Alvarado heerst als vanouds in Superprestigecross Merksplas
MERKSPLAS (ANP) - Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado heeft in het Belgische Merksplas met grote overmacht de derde wedstrijd om de Superprestige gewonnen. De Rotterdamse van Alpecin-Deceuninck reed vrijwel van start tot finish alleen voorop en boekte haar tweede zege van het seizoen. Daarmee lijkt ze terug op het niveau waarmee ze tussen 2019 en 2021 het veldrijden beheerste.
Alvarado (24) was ruim een week geleden al de beste in de Superprestigecross van Niel. Dat was haar eerste overwinning in anderhalf jaar. Denise Betsema finishte op 18 seconden als tweede, de derde plaats was voor Inge van der Heijden.
Op een parcours over delen modder en zand was Marianne Vos het beste weg. Alleen Alvarado kon haar in de beginfase volgen. "Ik heb geluk gehad met Marianne. Ze was een mooie 'lead-out' voor mij, maar zakte daarna terug terwijl ik door kon. Ik heb zeker profijt gehad van haar", vertelde Alvarado, die eenmaal alleen voorop haar marge met Betsema en Van der Heijden snel zag oplopen. Betsema had de eerste wedstrijd uit de Superprestigereeks gewonnen, voordat Alvarado in Niel eindelijk weer eens de beste was geweest.
"Ik moest constant blijven geven omdat ze dat achter me ook deden", keek Alvarado, de wereldkampioene van 2020, terug. "Het ging zeker niet makkelijk. Maar de vorm is goed en ik verwachtte ook wel een en ander van mezelf."
Alvarado nam meteen ook de leiding in het klassement. Ze heeft net zoveel punten als Betsema, maar won een wedstrijd meer dan de veldrijdster van Texel. Zondag volgt de cross om de wereldbeker in het Belgische Overijse. Daar staan Fem van Empel, Shirin van Anrooij en Puck Pieterse aan de start. Het jonge drietal, dat met name in de wereldbeker indruk maakt, liet de cross in Merksplas schieten.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italiƫ voor de goede organisatie.
2 minuten geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
35 minuten geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
36 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
39 minuten geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op CuraƧao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
12 uur geleden