Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Alternatieve toedracht moord Wiersum niet goed onderzocht'

'Alternatieve toedracht moord Wiersum niet goed onderzocht'

AMSTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben alternatieve scenario's in de moordzaak Derk Wiersum niet goed genoeg onderzocht. Het Openbaar Ministerie is gefixeerd op de gedachte dat advocaat Wiersum het slachtoffer is geworden van een liquidatie, een vooropgezet moordplan. Volgens Job Knoester, advocaat van verdachte Moreno B., doet het OM er goed aan de blik te verruimen.

Knoester betoogde dat woensdag op een tussentijdse zitting in de zaak tegen Moreno B. en medeverdachte Giërmo B., bij de rechtbank in Amsterdam. Beiden worden verdacht van rechtstreekse betrokkenheid bij de moord op Wiersum. De 44-jarige raadsman werd op 18 september vorig jaar bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Hij was een van de advocaten van Nabil B., kroongetuige in het grote liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi hoofdverdachte is.

De twee verdachten zijn woensdag niet op de zitting verschenen, vanwege de coronamaatregelen. Beiden ontkennen iets met de moord op Wiersum te maken te hebben.

Scenario's

Knoester meent dat er twee andere scenario's denkbaar zijn. Er is een getuige die heeft verklaard dat Wiersum ruzie had met de man die hem heeft doodgeschoten - er zou dus sprake zijn geweest van een uit de hand gelopen ruzie. De 'spotters' die de gangen van Wiersum vóór 18 september in de gaten hielden zouden volgens het tweede alternatieve scenario hebben willen uitvinden waar Nabil B. zat. Dit zouden ze hebben willen doen door zijn advocaat te volgen. Uit onderzoek is gebleken dat Wiersum in de periode voor de moord veelvuldig is geobserveerd.

Het OM bestempelt het scenario van de uit de hand gelopen ruzie als "volkomen ongeloofwaardig". Alleen al uit de vele schotverwondingen blijkt volgens justitie dat de schutter maar één doel voor ogen had en dat was het doden van Derk Wiersum.

Knoester heeft de rechtbank gevraagd het voorarrest van Moreno B. op te heffen. De rechtbank beslist daar woensdagmiddag nog over. Voor Giërmo B. zijn geen verzoeken gedaan. Ook zijn advocaat was niet aanwezig.

Meer uit Binnenland

Stichting: angst om 'fout te reanimeren' remt burgerhulpverlening

DEN HAAG (ANP) - De angst om iets fout te doen bij het reanimeren blijkt voor mensen de grootste drempel om zich aan te melden voor burgerhulpverlening, blijkt uit onderzoek in opdracht van de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.

1 uur geleden
Trein ontruimd bij Woerden na brand, oorzaak onbekend

WOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.

8 uur geleden
Onderzoek naar explosie Utrecht afgerond, resultaten bij het OM

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.

12 uur geleden
Clingendael: asielopvang buiten EU regelen 'niet eenvoudig'

DEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.

13 uur geleden
Nederlandse uitvinder van Kapla-bouwblokjes overleden 

NICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.

13 uur geleden
3 Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp om Gaza te verlaten

DEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.

15 uur geleden
Drukte bij asielopvang Ter Apel weer flink toegenomen

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.

18 uur geleden