Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alvarado blijft Brand en Pieterse voor in wereldbekercross Namen

Alvarado blijft Brand en Pieterse voor in wereldbekercross Namen

NAMEN (ANP) - Ceylin del Carmen Alvarado heeft in Namen de cross in de wereldbeker gewonnen. De 26-jarige veldrijdster van Fenix-Deceuninck bleef op het zware parcours in België Lucinda Brand, de leidster in de wereldbeker, voor. Puck Pieterse, die haar rentree in het veld maakte, kwam als derde over de finish.

Wereldkampioene Fem van Empel, een dag eerder nog de beste in Herentals, lag al vroeg op achterstand en finishte als zevende.

Marie Schreiber en Blanka Vas waren het beste weg in Namen, waar Brand na een mindere start in de achtervolging moest. Alvarado nam in de derde ronde de kop over van Vas en ging er alleen vandoor. Van Empel reed toen al op ruime achterstand.

Kleine voorsprong

Brand maakte steeds veel goed op de schuine kant, waar ze als enige lang op de fiets kon blijven. Ze passeerde Vas en Pieterse en kwam ook nog heel dicht bij Alvarado, maar die hield een kleine voorsprong.

"Ik weet niet hoe het me gelukt is om haar voor te blijven", zei Alvarado na afloop. "In het eerste deel voelde ik me heel goed, maar daarna sloeg de vermoeidheid toe. Lucinda was heel sterk vandaag en achtervolgen is soms makkelijker dan opgejaagd worden. Ze kwam nog dichtbij door mijn foutjes in de laatste ronde, maar ik ben blij dat ik haar achter me kon houden."

Ronhaar

Pieterse vond haar eerste veldrit van het seizoen zwaar. "Het was wennen, maar ik ben blij dat ik geen heel grote fouten heb gemaakt. "

Brand is met 100 punten leidster in het wereldbekerklassement. Van Empel volgt met 89 punten.

Pim Ronhaar greep naast een podiumplaats bij de mannen. Hij werd vierde voor landgenoot Tibor del Grosso. De zege ging naar de Belg Michael Vanthourenhout, die zijn landgenoten Toon Aerts en Emiel Verstrynge voorbleef. Lars van der Haar eindigde op de tiende plaats.

Meer uit Sport

Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

56 minuten geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

3 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

4 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

8 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

17 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

18 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

22 uur geleden