
Alvarado heerst als vanouds in Superprestigecross Merksplas
MERKSPLAS (ANP) - Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado heeft in het Belgische Merksplas met grote overmacht de derde wedstrijd om de Superprestige gewonnen. De Rotterdamse van Alpecin-Deceuninck reed vrijwel van start tot finish alleen voorop en boekte haar tweede zege van het seizoen. Daarmee lijkt ze terug op het niveau waarmee ze tussen 2019 en 2021 het veldrijden beheerste.
Alvarado (24) was ruim een week geleden al de beste in de Superprestigecross van Niel. Dat was haar eerste overwinning in anderhalf jaar. Denise Betsema finishte op 18 seconden als tweede, de derde plaats was voor Inge van der Heijden.
Op een parcours over delen modder en zand was Marianne Vos het beste weg. Alleen Alvarado kon haar in de beginfase volgen. "Ik heb geluk gehad met Marianne. Ze was een mooie 'lead-out' voor mij, maar zakte daarna terug terwijl ik door kon. Ik heb zeker profijt gehad van haar", vertelde Alvarado, die eenmaal alleen voorop haar marge met Betsema en Van der Heijden snel zag oplopen. Betsema had de eerste wedstrijd uit de Superprestigereeks gewonnen, voordat Alvarado in Niel eindelijk weer eens de beste was geweest.
"Ik moest constant blijven geven omdat ze dat achter me ook deden", keek Alvarado, de wereldkampioene van 2020, terug. "Het ging zeker niet makkelijk. Maar de vorm is goed en ik verwachtte ook wel een en ander van mezelf."
Alvarado nam meteen ook de leiding in het klassement. Ze heeft net zoveel punten als Betsema, maar won een wedstrijd meer dan de veldrijdster van Texel. Zondag volgt de cross om de wereldbeker in het Belgische Overijse. Daar staan Fem van Empel, Shirin van Anrooij en Puck Pieterse aan de start. Het jonge drietal, dat met name in de wereldbeker indruk maakt, liet de cross in Merksplas schieten.
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.
2 uur geledenBERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.
6 uur geledenPEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.
6 uur geledenOLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.
6 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.
9 uur geledenLOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.
10 uur geleden