Alvarado blijft Brand en Pieterse voor in wereldbekercross Namen
NAMEN (ANP) - Ceylin del Carmen Alvarado heeft in Namen de cross in de wereldbeker gewonnen. De 26-jarige veldrijdster van Fenix-Deceuninck bleef op het zware parcours in België Lucinda Brand, de leidster in de wereldbeker, voor. Puck Pieterse, die haar rentree in het veld maakte, kwam als derde over de finish.
Wereldkampioene Fem van Empel, een dag eerder nog de beste in Herentals, lag al vroeg op achterstand en finishte als zevende.
Marie Schreiber en Blanka Vas waren het beste weg in Namen, waar Brand na een mindere start in de achtervolging moest. Alvarado nam in de derde ronde de kop over van Vas en ging er alleen vandoor. Van Empel reed toen al op ruime achterstand.
Kleine voorsprong
Brand maakte steeds veel goed op de schuine kant, waar ze als enige lang op de fiets kon blijven. Ze passeerde Vas en Pieterse en kwam ook nog heel dicht bij Alvarado, maar die hield een kleine voorsprong.
"Ik weet niet hoe het me gelukt is om haar voor te blijven", zei Alvarado na afloop. "In het eerste deel voelde ik me heel goed, maar daarna sloeg de vermoeidheid toe. Lucinda was heel sterk vandaag en achtervolgen is soms makkelijker dan opgejaagd worden. Ze kwam nog dichtbij door mijn foutjes in de laatste ronde, maar ik ben blij dat ik haar achter me kon houden."
Ronhaar
Pieterse vond haar eerste veldrit van het seizoen zwaar. "Het was wennen, maar ik ben blij dat ik geen heel grote fouten heb gemaakt. "
Brand is met 100 punten leidster in het wereldbekerklassement. Van Empel volgt met 89 punten.
Pim Ronhaar greep naast een podiumplaats bij de mannen. Hij werd vierde voor landgenoot Tibor del Grosso. De zege ging naar de Belg Michael Vanthourenhout, die zijn landgenoten Toon Aerts en Emiel Verstrynge voorbleef. Lars van der Haar eindigde op de tiende plaats.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
12 minuten geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
4 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
10 uur geleden