Aluminiumbranche VS wil geen heffingen op Canadees metaal
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aluminiumindustrie heeft president Donald Trump opgeroepen om de invoer van Canadees aluminium vrij te stellen van de aangekondigde tarieven. Brancheorganisatie Aluminum Association hoopt hiermee niet alleen banen te beschermen, maar ook binnenlandse fabrikanten te ondersteunen.
Trump kondigde zaterdag invoertarieven aan van 25 procent op producten uit Canada en Mexico en 10 procent op import uit China.
De Verenigde Staten zijn sterk afhankelijk van geïmporteerd aluminium, dat wordt gebruikt in de bouw en diverse industrieën, van auto-onderdelen tot voedselverpakkingen. Ongeveer 44 procent van de circa 4 miljoen ton verbruikt aluminium kwam in 2023 uit het buitenland, waarvan meer dan de helft uit Canada, aldus zakenbank Morgan Stanley.
"Om de toekomst van de Amerikaanse aluminiumindustrie te waarborgen, zou president Trump de invoer van aluminium die nodig is voor Amerikaanse fabrikanten moeten vrijstellen van heffingen, terwijl hij tegelijkertijd streng blijft optreden tegen oneerlijk verhandeld Chinees aluminium", aldus de Aluminum Association in een verklaring.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
7 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
11 uur geleden