Altice smaakmaker op gemengde beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten de fors lagere slotstanden op Wall Street, waar vooral de grote Amerikaanse technologiebedrijven onder druk stonden. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de brexitonderhandelingen. Op het Damrak was Altice Europe een smaakmaker na een overnamebod op het kabel- en telecombedrijf.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent hoger op 550,85 punten. De MidKap steeg, aangevoerd door Altice, 1,4 procent tot 808,68 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt daalden tot 0,3 procent. Londen steeg 0,3 procent.
Altice Europe was de blikvanger in de MidKap met een koerssprong van ruim 24 procent tot 4,13 euro. Het kabel- en telecomconcern verdwijnt waarschijnlijk van de beurs. De private investeerder Next Private wil de Franse onderneming in haar geheel inlijven voor 2,5 miljard euro, ofwel 4,11 euro per aandeel. Het bestuur van Altice staat achter de overname. De partijen verwachten de deal tegen het eerste kwartaal van volgend jaar te hebben afgerond.
Euronext
In de AEX was Galapagos de grote winnaar met een winst van 6,6 procent. De biotechnoloog meldde positieve testresultaten met het medicijn ziritaxestat bij 33 patiënten met diffuse cutane systemische sclerose (dcSSc), een auto-immuunziekte met een van de hoogste sterftecijfers onder reumatische aandoeningen. Staalconcern ArcelorMittal en ABN AMRO waren hekkensluiters met verliezen van 1,8 procent.
Euronext won 1,6 procent. De beursuitbater trekt samen op met de Italiaanse staatskredietverlener CDP in een poging de Italiaanse beursuitbater Borsa Italiana over te nemen. In Londen klom Rio Tinto 1,4 procent na het vertrek van de topman van de Brits-Australische mijnbouwgigant. Bestuursvoorzitter Jean-Sébastien Jacques en twee andere bestuurders stappen op vanwege de kritiek op de vernietiging van een belangrijk erfgoedgebied van Aboriginals, de inheemse bevolking van Australië, voor de winning van ijzererts.
Sodexo
Sodexo daalde 2 procent in Parijs. De Franse cateraar heeft last van de coronacrisis en waarschuwde voor een paar stevige tegenvallers. In Frankfurt zakte Knorr-Bremse 8 procent. Grootaandeelhouder Heinz Hermann Tiele heeft 10 miljoen aandelen van de Duitse remsystemenfabrikant verkocht.
De euro was 1,1860 dollar waard, tegen 1,1881 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 37,35 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 40,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.
5 uur geledenINGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Chinese laboratoria kunnen straks geen elektronische apparaten meer testen die in de Verenigde Staten gebruikt moeten gaan worden. Dat komt doordat de Amerikaanse toezichthouder Federal Communications Commission (FCC) donderdag nieuwe regels heeft aangenomen. Volgens FCC-voorzitter Brendan Carr werd in 2025 82 procent van de elektronica getest in China.
5 uur geleden