Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Álvarez op tijd hersteld voor thuisduel Ajax met Benfica

Álvarez op tijd hersteld voor thuisduel Ajax met Benfica

AMSTERDAM (ANP) - Edson Álvarez kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica in de Champions League uitkomen. De middenvelder is weer helemaal fit, vertelde trainer Erik ten Hag op een afsluitende persconferentie voor het tweede duel in de achtste finales. De Mexicaan miste vrijdag het uitduel met SC Cambuur omdat hij ziek was.

Het snelle herstel van Álvarez is een meevaller voor Ajax. Met hem vlak voor beide centrale verdedigers, incasseert de club uit Amsterdam niet veel doelpunten. De middenvelder heeft veel duelkracht en weet vaak te voorkomen dat de tegenstander met een snelle counter de aanvallende speelwijze van de Amsterdammers afstraft.

Ajax beschikt verder over een nagenoeg fitte selectie. Jurriën Timber en Noussair Mazraoui waren de afgelopen weken niet helemaal fit maar zijn klaar voor een basisplaats. Brian Brobbey vierde vrijdag in het uitduel met SC Cambuur zijn rentree als invaller. Hij raakte eind januari geblesseerd in het uitduel met PSV.

Basisformatie

Trainer Erik ten Hag hoeft waarschijnlijk niet lang te puzzelen op zijn basisformatie voor het duel met Benfica. Op het middenveld moet hij een keuze maken tussen Ryan Gravenberch en Davy Klaassen. Gravenberch had afgelopen vrijdag met zijn winnende treffer en twee assists een groot aandeel in de uitzege op Cambuur.

Przemysław Tytoń, de nieuwe tweede doelman, maakt ook deel uit van de selectie. Ajax heeft met succes dispensatie voor hem bij de UEFA aangevraagd.

Kwartfinales Champions League

Ajax heeft een overwinning op Benfica nodig om de kwartfinales van de Champions League te bereiken, na het gelijkspel van drie weken geleden in Lissabon (2-2). Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand. Ajax en Benfica spelen dinsdagavond een verlenging als er na reguliere speeltijd geen winnaar is. Daarna volgt mogelijk een strafschoppenserie.

Vermoedelijke opstelling Ajax: Onana; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.

Meer uit Voetbal

Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

2 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

4 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

5 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

5 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

6 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

8 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

12 uur geleden