Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Alternatieve toedracht moord Wiersum niet goed onderzocht'

'Alternatieve toedracht moord Wiersum niet goed onderzocht'

AMSTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben alternatieve scenario's in de moordzaak Derk Wiersum niet goed genoeg onderzocht. Het Openbaar Ministerie is gefixeerd op de gedachte dat advocaat Wiersum het slachtoffer is geworden van een liquidatie, een vooropgezet moordplan. Volgens Job Knoester, advocaat van verdachte Moreno B., doet het OM er goed aan de blik te verruimen.

Knoester betoogde dat woensdag op een tussentijdse zitting in de zaak tegen Moreno B. en medeverdachte Giërmo B., bij de rechtbank in Amsterdam. Beiden worden verdacht van rechtstreekse betrokkenheid bij de moord op Wiersum. De 44-jarige raadsman werd op 18 september vorig jaar bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Hij was een van de advocaten van Nabil B., kroongetuige in het grote liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi hoofdverdachte is.

De twee verdachten zijn woensdag niet op de zitting verschenen, vanwege de coronamaatregelen. Beiden ontkennen iets met de moord op Wiersum te maken te hebben.

Scenario's

Knoester meent dat er twee andere scenario's denkbaar zijn. Er is een getuige die heeft verklaard dat Wiersum ruzie had met de man die hem heeft doodgeschoten - er zou dus sprake zijn geweest van een uit de hand gelopen ruzie. De 'spotters' die de gangen van Wiersum vóór 18 september in de gaten hielden zouden volgens het tweede alternatieve scenario hebben willen uitvinden waar Nabil B. zat. Dit zouden ze hebben willen doen door zijn advocaat te volgen. Uit onderzoek is gebleken dat Wiersum in de periode voor de moord veelvuldig is geobserveerd.

Het OM bestempelt het scenario van de uit de hand gelopen ruzie als "volkomen ongeloofwaardig". Alleen al uit de vele schotverwondingen blijkt volgens justitie dat de schutter maar één doel voor ogen had en dat was het doden van Derk Wiersum.

Knoester heeft de rechtbank gevraagd het voorarrest van Moreno B. op te heffen. De rechtbank beslist daar woensdagmiddag nog over. Voor Giërmo B. zijn geen verzoeken gedaan. Ook zijn advocaat was niet aanwezig.

Meer uit Binnenland

Bruls biedt excuses aan voor rol Nijmegen in slavernijsysteem

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen op de Radboud Universiteit. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.

57 minuten geleden
Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om Starlink in bagage

TEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.

2 uur geleden
Extreemrechtse demonstranten gooien vuurwerk in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.

2 uur geleden
Groep antifascisten bij ACU in Utrecht om Defend Netherlands

UTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.

3 uur geleden
Onderzoek: kinderen vaker buiten, groot verschil per plaats

UTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.

4 uur geleden
OM eist celstraf voor vernielen graven en urnen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.

6 uur geleden
Man moet bijna 19 jaar cel in voor wurgen en verkrachten van ex

ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.

8 uur geleden