Alvarado blijft Brand en Pieterse voor in wereldbekercross Namen
NAMEN (ANP) - Ceylin del Carmen Alvarado heeft in Namen de cross in de wereldbeker gewonnen. De 26-jarige veldrijdster van Fenix-Deceuninck bleef op het zware parcours in België Lucinda Brand, de leidster in de wereldbeker, voor. Puck Pieterse, die haar rentree in het veld maakte, kwam als derde over de finish.
Wereldkampioene Fem van Empel, een dag eerder nog de beste in Herentals, lag al vroeg op achterstand en finishte als zevende.
Marie Schreiber en Blanka Vas waren het beste weg in Namen, waar Brand na een mindere start in de achtervolging moest. Alvarado nam in de derde ronde de kop over van Vas en ging er alleen vandoor. Van Empel reed toen al op ruime achterstand.
Kleine voorsprong
Brand maakte steeds veel goed op de schuine kant, waar ze als enige lang op de fiets kon blijven. Ze passeerde Vas en Pieterse en kwam ook nog heel dicht bij Alvarado, maar die hield een kleine voorsprong.
"Ik weet niet hoe het me gelukt is om haar voor te blijven", zei Alvarado na afloop. "In het eerste deel voelde ik me heel goed, maar daarna sloeg de vermoeidheid toe. Lucinda was heel sterk vandaag en achtervolgen is soms makkelijker dan opgejaagd worden. Ze kwam nog dichtbij door mijn foutjes in de laatste ronde, maar ik ben blij dat ik haar achter me kon houden."
Ronhaar
Pieterse vond haar eerste veldrit van het seizoen zwaar. "Het was wennen, maar ik ben blij dat ik geen heel grote fouten heb gemaakt. "
Brand is met 100 punten leidster in het wereldbekerklassement. Van Empel volgt met 89 punten.
Pim Ronhaar greep naast een podiumplaats bij de mannen. Hij werd vierde voor landgenoot Tibor del Grosso. De zege ging naar de Belg Michael Vanthourenhout, die zijn landgenoten Toon Aerts en Emiel Verstrynge voorbleef. Lars van der Haar eindigde op de tiende plaats.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
44 minuten geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
14 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
15 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
16 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
20 uur geleden