Alvarado blijft Brand en Pieterse voor in wereldbekercross Namen
NAMEN (ANP) - Ceylin del Carmen Alvarado heeft in Namen de cross in de wereldbeker gewonnen. De 26-jarige veldrijdster van Fenix-Deceuninck bleef op het zware parcours in België Lucinda Brand, de leidster in de wereldbeker, voor. Puck Pieterse, die haar rentree in het veld maakte, kwam als derde over de finish.
Wereldkampioene Fem van Empel, een dag eerder nog de beste in Herentals, lag al vroeg op achterstand en finishte als zevende.
Marie Schreiber en Blanka Vas waren het beste weg in Namen, waar Brand na een mindere start in de achtervolging moest. Alvarado nam in de derde ronde de kop over van Vas en ging er alleen vandoor. Van Empel reed toen al op ruime achterstand.
Kleine voorsprong
Brand maakte steeds veel goed op de schuine kant, waar ze als enige lang op de fiets kon blijven. Ze passeerde Vas en Pieterse en kwam ook nog heel dicht bij Alvarado, maar die hield een kleine voorsprong.
"Ik weet niet hoe het me gelukt is om haar voor te blijven", zei Alvarado na afloop. "In het eerste deel voelde ik me heel goed, maar daarna sloeg de vermoeidheid toe. Lucinda was heel sterk vandaag en achtervolgen is soms makkelijker dan opgejaagd worden. Ze kwam nog dichtbij door mijn foutjes in de laatste ronde, maar ik ben blij dat ik haar achter me kon houden."
Ronhaar
Pieterse vond haar eerste veldrit van het seizoen zwaar. "Het was wennen, maar ik ben blij dat ik geen heel grote fouten heb gemaakt. "
Brand is met 100 punten leidster in het wereldbekerklassement. Van Empel volgt met 89 punten.
Pim Ronhaar greep naast een podiumplaats bij de mannen. Hij werd vierde voor landgenoot Tibor del Grosso. De zege ging naar de Belg Michael Vanthourenhout, die zijn landgenoten Toon Aerts en Emiel Verstrynge voorbleef. Lars van der Haar eindigde op de tiende plaats.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
1 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
6 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
7 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
9 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
11 uur geleden