Aluminiumbranche VS wil geen heffingen op Canadees metaal
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aluminiumindustrie heeft president Donald Trump opgeroepen om de invoer van Canadees aluminium vrij te stellen van de aangekondigde tarieven. Brancheorganisatie Aluminum Association hoopt hiermee niet alleen banen te beschermen, maar ook binnenlandse fabrikanten te ondersteunen.
Trump kondigde zaterdag invoertarieven aan van 25 procent op producten uit Canada en Mexico en 10 procent op import uit China.
De Verenigde Staten zijn sterk afhankelijk van geïmporteerd aluminium, dat wordt gebruikt in de bouw en diverse industrieën, van auto-onderdelen tot voedselverpakkingen. Ongeveer 44 procent van de circa 4 miljoen ton verbruikt aluminium kwam in 2023 uit het buitenland, waarvan meer dan de helft uit Canada, aldus zakenbank Morgan Stanley.
"Om de toekomst van de Amerikaanse aluminiumindustrie te waarborgen, zou president Trump de invoer van aluminium die nodig is voor Amerikaanse fabrikanten moeten vrijstellen van heffingen, terwijl hij tegelijkertijd streng blijft optreden tegen oneerlijk verhandeld Chinees aluminium", aldus de Aluminum Association in een verklaring.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.
5 uur geleden