd. Voor zo'n 40.000 fans in Kaiserslautern was de thuisploeg gevaarlijker, maar hield de titelverdediger en wereldkampioen stand.

1 uur geleden
ADO Den Haag verstevigt koppositie met zege in Venlo

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie van de Keuken Kampioen Divisie verstevigd. De club won de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo (0-3) en zag het als tweede geklasseerde SC Cambuur punten verspelen tegen Helmond Sport (0-0).

1 uur geleden
Voetbalsters beginnen met sterk gewijzigd elftal tegen Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.

3 uur geleden
Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

5 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

5 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

7 uur geleden