Aluminiumbranche VS wil geen heffingen op Canadees metaal
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aluminiumindustrie heeft president Donald Trump opgeroepen om de invoer van Canadees aluminium vrij te stellen van de aangekondigde tarieven. Brancheorganisatie Aluminum Association hoopt hiermee niet alleen banen te beschermen, maar ook binnenlandse fabrikanten te ondersteunen.
Trump kondigde zaterdag invoertarieven aan van 25 procent op producten uit Canada en Mexico en 10 procent op import uit China.
De Verenigde Staten zijn sterk afhankelijk van geïmporteerd aluminium, dat wordt gebruikt in de bouw en diverse industrieën, van auto-onderdelen tot voedselverpakkingen. Ongeveer 44 procent van de circa 4 miljoen ton verbruikt aluminium kwam in 2023 uit het buitenland, waarvan meer dan de helft uit Canada, aldus zakenbank Morgan Stanley.
"Om de toekomst van de Amerikaanse aluminiumindustrie te waarborgen, zou president Trump de invoer van aluminium die nodig is voor Amerikaanse fabrikanten moeten vrijstellen van heffingen, terwijl hij tegelijkertijd streng blijft optreden tegen oneerlijk verhandeld Chinees aluminium", aldus de Aluminum Association in een verklaring.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
12 uur geleden