
Aluminiumprijs klimt naar hoogste niveau in 7 maanden
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is maandag gestegen naar het hoogste niveau sinds juni. Net als de prijzen van veel andere metalen wordt aluminium duurder door de verwachting dat de vraag vanuit China zal toenemen nu dat land de strikte coronaregels heeft geschrapt. Volgens zakenbank Goldman Sachs zullen er dit jaar nog grotere tekorten aan aluminium ontstaan dan eerder gedacht omdat het aanbod achterblijft bij de vraag. Aluminium wordt onder meer veel gebruikt in de auto-industrie en de bouw.
Op de Londense metalenmarkt tikte de prijs van een ton aluminium 2621 dollar aan. Goldman Sachs denkt dat de prijs dit jaar waarschijnlijk gemiddeld op 3125 dollar per ton kan uitkomen. Dat is 20 procent meer dan een eerdere voorspelling van de Amerikaanse bank. Goldman Sachs verwacht dat de vraag dit jaar 1,6 miljoen ton hoger zal uitkomen dan het aanbod. Hier werd eerder op een verschil van een half miljoen ton gerekend.
Ook andere veelgebruikte metalen zoals nikkel, zink en tin zijn dit jaar in prijs gestegen door de verwachting van een sterkere vraag. De koperprijs steeg vorige week voor het eerst sinds juni tot boven de 9000 dollar per ton. De prijzen van metalen stonden eerder juist nog onder druk door zorgen over een economische recessie.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.
7 uur geledenTURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.
11 uur geleden