Aluminiumbranche VS wil geen heffingen op Canadees metaal
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aluminiumindustrie heeft president Donald Trump opgeroepen om de invoer van Canadees aluminium vrij te stellen van de aangekondigde tarieven. Brancheorganisatie Aluminum Association hoopt hiermee niet alleen banen te beschermen, maar ook binnenlandse fabrikanten te ondersteunen.
Trump kondigde zaterdag invoertarieven aan van 25 procent op producten uit Canada en Mexico en 10 procent op import uit China.
De Verenigde Staten zijn sterk afhankelijk van geïmporteerd aluminium, dat wordt gebruikt in de bouw en diverse industrieën, van auto-onderdelen tot voedselverpakkingen. Ongeveer 44 procent van de circa 4 miljoen ton verbruikt aluminium kwam in 2023 uit het buitenland, waarvan meer dan de helft uit Canada, aldus zakenbank Morgan Stanley.
"Om de toekomst van de Amerikaanse aluminiumindustrie te waarborgen, zou president Trump de invoer van aluminium die nodig is voor Amerikaanse fabrikanten moeten vrijstellen van heffingen, terwijl hij tegelijkertijd streng blijft optreden tegen oneerlijk verhandeld Chinees aluminium", aldus de Aluminum Association in een verklaring.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.
25 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
40 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.
2 uur geleden