Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alvarado heerst als vanouds in Superprestigecross Merksplas

Alvarado heerst als vanouds in Superprestigecross Merksplas

MERKSPLAS (ANP) - Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado heeft in het Belgische Merksplas met grote overmacht de derde wedstrijd om de Superprestige gewonnen. De Rotterdamse van Alpecin-Deceuninck reed vrijwel van start tot finish alleen voorop en boekte haar tweede zege van het seizoen. Daarmee lijkt ze terug op het niveau waarmee ze tussen 2019 en 2021 het veldrijden beheerste.

Alvarado (24) was ruim een week geleden al de beste in de Superprestigecross van Niel. Dat was haar eerste overwinning in anderhalf jaar. Denise Betsema finishte op 18 seconden als tweede, de derde plaats was voor Inge van der Heijden.

Op een parcours over delen modder en zand was Marianne Vos het beste weg. Alleen Alvarado kon haar in de beginfase volgen. "Ik heb geluk gehad met Marianne. Ze was een mooie 'lead-out' voor mij, maar zakte daarna terug terwijl ik door kon. Ik heb zeker profijt gehad van haar", vertelde Alvarado, die eenmaal alleen voorop haar marge met Betsema en Van der Heijden snel zag oplopen. Betsema had de eerste wedstrijd uit de Superprestigereeks gewonnen, voordat Alvarado in Niel eindelijk weer eens de beste was geweest.

"Ik moest constant blijven geven omdat ze dat achter me ook deden", keek Alvarado, de wereldkampioene van 2020, terug. "Het ging zeker niet makkelijk. Maar de vorm is goed en ik verwachtte ook wel een en ander van mezelf."

Alvarado nam meteen ook de leiding in het klassement. Ze heeft net zoveel punten als Betsema, maar won een wedstrijd meer dan de veldrijdster van Texel. Zondag volgt de cross om de wereldbeker in het Belgische Overijse. Daar staan Fem van Empel, Shirin van Anrooij en Puck Pieterse aan de start. Het jonge drietal, dat met name in de wereldbeker indruk maakt, liet de cross in Merksplas schieten.

Meer uit Sport

Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

3 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

15 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

19 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

19 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

22 uur geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

1 dag geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

1 dag geleden