Altice fors duurder op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Altice Europe is vrijdag op de beurs in Amsterdam bijna een kwart meer waard geworden na een miljardenbod op het kabel- en telecombedrijf. De AEX sloot overtuigend in de plus, nadat de belangrijkste graadmeter eerder tussen winst en verlies bungelde. De weg omhoog werd gevonden na aanvang van de beurshandel in New York, die daags na een flinke verliesbeurt weer met winsten aanving.
De AEX-index eindigde 0,3 procent hoger op 552,01 punten. Door de koerswinst van 24,4 procent voor Altice Europe boekte de MidKap een plus van 1,7 procent op 810,96 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen gingen tot 0,7 procent vooruit.
De private investeerder Next Private wil Altice in haar geheel inlijven voor 2,5 miljard euro, ofwel 4,11 euro per aandeel. Het bestuur van de Franse onderneming staat achter de overname. De partijen verwachten de deal tegen het eerste kwartaal van volgend jaar te hebben afgerond.
Galapagos
In de AEX ging Galapagos aan kop met een winst van 7 procent. De biotechnoloog meldde positieve resultaten in het onderzoek naar het medicijn ziritaxestat. Het middel is getest bij 33 patiënten met diffuse cutane systemische sclerose (dcSSc), een auto-immuunziekte met een van de hoogste sterftecijfers onder reumatische aandoeningen. ABN AMRO sloot de rij met een verlies van 2,5 procent.
Euronext klom 1,7 procent. De beursuitbater trekt samen op met de Italiaanse staatskredietverlener CDP in een poging de Italiaanse beursuitbater Borsa Italiana over te nemen. Berichten over de krachtenbundeling deden al de ronde.
Rio Tinto
In Londen won Rio Tinto 4,4 procent na het vertrek van de topman van de Brits-Australische mijnbouwgigant. Bestuursvoorzitter Jean-Sébastien Jacques en twee andere bestuurders stappen op vanwege de kritiek op de vernietiging van een belangrijk erfgoedgebied van Aboriginals, de inheemse bevolking van Australië, voor de winning van ijzererts.
De euro was 1,1831 dollar waard, tegen 1,1881 dollar een dag eerder. Door spanningen rond de brexit-onderhandelingen koerste het Britse pond vrijdag rond zijn laagste niveau in meer dan vijf maanden. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,3 tot 37,41 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 39,97 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
15 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
15 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
16 uur geleden