Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Altice smaakmaker op gemengde beurzen

Altice smaakmaker op gemengde beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten de fors lagere slotstanden op Wall Street, waar vooral de grote Amerikaanse technologiebedrijven onder druk stonden. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de brexitonderhandelingen. Op het Damrak was Altice Europe een smaakmaker na een overnamebod op het kabel- en telecombedrijf.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent hoger op 550,85 punten. De MidKap steeg, aangevoerd door Altice, 1,4 procent tot 808,68 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt daalden tot 0,3 procent. Londen steeg 0,3 procent.

Altice Europe was de blikvanger in de MidKap met een koerssprong van ruim 24 procent tot 4,13 euro. Het kabel- en telecomconcern verdwijnt waarschijnlijk van de beurs. De private investeerder Next Private wil de Franse onderneming in haar geheel inlijven voor 2,5 miljard euro, ofwel 4,11 euro per aandeel. Het bestuur van Altice staat achter de overname. De partijen verwachten de deal tegen het eerste kwartaal van volgend jaar te hebben afgerond.

Euronext

In de AEX was Galapagos de grote winnaar met een winst van 6,6 procent. De biotechnoloog meldde positieve testresultaten met het medicijn ziritaxestat bij 33 patiënten met diffuse cutane systemische sclerose (dcSSc), een auto-immuunziekte met een van de hoogste sterftecijfers onder reumatische aandoeningen. Staalconcern ArcelorMittal en ABN AMRO waren hekkensluiters met verliezen van 1,8 procent.

Euronext won 1,6 procent. De beursuitbater trekt samen op met de Italiaanse staatskredietverlener CDP in een poging de Italiaanse beursuitbater Borsa Italiana over te nemen. In Londen klom Rio Tinto 1,4 procent na het vertrek van de topman van de Brits-Australische mijnbouwgigant. Bestuursvoorzitter Jean-Sébastien Jacques en twee andere bestuurders stappen op vanwege de kritiek op de vernietiging van een belangrijk erfgoedgebied van Aboriginals, de inheemse bevolking van Australië, voor de winning van ijzererts.

Sodexo

Sodexo daalde 2 procent in Parijs. De Franse cateraar heeft last van de coronacrisis en waarschuwde voor een paar stevige tegenvallers. In Frankfurt zakte Knorr-Bremse 8 procent. Grootaandeelhouder Heinz Hermann Tiele heeft 10 miljoen aandelen van de Duitse remsystemenfabrikant verkocht.

De euro was 1,1860 dollar waard, tegen 1,1881 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 37,35 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 40,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Primark gaat in VK voor het eerst kleding thuisbezorgen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark gaat voor het eerst zijn kleding, woonaccessoires en verzorgingsproducten aan huis bezorgen in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt AB Foods, de Britse eigenaar van de kledingketen. Primark heeft jarenlang gezegd dat het geen webshop nodig had.

46 minuten geleden
Tunnelbedrijf Elon Musk na financieringsronde 23 miljard waard

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk heeft 3 miljard dollar aan kapitaal opgehaald bij een financieringsronde en is nu 23 miljard dollar waard. Met de kapitaalinjectie gaat The Boring Company aan de slag in de Verenigde Arabische Emiraten, waar meer dan 150 kilometer aan tunnels worden gelegd.

50 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig in afwachting van rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder. Die volgden op een sterke stijging van de olie- en gasprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De vrees dat de hogere energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen, nam daardoor toe.

1 uur geleden
Basic-Fit koopt voor 26 miljoen clubs in Duitsland en Oostenrijk

HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit heeft 26 sportscholen in Duitsland en Oostenrijk gekocht voor in totaal 26 miljoen euro in contanten. Het bedrijf zet daarmee de uitbreiding van het aantal vestigingen voort.

2 uur geleden
Duitsland betaalt hoogste rente op obligaties sinds 2009

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland betaalt de hoogste rente op staatsobligaties met een looptijd van tien jaar sinds 2009. Dat komt doordat investeerders een hogere vergoeding, oftewel rente, eisen vanwege de hardnekkige inflatie en toegenomen politieke onzekerheid in het land.

2 uur geleden
ING: economie dreigt minder te groeien zonder extra investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Het is niet vanzelfsprekend dat de economische groei in Nederland van de afgelopen jaren blijft doorzetten, waarschuwen economen van ING in een nieuw rapport. De arbeid, ruimte, infrastructuur en investeringen die nodig zijn om het groeimodel verder uit te bouwen, staan volgens hen onder druk.

2 uur geleden
Iranoorlog zorgt voor meer vraag naar steenkool, zegt IEA

PARIJS (ANP) - De Iranoorlog stuwt de wereldwijde vraag naar steenkool. Dat signaleert het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw rapport.

2 uur geleden